HP

BPO & Servicii

• Site: www.hp.com

Forum despre HP

Grupul HP s-a impartit in a doua parte a anului trecut in doua entitati diferite: Hewlett Packard Enterprise si HP Inc.

Puteti impartasi in continuare experientele voastre, pentru acest lucru va rugam sa alegeti una dintre cele doua companii.

Dacul Luni, 15 Sep 2014

@Marian, confunzi lucrurile intre un angajat nepregatit sau poate era in afara ariei de interes si corporatia ca intreg.
Sincer la fostul job, era super ca salariu si program, tot se plangeau oamenii pt ca nimeni nu scrie aici cat de bine e, stiu doar sa se planga, asa sunt romani niste nemultumiti si vor doar sa primeasca

Marian Luni, 15 Sep 2014

corporatie renumita si de succes precum HP - cele 38 de pagini de aici cred ca sunt clare in ce este renumita firma asta.
Profesional am un prieten care lucreaza la HP am intrat odata in detalii tehnice cu el si a dat-o in balbaieli .
Dar cine v-a zis ca sunteti mari , renumiti si de succes?Asa va place voua sa va laudati singuri :D?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in HP
Dacul Luni, 15 Sep 2014

Salutare voi cei insetati de salarii mari si de multe beneficii -
In primul rand pe langa bani, luati in calcul si experienta pe care o puteti avea la HP, ia ganditi-va asa:
Sa lucrati 1-2 ani sau mai mult la o corporatie renumita si de succes precum HP pe un salariu de ... sa zicem 1500-2000ron + beneficii sau sa lucrati la oricare firma de nu stie nimeni de ea si care cine stie cat timp va mai fi pe piata, lucrand in aceleasi conditii?
Vorbim aici si de ce iti ramane si pe CV pentru viitorul foarte-bun-loc de munca la care visezi, nu numai de bani si beneficii, nu bani sunt totul, conteaza foarte mult atmosfera si colegii.

INTERVIUL
Nu va speriati, fiti relaxati.
La interviu fiti degajati aratati ca nu sunteti niste robotei.
Glumiti la interviu, fara sa exagerati aratati ca sunteti oameni, ca sunteti sociabili.
La intrebarea "poti sa ne spui ce ai inteles tu ca vei face pentru postul la care ai aplicat?" RASPUNDETI CLAR!
Daca va cer sa vorbiti in orice alta limba, nu va balbaiti, fiti relaxati, pozitivi si nu incercati sa impresionati cu raspunsuri pompoase, nu tine.
Restul e cancan.

Probabil am avut noroc, probabil au avut mare nevoie sa ocupe postul sau probabil am fost ceea ce cautau, ideea e ca o sa-mi dau tot interesul sa mearga bine, nu ca nu as face asta de obicei si la alte joburi.
Ca beneficii 2100 ron+bonuri de masa+bonuri de pranz+beneficii - Limba engleze+italiana

Sper sa va ajute cumva experienta mea.
Succes.

iulian Duminica, 14 Sep 2014

sa zica tata cat are un operations manager. 8000 de lei netto pe luna. experienta la data ...

vulpea Marti, 09 Sep 2014

Lupule moralist , daca e asa cum zici tu cine o opreste sa nu treaca cu brio ...

Bianca Marti, 09 Sep 2014

Buna tuturor! Imi poate spune cineva daca pe postul de Collections Analyst with Italian ...

special pricing Duminica, 07 Sep 2014

asta e un M7 daca nu ma insel si da e undeva pe la maxim 2000 net..networking egal ...

bogdan Duminica, 07 Sep 2014

Florin, Brut 1700- net 1400,1500 lei / luna !

Lupii moralisti Duminica, 07 Sep 2014

Gata v-ati napustit pe Oana, nasol moment cand cineva iti spune intre ochi adevarul. In ...

@Oana Duminica, 07 Sep 2014

Draga Oana, nu ai atitudine...la primul mic esec gata, renunti si dai vina pe altii??? Nu ...

Vasile Duminica, 07 Sep 2014

1.1800-19002.o sa bagi date in SAP, pe scurt. fie ca le zici facturi, purchase order, ...

Florin Sambata, 06 Sep 2014

Buna ziua,Saptamana viitoare o sa merg la primul interviu"preliminar" ...

Motanul Vineri, 05 Sep 2014

Din ce am gasit intr un anunt pt Special Pricing Analyst:The Special Pricing Analyst ...

ela Vineri, 29 Aug 2014

Care sunt responsabilitatile unui angajat in Special Pricing la HP? Cu ce se ocupa mai ...

pt pt oana Joi, 21 Aug 2014

Lasand la o parte cuvintele "mancate" (poate din graba) si cialangiuri (care ...

pt oana Miercuri, 20 Aug 2014

Cred ca exagerezi , mai bine spune ca nu ai tu competentele , skillurile si ...

mihai Miercuri, 20 Aug 2014

@oanaFelicitari pentru comentariu. Din pacate, tot ce-ai scris este corect si realist.

oana Miercuri, 20 Aug 2014

cel mai bine e sa fii "pilos" in tara asta ! restu\' (studii, competente, ...

oana Miercuri, 20 Aug 2014

Degeaba esti un elev bun la invatatura din cls I pana la sf masterului daca nu esti in ...

just me Marti, 19 Aug 2014

Am plecat din HP acum 8 luni. Din pacate HP acum este un fel de lumea copiilor. Este ...

Locuri de munca OTP Advisors SRL Direct Sales Representative - Braila
Last update: 28.07.2017
Locuri de munca Alpha Bank Romania Jr. Customer Support Officer - Head Office
Alpha Bank
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Slobozia (f/m)
LIDL Romania
Accounts Payable
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Collection Officer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Confidential
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...