Innobyte

IT&C

• www.innobyte.com

Forum despre Innobyte

Silviu E Vineri, 24 Oct 2014

La Innobyte gasiti un colectiv tanar, dornic sa invete si sa accepte provocari.

Cea mai importanta precizare ar fi aceea ca discutam despre un colectiv relativ compact din multiple puncte de vedere: numarul persoanelor implicate, realizarile foarte concrete in timp real, solutiile tehnice dovedite in practica.

Acest lucru poate fi o oportunitate sau o problema, in functie de viziunea fiecarui profesionist. Exemplu: inveti lucruri relevante pentru carieria din proiectele lor dar nu are nimeni timp sa iti explice in detaliu lucrurile care nu par tocmai familiare. Lucrurile se intampla atomic (totul sau nimic) si cred ca tocmai de aici apar parerile impartite de la o extrema la alta.

Nu o sa reusesc sa fiu neutru, astfel incat aduc precizarea ca tehnologiile, practicile si metodologiile in lucru cu care se opereaza la Innobyte ridiculizeaza atat firme similare ca si numar de angajati dar si firme cu numar signifiant mai mare de angajati in domeniu - firme care depind de calitatea solutiilor pe care echipele lor le aduc.

Exista, desigur, si mici nereguli (subiective sau obiective) insa acestea sunt in general eclipsate de chestiunile care te aduc in avantaj la Innobyte.

anonimul Joi, 17 Iul 2014

salarii mizere, cele mai nasoale conditii de lucru, manageri foarte slabi si cu atitudine de "sefi romani".

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Innobyte
mmh Vineri, 04 Iul 2014

E una dintre cele mai misto firme de web-development. Sau asa vor sa para - un fel de facebook romanesc. Dar, pana la urma tot romani sunt.

Nu-s intr-atat de profesionisti, proiectele lor nu-s cine stie ce racquet-science cum vor ei sa para. Sunt ok daca esti student si vrei sa inveti multe in timp scurt.

Marius A Marti, 17 Iun 2014

Mie mi-a placut mediul de acolo. Oameni foarte bine pregatiti de la care am invatat multe ...

Unu vechi Duminica, 04 Mai 2014

Daca vreti sa fiti platiti la negru, sa lucrati cu toti incoerentii, sa vi se taie ...

The XX Miercuri, 14 Nov 2012

Elektrobit Automotive
Locuri de munca Veeam Software SRL
Veeam Software SRL
Agent coordonare resurse
Salarii mereu la timp, echipa tanara.
QA Engineer
- atmosfera- tehnologii folosite- colegii
Mediu tanarMediu multiculturalExpunere la sisteme ERP
Operator roboti ...
Topograf