Ipsos Research Romania

• Site: www.ipsos.com

Forum despre Ipsos Research Romania

junior2970 Marti, 17 Ian 2017

Buna seara!
Pentru un post de junior data analyst testul este in limba engleză?
Seara frumoasa!
alle Joi, 22 Dec 2016

Buna..sunt programatori care au trecut de prima testare au fost si la a doua si inca nu au primit raspuns (Brasov)?
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Ipsos Research Romania
Francezul Vineri, 16 Dec 2016

Am dat si eu o testare la ei (Brasov) pe postul de programator junior.
2 ore, 5 exercitii:
Primele 2 puncte erau de acris de mana 2 algoritmi in pseudocode sau in orice limbaj de programare. Am avut de calculat "cel mai mare divizor comun" pentru 2 numere iar la al doilea sa fac un cod care sa spuna despre un sir de numere "camila" sau nu. Adica daca primul nr e mai mic ca al doilea dar al doilea e mai mare decat al treilea si tot asa
Ex de sir "camila" 4, 9, 2, 6, 5, 8, 1.
La punctul 3 si 4 m-a lasat sa accesez internetul. La 3 era de facut un tabel in HTML cu insertie de imagine si drop-down menu. La 4 era sa scriu un cod in HTML folosind si javascript care sa apara o alerta in caz ca in spatiul destinat introducerii unui numar are 6 cifre (un cod postal).
La 5 am avut de facut diagrama (schema) unui chestionar. Ei dadeau chestionarul si eu trebuia sa fac schema cu pasii pe care ii urmeaza. Ex. De la intrebarea 3 sari la 6 in caz ca raspunsul e C (din avariantele A, B, C) daca e A sau B mergi la 4.
Eu am luat punctajul 6,7 din 7 asa ca nu am mers mai departe.
Sper sa va fie de folos.
Reck Miercuri, 19 Oct 2016

Am fost la ei la un interviu pentru postul de programator junior. Interviul a constat ...
ADaniela94 Joi, 21 Iul 2016

Hei. A fost cineva la interviu peste postul de Sample Analyst?Sau daca nu pentru acest ...
12flasc Miercuri, 20 Iul 2016

nu va pierdeti timpul, am fost la 3 interviuri pt stimabili si nici macar nu se obosesc ...
axel123 Duminica, 20 Mart 2016

salut. trebuie sa ajung la un interviu zilele astea pentru postul de jr. project manager. ...
Monyk Miercuri, 09 Mart 2016

La ce va referiti prin "algoritm"? Un exemplu puteti da?Multumesc!
catalinF Marti, 01 Dec 2015

Pentru Database Analyst ceva detalii? Teste, interviu, etc
hainutelesmarandei Miercuri, 18 Noi 2015

buna, stie cineva ce salariu este la Pricing Specialist? ms
DorRis Luni, 20 Iul 2015

Buna Ilinca. Ai avut interviul? Cum a fost? Iti multumesc frumos.
Ilinca Duminica, 19 Iul 2015

Hei. Maine am si eu testul pentru junior programmer. Stie cineva ce se da la partea de ...
Monyk Joi, 18 Iun 2015

@Mariana113, astept detalii despre experienta ta. :D
Mariana113 Joi, 18 Iun 2015

Salut! Urmeaza sa ma duc la o testare pentru programator junior. Imi poate da cineva ...
incr3dible Vineri, 08 Mai 2015

Salutare tuturor. Stie cineva care este oferta pentru un post de IT support officer si in ...
Didina Joi, 08 Ian 2015

Am fost si eu la ei la testare, interviu. Mi-au zis ca imi dau raspuns in ziua urmatoare, ...
anonim Miercuri, 03 Dec 2014

Imi poate spune cineva ce salariu se ofera pe Bucuresti pentru Quatation Executive si in ...
Nicu Joi, 20 Noi 2014

Stie cineva ce salariu se ofera pentru pozitia de Operator Interviu CATI?
anonim Luni, 10 Noi 2014

Buna ziua. A aparut pe BestJobs un job de Data Operator pe Brasov? Imi puteti da ceva ...
Bogdan Marti, 04 Noi 2014

@Catalin: Eu am primit raspunsul dupa 2 luni. De preferat ar fi sa nu stai dupa ei. Daca ...

Locuri de munca TELUS International Europe Account Manager with English (Gaming team)
TELUS International Europe
Last update: 11.07.2017
Business consultant
  • Masina de serviciu
Tehnician
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Asigurari servicii stomatologice
Reprezentant
  • Telefon de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Grafica/Video
Applications Engineer
Grafica/Video
Customer support
Referent resurse umane
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...