IT Six Global Services

• Tel: 0351.804.948
    Site: www.itsix.com

Forum despre IT Six Global Services

Alex_F5 Luni, 10 Oct 2016

Am lucrat la aceasta firma pana am facut ceva exp. Esti folosit si vazut ca ultima resursa. Nu poti sa spui o parere ca deja in putin timp esti dat afara. Find acolo, stiu ca veneau oameni foarte pregatiti si ii respingeau pur si simplu, le era frica cred ca erau mai destepti ca ei. Se munceste la norma, trebie sa faci si sa stai numai cu "DA SEFU" de parca ai fi ultimu om. O alta chestie este ca daca intra pe minus si pica un proiect, gata te si dau afara. Pur si simplu esti vazut doar ca o resursa care nu valoreaza nimic.
PS: nu va mai pierdeti timpu si bataie de cap pe la firmele din Craiova(nu numai it six, toate din craiova sunt la fel) veniti in Bucuresti sau Cluj. Acolo chiar o sa fiti respectati si nu va trage nimeni la raspundere. Posibilitatile de dezvoltare sunt enorme, nu stai de vorba cu oricine care e manager si vine sa-ti spuna ce sa faci!

FlorentinaMaican Vineri, 13 Mai 2016

@asdasd ai putea sa imi spui ce salarii ofera?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in IT Six Global Services
asdasd Miercuri, 17 Feb 2016

Am facut un internship la ei cu scopul angajarii si am fost foarte dezamagita de felul in care au procedat la finalul internshipului. Pe langa faptul ca eram singura persoana care putea sa fie angajata imediat si am avut rezultate foarte bune la testele de la final, au decis sa angajeze persoane care aveau relatii in firma, ceea ce mi s-a parut urat din partea lor. Mediul de lucru pare ok din ce am vazut, am fost doar o luna la ei. Oamenii sunt deschisi si este un colectiv tanar. Dar se merge pe nepotisme din cate am observat si am auzit. Salariile sunt micute si beneficii nu prea sunt. Este o firma la care sa te duci sa cresti pentru ca din cate am vazut chiar ajuta angajatii sa invete lucruri noi, dar nu este o firma in care sa ramai dupa ce ai posibilitatea sa "fly solo". Daca se iveste oportunitatea sa participati la internshipuri la ei, recomand sa va duceti, dar sa nu sperati sa si fiti angajati, chiar daca vi se spune de manageri ca internshipul este organizat in scopul angajarii.

Salarii decente, colegi faini
Economist office
Companie mare, cu multe departamente, foarte axata pe crestere.
Developer C#
-Tehnologii noi-Mediu de lucru bun-Colegi deschisi-Evenimente lunare-Program flexibil-Management ...
Customer Order ...
Senior researcher