Koton SRL

Comert

• Site: www.koton.com.tr

Forum despre Koton SRL

Nno Joi, 20 Apr 2017

Nu recomand Koton nimanui. Daca doriti un salariu mic si sa si bata cineva joc de voi acolo este locul ideal.
1. salariile se dau aiurea cineva la full time cu ore suplimentare lua acelasi salariu ca altul de la full time cu ore in minus la normal de lucru
2.target ul nu se realizeaza NICIODATA in 4 luni cat am lucrat la ei niciodata nu s a atins target ul (si am fost in perioada Craciunului cand au avut incasari mari)
3. managerii fac programul cum vor nu fac nimic stau doar in birou la noi din 4 manageri doar store managerul ne mai ajuta la munca prin magazin sa zic asa restul stateau degeaba.
4. pretentii mari salarii mici
la ei trebuie sa fie o echipa mare cu multi si sa nu te bagi in treburile lor sa fii sclav

AstonXF Marti, 20 Sep 2016

@xela...Ce spunea acel manager....nu era adevarat
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Koton SRL
xela Marti, 26 Apr 2016

Sa va povestesc recenta mea experienta de la interviul cu aceasta Companie pentru pozitia de Asistent Manager:

Tin sa mentionez inca de la inceput ca interviul a fost tinut in magazinul Koton din Mall-ul din Vitan (Bucuresti Mall), iar pozitia vacanta era tot in aceasta locatie.

Am fost chemata saptamana trecuta la un interviu pt o pozitie de management. Toate bune si frumoase pana aici.
Ajung la interviu si il sustin cu managerul de magazin; proaspatul manager, dupa cum el insusi a spus, ca de doua saptamani ar fi preluat conducerea filialei din Vitan.
Primul lucru care mi-a displacut a fost ca inainte sa incepem discutia, el nu stia cu cine sustine interviul, desi facusem cunostinta in magazin, pentru ca m-a numit altfel decat trebuia. Acest lucru pt mine denota o lipsa de bun simt si profesionalism, dar sa zicem ca se mai intampla si la case mai mari. :)

Experienta de la interviu a fost unica cu siguranta, pentru ca a inceput sa imi relateze cu nonsalanta ca el dupa ce a preluat aceasta filiala, dupa doar o saptamana a dat 16 oameni afara, deoarece acesti 16 oameni nu isi faceau treaba cum trebuie. Si ca a preferat sa ii dea afara si sa aduca oameni noi pe care sa ii modeleze cum doreste el, decat sa incerce sa ii schimbe pe cei vechi.

Evident ca la cele auzite am facut niste ochi mari si dupa ce a terminat aceasta fraza de rostit, l-am intrebat politicos daca nu s-au prins cei 16 angajati de la primul om concediat cum sta treaba si de ce a trebuit sa faca concediere in masa. Raspunsul lui a fost cel mentionat mai devreme, cum ca ii este mult mai usor sa o ia de la 0 cu niste oameni noi decat sa schimbe mentalitatea oamenilor vechi.

Tin sa mentionez ca daca acest lucru este adevarat, mai mult ca sigur i-a "obligat " sa isi scrie demisiile, deoarece ar fi fost mult mai simplu asa din punct de vedere legal.

In orice caz, nimeni, niciodata, la vreun interviu EVER, s-a laudat cu disponibilizarea unei echipe intregi sau aproape intregi si sincer acest lucru mi-a dat de gandit despre caracterul acestui om care, decat sa repare un lucru care nu functioneaza, prefera sa il arunce (intelegeti metafora).

De asemenea, l-am intrebat de ce nu promoveaza pe aceasta pozitie pe cineva din interior din stafful lui si mi-a raspuns ca cu un om din stafful lui care nu a mai avut experienta pe aceasta pozitie ar trebui sa il tina in training 3 luni, pe cand un om din afara companiei care are experienta pe pozitii de management il tine in training doar o luna.

Este uimitor cum a putut sa afirme ca nu merita sa investeasca timp in echipa lui.
Acest lucru m-a facut sa imi imaginez ca stafful de pe magazin munceste sub "jug" si cu teama de "pedepse" si fara nici o motivatie ca poate peste ceva timp au o sansa sa treaca la un alt nivel. TRIST! :(

Apoi a continuat cu "regulile" lui de conducere si cu "pedepsele" care le aplica staffului. Si l-am intrebat imediat: "Pedepesele?"

Iar el a zis, zambind, da. De exemplu, un angajat caruia i s-a dat ceva de facut in jumatate de ora , iar el termina treaba in 6 ore, ramane drept pedeapsa ore in plus peste program ca sa isi termine treaba.

Un al doilea beculet se aprinde in capul meu.

In fine, restul conversatiei a fost in mare despre obiectivele lui ca manager si despre metodele barbare de conducere si impunere in fata personalului si mai putin despre abilitatile mele cu privire la ocuparea acestei pozitii.

Pentru cei interesati de salariul pt aceasta pozitie, mi s-a confirmat suma pe care am cerut-o, cea de 2000 lei net si ca ar fi si alte bonusuri in functie de targeturile atinse.

Discutia s-a incheiat dupa o ora "interesanta" din punctul meu de vedere cu promisiunea ca luni voi primi categoric un raspuns pe mail.

Ziua de luni a trecut, mail-ul nu a venit, iar eu la ora 17.30 am indraznit sa il deranjez cu un telefon pt a afla raspunsul prestatiei mele de la interviu si mi-a spus sa ii las o jumatate de ora sa verifice si sa imi trimita raspunsul.
Intrebarea e: nu stia inca de la telefon raspunsul?

A trecut si acea jumatate de ora, acea zi si azi l-am sunat din nou de pe un alt nr pt ca de pe nr de mobil nu mai raspundea la telefon si mi-a justificat cum ca ieri s-ar mai fi tinut o sesiune de interviuri pt aceasta pozitie de catre o alta persoana, ca s-a decis si ca mailul a fost trimis 100%, dupa care imediat l-am contrazis, pt ca nu era adevarat. In fine raspunsul era unul negativ, dar scos cu clestele.

E curios cum un om care pretinde ca a dat afara 16 oameni, nu isi putea asuma decizia luata si un simplu raspuns da sau nu. Concluziile le trage fiecare.

Am ramas cu un gust amar in urma acestui interviu pt ca ma frapeaza incompetenta unora si sunt uimita cum aceasta Companie KOTON nu investeste in personal de calitate, pentru ca la urma urmei individul, din punctul meu de vedere, le-a adus un capital de imagine EXECRABIL, care in viitor, daca nu si in prezent, le afecteaza intr-un fel sau altul Compania.

Nu ma asteptam sa gasesc un astfel de manager in KOTON si ma bucur ca nu am ajuns in echipa lui.

Concluzia: NU RECOMAND!
ancamaria Duminica, 27 Mart 2016

Pt postul de as. manager se ofera 2000 lei.
larisa23 Luni, 26 Oct 2015

În ce consta interviul de la koton ? Ce anume te pune sa faci?
doesntmatter Miercuri, 02 Sep 2015

@Evi functiile de la Koton sunt: sales assistant,cashier,manager,manager assistant,visual ...
Evi Sambata, 08 Aug 2015

Buna! :) Am completat un micro CV,dar la pozitia pe care o solicit nu am stiut ce sa ...
daniel333 Joi, 30 Apr 2015

Buna , am fost la interviu azi , mi s-a zis program 8 ore cu 2 libere pe saptamana salar ...
Popa Vineri, 20 Mart 2015

Buna ! Aceeași întrebare o adresez si eu , pentru funcția de asistent manager cat este ...
Lisssa Luni, 16 Mart 2015

Am fost de curand la un interviu pt postul de asistent manager dar nu mi a spus salariul.
Helen67 Luni, 02 Feb 2015

Buna. Va rog, daca ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre functia de store ...
xela Luni, 19 Ian 2015

stie cineva cat poate castiga un asistent manager? merci anticipat
Ana Sambata, 19 Apr 2014

Intr-adevar lucrurile nu sunt roz, mai ales ca ti se schimba ff des programul, iar ...
Elena Luni, 07 Oct 2013

F adevarat ce zic fetele, nu va recomand Kotonii !!!! programul este fffffff aiurea , ...
andreea Miercuri, 02 Oct 2013

Asa este le dau dreptate fetelor, nu sunt 6 ci 8 ore si nu faci doar ce ti se zice ci tot ...
Inna Marti, 01 Oct 2013

adevarat tot ce au scris cei de mai sus. pe mine m-a frapat ca aveam mai multe studii ...
cineva Miercuri, 11 Sep 2013

Am lucrat pt ei , si vreau sa impartasesc cu toata lumea experienta:)) Am lucrat jumatate ...
Gi Joi, 16 Mai 2013

ai fost la interviu?? ce ti-au zis?
Scooby Sambata, 11 Mai 2013

La Koton nu e chiar roz... Sunt salariile mici, programul este nashpa iar pretentiile ...
oarecumm Miercuri, 08 Mai 2013

stock keeper - adica lucrator comercial in spatele magazinului, se ocupa de stocuri, ...

Locuri de munca Executari.com Manager Vanzari Jr. - www.executari.com
Executari.com
Last update: 19.06.2017
Locuri de munca Easy Asset Management IFN SA (iCredit) Manager Dezvoltare Bucuresti
iCredit
Locuri de munca Lead Capital Markets Junior Key Account Manager - Italian
Lead Capital Markets
BUCURESTI, Job national
Last update: 20.06.2017
Locuri de munca I.Future Talent Aquisition Specialist (Sourcer)
I.FUTURE
  • Masina de serviciu
Recrutor
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
IT Helpdesk
Vanzari
Consilier comercial
Analist
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...