Leroy Merlin Bricolaj

• Site: www.leroymerlin.com/ro

Forum despre Leroy Merlin Bricolaj

GoguPintenogu Joi, 14 Mart 2013

Presiune.
Acesta este cuvantul de ordine in Leroy Merlin.
Si asta n-ar fi un lucru rau. Dar cand, sub permanenta presiune a rezultatelor, esti vesnic evaluat negativ ( indiferent de nivelul la care esti), cand, indiferent ce faci sau ce spui nu e bine, cand rezultatele pozitive sunt trecute sub "e normal sa fie asa", iar orice eroare se transforma in urlete, cand totul intra in ecuatie favoriti si favorite, cand e mai important sa te vinzi bine si daca nu te vinzi nu esti vazut bine, atunci lucrurile nu mai sunt ok.
Sper ca pentru cei ce vor veni sa fie mai bine decat pentru cei ce au plecat....

Mihaela Miercuri, 07 Nov 2012

catre "fost recrut"

Stiu ca este deranjant sa participi la un proces de recrutare care sa se intinda pe o asemenea perioada, sa primesti feedback-uri ok si apoi raspunsul sa fie negativ ( stiu pentru ca si eu am trecut de mai multe ori prin aceeasi situatie - foarte enervant).

Totusi, exista un amanunt care nu se observa foarte bine din pozitia de "fost recrut: si anume ca atunci cand lucrurile avanseaza atat de mult inseamna ca esti bun, foarte bun si ca a mai fost un "recrut" care a trecut prin acelasi proces si a fost cu un "centimetru" mai sus, mai altfel, mai bun sau poate doar mai potrivit decat tine la acel moment pentru acea pozitie.

Deci, felicitari pentru ca asta spune ceva despre tine si as vrea sa spun nu o lua personal, dar de fapt ia-o foarte personal - esti bun si i-ai pus in dificultate in decizia pe care avut- o de luat.

Numai bine,
Mihaela fost recrut

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Leroy Merlin Bricolaj
fost recrut Miercuri, 10 Oct 2012

Eu am fost la mai multe interviuri cu ei pentru postul de Manager Departament.
Procesul de recrutare a mers cam asa:
1 interviu cu tipa de la HR
2 interviu cu directoarea de la HR, ambele foarte ok.
3 interviu cu directorul general pe Romania( francez) - ok
4 interviu cu directoarea magazinului din Chitila(frantuzoaica) - foarte ok
Dupa toate aceste interviuri care au durat aprox 1 luna mi se spune ca am sa primesc o oferta in max 1 saptamana. M-au sunat dupa 1 luna si mi-au spus ca din cauza perioadei concediilor, procesul de recrutare s-a suspendat temporar. Peste o alta luna sunt sunat iarasi si mi se spune ca s-au orientat catre un alt candidat.

Account Manager Business
Înveți vânzări activând la ei
Referent de specialitate
Nimic ok, realitatea de la interviu diferita de cea dupa angajare
-mediu de lucru ce tinde spre a fi agile (desi angajatii nu stiu acest lucru pt ca nu stiu ce ...
Area Sales Manager
PR Specialist