Metro Systems Romania

Software/Tehnologii

• Site: www.metrosystems.net

Forum despre Metro Systems Romania

KinderOne Miercuri, 07 Dec 2016

Am fost recent la interviu pt Senior QA Engineer, am sustinut toate testele (3 la numar) , tehnic, programare, si discutie .
Dupa aproximativ 3 saptamani mi-au dat mail sa-mi zica ca au ocupat pozitia intern.
Mi-am pierdut 2 zile cu ei de pomana, daca de la inceput voiau sa puna intern pe acea pozitie, nu trebuiau sa mai organizeze interviuri si sa posteze anunturi.
Probabil trebuie si HR-ul nepregatit tehnic sa-si justifice existenta.

Mult noroc celorlalti participanti.
Recomand tuturor sa ceara salarii mari (in functie de cunostintele fiecaruia bineinteles), doar asa se ridica piata d.p.d.v al salariilor in aceasta zona ! :)
anonim20 Vineri, 12 Aug 2016

Este o firma buna doar pentru incepatori. Principalele avantaje sunt flexibilitatea programului si libertatea, nimeni nu te controleaza ce faci, la cat vii si cand pleci. Ca si dezavantaje, este un haos destul de mare pe proiecte, oamenii sunt dezorganizati, fiecare arunca vina pe cine poate si nu isi asuma responsabilitatea pentru greseli. Managerii in general nu stiu tehnic aproape deloc, nu se implica in probleme importante si nu stiu sa motiveze oamenii. Nu ii intereseaza daca intr-o echipa muncesc toti la fel sau o singura persoana duce tot greul.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Metro Systems Romania
Bibinio Marti, 20 Oct 2015

Cat dureaza perioada de recrutare? M-au asigurat ca in maxim trei saptamani voi fi anuntat despre decizia luata, dar s-a scurs mai mult de 45 de zile de la primul interviu.
Lolita Joi, 06 Aug 2015

Buna despre interviurile tehnice se poate stii ceva, sunt teste grila ,discutii sau ...
CristinaB Joi, 16 Iul 2015

Hello, as vrea sa adaug si eu cateva lucruri referitor la ce s-a scris pana acum: - ...
M Luni, 10 Noi 2014

Eu unul sunt multumit.Am avut parte si de training-uri, si de team building-uri. Da, inca ...
adela Miercuri, 05 Noi 2014

Buna! am tot vazut discutii despre atmosfera, dar nimeni nu a zis nimic despre ...
johnie boy Sambata, 06 Sep 2014

Intrebare: cum decurge un interviu pentru Java developer? Interviu live cu o persoana ...
john Joi, 04 Sep 2014

Eu inca mai lucrez si la Metro - dar sper sa plec in curand. Motivele ar fi urmatoarele ...
gigica Miercuri, 03 Sep 2014

Lumea generalizeaza si nu e bine. E prea greu sa generalizezi intr-o firma cu 700+ ...
Vlad Marti, 02 Sep 2014

cat se ia pt java developer middle to senior?
MetroBus Marti, 26 Aug 2014

METRO SYSTEMS asigura transportul angajatilor. Exista chiar si microbuze de cartier care ...
Anonima Marti, 05 Aug 2014

La interviu era si o tipa mai inalta, care din cate am inteles era team-lead sau ceva de ...
Alina Sambata, 26 Iul 2014

buna, puteti sa-mi spuneti cum decurge interviul pentru system inginer va rog si ...
rzv Sambata, 19 Iul 2014

Buna seara,Stiti ce salariu se ofera pentru Junior System Inginer si cum este ...
new Miercuri, 02 Iul 2014

cum e interviul pentru developer ?care ar fi salariul oferit de ei?
zabob Marti, 10 Iun 2014

Am lucrat la metro.Cea mai buna firma la care am fost pana acum. Oameni foarte OK acolo. ...
Ionut Miercuri, 16 Apr 2014

Care este salariul pe BI ?
alex Miercuri, 12 Mart 2014

In mare parte tind sa fiu deacord cu ce s-a scris pana acum. As adauga faptul ca sunt ...
aaa Luni, 10 Feb 2014

Salutare.Stie cineva cam ce salarii sunt pentru testeri?

Locuri de munca Camusat Rom Telecomunicatii Economist
Last update: 05.06.2017
Locuri de munca 1TEDJOB SRL Consultant Implementare
1TEDJOB SRL
Last update: 19.07.2017
Locuri de munca CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe Customer Advisor with English
Computer Generated Solutions ...
Last update: 07.07.2017
Locuri de munca MaxBet Romania Supraveghetor Sala Club Bowling,Arcades, Billiard
Max Bet Romania
Last update: 10.07.2017
Tehnician
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
Reprezentant
  • Telefon de serviciu