Microsoft Romania

4.5
  • www.microsoft.com/romania

Forum despre Microsoft Romania

andrei Luni, 26 Aug 2013

Pentru pozitiile cu limba spaniola stie careva cate posturi au deschise pentru fiecare pozitie si cam care ar fi salariile?

Dragos Luni, 26 Aug 2013

Am avut si interviul tehnic. Predictibil. Sper sa fi primit feedback ok.

Cam cat timp dureaza pana sa-ti spuna daca te iau sau nu ?

Si cat de sigur e ca au nevoie de mai multe persoane pentru fiecare combinatie de tehnic-limba straina ?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Microsoft Romania
Mihai Luni, 26 Aug 2013

Sa dea Dumnezeu sa fie asa de usor precum spui. Eu deja am intrat in partea de hybrid enviroment config si incerc sa fac totul doar din powershell fara sa deschid admin portal.

Am facut de curand si o mica migrare a unui domeniu AD2003 inclusiv mail; aproximativ 20 de mailbox. ( migrarea am facut-o din webinterface, sper rusinea mea nu m-am descurcat doar din powershell. Plus ca era un domeniu care chiar trebuia sa fie live pana luni deci nu am avut mult timp de joaca).

In legatura cu go live, era doar pt LV1 support; ca si detali mi-au spus ca se creaza o echipa noua de support pentru tot pachetul office 365. La postul de lv1 primele 2 luni erau doar training si la sfarsit exament pe care daca nu il luai nu iti mai prelungeau contractul.

Bafta tuturor care sunt in proces de recrutare pentru pozitia de exchange escalation.
@sysadmin: ne vedem luna viitoare la birou :D .

sysadmin Luni, 26 Aug 2013

ca si sfat pt interviul tehnic axativa mult pe task uri care se pot executa si sunt ...

Mihai Luni, 26 Aug 2013

@sysadminAi avut deja al doilea interviu tehnic, cel face to face cu un senior escalation ...

cristi Luni, 26 Aug 2013

Multumim frumos pentru informatii sysadmin, sunt de ajutor.

sysadmin Duminica, 25 Aug 2013

din ce am inteles de la tipa de la hr e cu managemntul +hr cred ca in el se discuta de ...

cristi Duminica, 25 Aug 2013

Al treilea interviu ce presupune?

x Vineri, 23 Aug 2013

oferta vine eventual dupa un al 3lea interviy care va avea loc in saptamanule care urmeaza

a Vineri, 23 Aug 2013

Avand in vedere ca am avut ultimul interviu tehnic acum 7 saptamani si inca nu am primit ...

sysadmin Joi, 22 Aug 2013

salariul din ce am auzit eu e undeva intre 6000 7000 in functie de background si know how ...

Mihai Joi, 22 Aug 2013

La Microsoft din cate mi sa explicat e un fel de LV2.5 .Salariu de 3000 ron nu se pune ...

sysadmin Joi, 22 Aug 2013

3000 de lei poate pt cineva care a terminat facultatea, escalation e level 3 nu prea e ...

ark Joi, 22 Aug 2013

30 mil net beginner

Mihai Joi, 22 Aug 2013

Si la mine sau miscat f repede: am primit telefon de la rinf luni , marti am avut ...

sysadmin Miercuri, 21 Aug 2013

La mine au fost foarte prompti pana acum in sensul ca marti am avut interviul joi ...

A Miercuri, 21 Aug 2013

Eu am avut ultimul inteviu tehnic acum 5 saptamani, inca nu am ajuns sa discutam de bani. ...

sysadmin Miercuri, 21 Aug 2013

Si eu sunt in proces cu e tot pt Support Escalation Engineer- Exchange, sunt tare curios ...

Mihai Marti, 20 Aug 2013

Salut.Are careva ideea de salariu oferit pt pozitia Support Escalation Engineer- Exchange ...

mariusc Marti, 20 Aug 2013

Nu e foarte greu inteviul tehnic. Poate or sa imi faca si mie o oferta ceva. Pana la urma ...

Locuri de munca DK Global Recruitment French speaking jobs, vacancies in Bucharest!- Costumer Support role RS
Last update: 10.08.2017
Game tester
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de maternitate & paternitate
Merci meme123! O companie care se respecta ar trebui sa faca acest lucru, parerea mea. Am mai fost la interviuri la alte firme si am ...
Gya33 21.08.2017
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Manager Trainee
NOC Technician
IT Support
Suport tehnic
Asistent manager
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...