Nedcon Maritime

Fax: 0241.586.805
    Site: www.nedcon.ro

Forum despre Nedcon Maritime

popeasca87 Miercuri, 24 Feb 2016

Am depus la ei un cv pentru postulnde HR Assistant, si saptamana trecuta am fost la primul interviu. Interviul a fost sutinut de o doamna...care nu stiu ce rol avea ea in firma, nu s-a prezentat, cu ea am discutat putin in engleza Alaturi de ea mai era un domn, care, ulterior (la interviul nr 2), am aflat ca este directorul.
La primul interviul (cu o durata de 15 min max - dupa care m-a dat afara efectiv) am avut impresia ca sunt chemata ca sa ma testeze la prostii....(daca am luat bacalaureat, cu ce nota, care este primul lucru care il fac in momentul in care ma trezesc dimineata, sau care este ultima carte citita intr-o limba straina). Printre randuri, mi-a aruncat dnul director pastila cum ca: "astazi este pentru prima data cand imi fac patul dimineata, deoarece am vazut un documentar pe internet". Care era legatura intre ce a zis el...si interviul meu?
Dupa 15 min, s-a uitat la ceas, si mi-a zis ca ne vedem la interviul nr 2...iar in drum spre usa, ma intreba daca mai am intrebari....nu mi s-a parut deloc ok, si intrebarile puse..total pe langa.

La interviul nr 2, sustinut de aceeasi 2 distinsi,.am fost intrebata de dnul director "care este vocatia mea?"...serios!?....i-am zis ca nu am o anumita vocatie....iar raspunsul dumnealui a fost unul foarte sec "ok, in acest caz ma suni cand iti gasesti vocatia. o zi buna!" a parasit camera, si asta a fost interviul nr 2.

In concluzie, o mare teapa, consumi timp, nervi, combustibil, ca ei sa isi bata joc intr-un mare fel.
Si nici pana in ziua de azi nu am aflat nimic concret despre post, firma, salariu, program...

gigi Vineri, 18 Apr 2014

Intr-oluna de zile le-au plecat 3 angajate.Una dintre ele mi-a spus ca este foarte stresanta atmosfera acolo.Intamplator amfost de fata cand un sef era foarte agitat si le certa pe fete.
Oricum,succes.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Nedcon Maritime
Alisa Miercuri, 16 Apr 2014

Am fost la un interviu la aceasta firma cu aproximativ 4 ani in urma.. e o mare bataie de joc...iar posturile se dau (se dadeau) prin cunostinte, interviurile le tineau ca sa fie tinute ... stiam pe cineva care lucra acolo si mi s-a spus frumos sa stau cat mai departe de firma asta insa nu mi-a dat alte detalii, dar dupa acel interviu am inteles ca nu erau deloc seriosi.Interviul in sine a durat pe ceas 5 minute timp in care "domnul" cu care am discutat avea treaba cu telefonul nu cu ceea ce se petrecea la interviu, s-a tinut in engleza. Am plecat de acolo dezamagita de lipsa de organizare si de profesionalism. La nici 2 luni distanta am vazut acelasi post scos din nou pt aplicare si de curiozitate am aplicat iar. Am fost sunata si in timp ce imi ofereau detaliile legate de adresa i-am spus domnisoarei ca stiu unde este iar ea m-a intrebat consternata "dar ati mai fost la interviu la noi?" .. i-am spus ca da iar urmatoarele cuvinte iesite pe gura ei au fost "Va multumim in acest caz , voi vorbi cu CEO si vom vedea daca mai doreste sa va cheme la interviu". Sfatul meu, daca nu vreti sa va pierdeti timpul cu niste oameni de 2 lei, evitati aceasta firma. Salariile sunt mizere, nu veti fi dati afaradar veti pleca de buna voie...(informatii din interior)

anonimus Sambata, 01 Mart 2014

Buna, ce va pot spune de aceasta companie daca se poate numi asa este ca am fost la un ...

Gheorghita Luni, 14 Oct 2013

Am primit mail ca nu am fost ales pt next interview.

Eu Vineri, 11 Oct 2013

Ok, ms pentru raspuns ;)

Candidata X Joi, 10 Oct 2013

@Santiago6 zile a fost intervalul intre interviuri.@EuNu pot sa dezvalui ce salariu am ...

Santiago Joi, 10 Oct 2013

Care a fost intervalul de timp dintre interviul nr1 si interviul nr2 Candidata X ?

Eu Joi, 10 Oct 2013

Ce salariu ai cerut de a fost panicata ? Si cat ti-a oferit ?

Candidata X Joi, 10 Oct 2013

La primul interviu, cel de 15 minute, am vorbit putin in Engleza.

Candidata X Joi, 10 Oct 2013

De prima doamna de RU nu stiu daca era de profesie psiholog, dar a doua doamna in varsta ...

Candidata X Joi, 10 Oct 2013

Ah, si intreaba ce stiti despre firma. Se pare ca in Romania e musai sa inveti pe de rost ...

Candidata X Joi, 10 Oct 2013

Am aplicat pentru un post de Front Office Manager, il mai vazusem si inainte scos la ...

Gheorghita Luni, 07 Oct 2013

A fost ok interviul, bilingv (romanoengleza), l-am sustinut cu o doamna, nu-i retin ...

diana Sambata, 05 Oct 2013

mai mult de 10 min nu stai, nu ti face probleme... mie mi se pare ff ciudat faptul ca ei ...

Gheorghita Vineri, 04 Oct 2013

M-am prezentat la sediu cu un Cv cu scrisoare de intentie, dupa ce aplicasem in prealabil ...

diana Miercuri, 02 Oct 2013

si ce anume v au intrebat la interviu? eu am maine dim interviu si am mai avut odata la ...

adi Luni, 30 Sep 2013

^Gheorghita, da, eu asa am aplicat, am impresia ca numai asa trebuie, sa aplici direct de ...

Gheorghita Vineri, 20 Sep 2013

Multumesc tuturor pentru ca au impartasit din experienta lor. Din ce se pare la Nedcon, ...

adi Marti, 14 Mai 2013

Buna~ Am aplicat si eu pentru un post de Jr. Crewing Operator mai demult, mi s-a spus ca ...

Locuri de munca Brainspotting SRL Project Manager - Automation
Brainspotting
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 02.08.2017
Locuri de munca Hipo.ro EMERSON - INTERNSHIP, GDS DATA MAINTENANCE (6 MONTHS)
Jobs from top companies in ...
Cluj Napoca
Last update: 31.07.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Career opportunities for French speakers in Bucharest! Apply now!-ITS role RS
Last update: 04.08.2017
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Inginer proiectant ...
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?