Oracle Romania

Software/Tehnologii

• Site: www.oracle.com

Forum despre Oracle Romania

ZG Marti, 08 Ian 2013

daca oamenii se plang si de oracle atunci care companie mai este etalon la noi? :D

DonQuixote Marti, 08 Ian 2013

Revin. Doar ce am citit un articol tot de aici, care apare in partea dreapta a paginii:

Am revazut aici tot ce m-a dezgustat si in Oracle :) Genial articolul, dar si mai interesant cel detaliat dupa care s-a facut preluarea, linkul se gaseste in articolul de mai sus.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Oracle Romania
DonQuixote Marti, 08 Ian 2013

Lucrez pe IT, pe intern si pot spune doar ca sunt scarbit. Este a doua corporatie in care lucrez, sunt trecut bine de entry level si am deja vreo 6 ani de experienta prin multinationale.
Sa incepem cu, logic, inceputul. Prima data te va atrage numele si salariul putin mai bun decat cel de pe o pozitie similara in alte companii. Urmeaza faza de recrutare, la care eu am avut noroc, totul durand doar doua luni, dar am colegi de echipa care au fort intervievati, au fost acceptati pe post dar au fost angajati efectiv dupa mai bine de 6 luni.
Cuvintele cheie in Oracle sunt dezordine si birocratie. Nu exista proceduri clare de lucru, toate informatiile interne sunt postate pe pagini prost indexate in motoarele de cautare de pe intranet, prost structurate, actualizate o data la 5 ani si aproape imposibil de gasit pentru un user normal. Suportul intern este subpar, fiind asigurat in special de indieni, dar daca ai noroc nimeresti la unul dintre colegii nostrii din Romania, care par sa fie singurii interesati sa te ajute cu ceva. Aplicatiile cad frecvent, este o adevarata placere atunci cand pica serverul de mail pentru ca nu exista un backup care sa intre rapid in functiune si pica pentru tot Oracle, nu doar pentru Oracle Ro. Parolele iti sunt resetate automat de sistem si nu primesti nici o informare despre asta. Sefii sunt fie straini, aproape neinteresati de ce se intampla, fie romani, ocupati numai sa te faca sa te simti ca o amarata de cifra, dar ambele tipuri de sefi au ceva in comun: daca faci ceva bun, se cauta imediat ceva ce ai gresit, pentru ca sa nu ai candva pretentii de crestere salariala. Si uite ca am ajuns si la salariu. Acesta nu se negociaza efectiv la angajare, ai de ales intre da sau pa, dar nici nu creste pe parcurs in functie de factori obiectivi, gen inflatie, modificari de curs valutar sau chiar plecarea la un alt departament!
Chestii amuzante din ultimul an: mai multe departamente au disparut peste noapte, de la unele echipe de pe Contract Renewals pana la Class Producers pentru traininguri online, activitatea lor fiind preluata de indieni.

In concluzie, cum gasesc altceva de munca, voi face pasi de aici.

ioana Marti, 08 Ian 2013

aveti vesti legat de jobul Scanning operator - Contractor role ? mersi

namex Duminica, 06 Ian 2013

@soso te-au sunat in legatura cu scanning operator ?

soso Vineri, 04 Ian 2013

Scanning operator - Contractor role stie cineva un salariu aproximativ..

adriana Miercuri, 02 Ian 2013

un email de la oracle are cineva sa trm un cv?\Multumesc

erata Marti, 25 Dec 2012

mdah, vad ca in terminologia oracle ei chiar se iau in serios..ca business analyst ar fi ...

erata Marti, 25 Dec 2012

saracele ele nu shtiu ce vorbesc. pozitiile de business analyst sunt tocmai pentru ...

euacela Marti, 25 Dec 2012

Chiar daca este vorba despre o companie asa mare ca Oracle, mi-au dat impresia de ...

treaz Joi, 13 Dec 2012

cine-mi da si mie un mail de la hr sa le explic cum se scrie un anunt de ...

Diana Vineri, 07 Dec 2012

@Andra: Acum iti inteleg nemultumirea; daca as avea si eu 10 ai experienta in domeniu, ...

andra Vineri, 07 Dec 2012

da, am 10 ani experienta in it/dezvoltare, limba engleza, fara ture.iar ce mi-au oferit ...

Diana Vineri, 07 Dec 2012

Andra, felicitari pentru noul job daca ai acceptat! Ma surprinde problema cu salariul si ...

andra Vineri, 07 Dec 2012

am trecut de interviuri,pe parte tehnica m-am dusm-au dezamagit cu salariul propus de ...

Diana Vineri, 07 Dec 2012

@Georgiana: Multumesc pt raspuns. Eu zic sa mai ai rabdare, caci daca te-au chemat la 3 ...

intrebare Miercuri, 05 Dec 2012

hello, boys and girls. ma aflu in discutii cu oracle pentru un entry level pe hr. imi ...

Giorgiana Marti, 04 Dec 2012

Buna Diana! Am dat si teste de gramatica si limba si comunicare pentru eng si ...

Diana Joi, 29 Noi 2012

@Giorgiana: In ce au constat cele 3 interviuri de pana acum? ai dat si teste? si eu as fi ...

Giorgiana Joi, 29 Noi 2012

Imi poate spune cineva cat dureza procesul de recrutare la Oracle pentru post pe limba ...

Locuri de munca Vauban Consultant functional SAP IS-U
Last update: 16.08.2017
Locuri de munca L`Oreal Romania Marketing Internship @ L\'Oreal
L`Oreal Romania
Last update: 13.07.2017
Locuri de munca Goodyear Dunlop Tires Romania SRL Customer Service Specialist with English and French
Goodyear Dunlop
Last update: 04.08.2017
Network engineer
  • Pachet gradinita copii
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Bia, poti te rog, in masurile acceptate de lege si de regulamentele site-ului, dezvolta atributiile zilnice pe pozitia primita. & ...
spiridon_magu 22.08.2017
Salut, știe cineva care este salariul minim pentru rusă?
Ed 22.08.2017
Ai fost la interviu?
Mcris 22.08.2017
GL Specialist
Manager Trainee
Agent vanzari telesales
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...