Orient SRL

Servicii Transport/Logistica

• Site: www.spedorient.com

Forum despre Orient SRL

akyra Marti, 20 Sept 2016

Esti mintit de la inceput de cel de la resurse umane care iti spune ca vei primi bonusuri si salariul real este trecut pe cartea de munca ... apoi descoperi ca ai de a face cu niste sefi tipicari care pun accent foarte mare pe barfa pe intrigi pe rautati si nu pe munca care o depui pentru ei. programul este lung si foarte solicitant, daca vrei sa iei o pauza sau sa mergi pana la farmacie ti se taie minute sau ore din concediu, si pe langa asta sunt si multe zile de concediu fortat. Salariul este'' in plic'' in nici un caz nu exista fluturas, au foarte multe procese cu angajatii. Nu recomand.

Tup2 Joi, 15 Sept 2016

Total dezamagit. Foarte dezorganizati, uneltele ( calculatoarele si programele) invechite.Multi renunta dupa cateva zile de la angajare.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Orient SRL
redbeard Luni, 15 Iun 2015

Eu am lucrat la ei, la sediul din Radauti. Depinde pe ce post esti si pe cine ai deasupra ta, cam la asta se rezuma tipul de viata pe care il duci daca te angajezi acolo. Sefii sunt fixisti, te intelegi foarte greu cu ei, au o mana de oameni in care au incredere si te controleaza pe tine prin ei. Angajatii sunt majoritatea tineri, insa barfa e la putere si daca pupi unde trebuie rezisti. Daca ai o personalitate puternica si o doza cat de mica de etica nu ai ce cauta acolo. Din punct de vedere al salariilor, ele sunt bune, insa trebuie negociate din prima pt ca dupa nu se mai acorda mariri. In acelasi timp, difera foarte mult la persoane pe acelasi post nejustificat. Programul este destul de lung, se sta si peste program daca nu ti-ai terminat treaba, si este foarte multa presiune in ceea ce priveste target-urile de realizat. Posturile de care se spune mai sus daca sunt publicate pe site-ul lor nu sunt valabile, ci doar ce se alfa pe bestjobs. S-au angajat foarte multi in ultimii 2 ani si la fel de multi au si plecat.

ipsilon Miercuri, 29 Oct 2014

E foarte suspect faptul ca tot incearca sa angajeze de aproximativ 2 ani pe doua posturi ...

ana Sambata, 19 Apr 2014

Eu am lucrat cu ei si au respectat termenele de plata

laura Joi, 13 Feb 2014

A fost cineva la ei la interviu? Cum se comporta cu angajatii?

Locuri de munca Mainfreight Romania
Mainfreight Romania
Senior Developer
Salariul ok, programul flexibil, o zi pe saptamana munca remote.
echipa profesionista, oportunitati de promovare
Mediu de lucru placutOameni deschisiPosibilitati de dezvoltare
Director magazin
Junior Helpdesk ...