Premium IT Technologies / PITT

Software/Tehnologii

• Site: www.premiumitt.ro / www.pitt.com.ro

Forum despre Premium IT Technologies / PITT

mikidutza Miercuri, 03 Apr 2013

"Andreea" nu mai minti ca nu intarzie salariul ... salariul acolo se ia , citez, "intre 1 si 10 ale lunii" , iar bonusul poate si mai tarziu.... si nu oricum , IN PLIC , mdap. Intra-devar lucrezi in ture ,daca muncesti mult si iti dai interseul, poate ai noroc si le iei pe cele bune , care oricum nu implica sa ai si un weekend off . In ultimele trei luni bonusurile au scazut considerabil, aproape ca te jignesc cu 75 eurocenti pe vanzare...zici ca luam cartele prepay in 2005. Esti promovat daca ai copii de crescut , daca iti place sa iesi in cluburi, daca vorbescti in balcon. Este deasemenea promovat daca te pui bine de tot cu seful de pe support. Si mai esti mintit ca esti special si tu esti cel mai bun de acolo ca sa te faca sa iti creasca stima de sine, si sa tragi ca un cal , sa iei 70 de chaturi pe zi , poate poate atingi targetul de 100. Si dupa ce ti-ai uzat creierii cu o mie de frustrari , esti dat afara , dintr-un motiv ridicol, si constrans sa iti semenzi tu cu manuta ta demisia , iar citez, "ca sa terminam frumos:)" astea cu mersul la baie sunt copilarii .. Se intampla lucruri cu adevarat triste acolo. E un job care NU este pur si simplu facut pt oameni corecti. Si daca ii spui sarbului ca te-ai cam saturat de turele de noapte , si ca vrei mai mult, rasounsul clasic va fi "there's no other way" . Ce-i drept mediul acolo era ff ok la inceputul anului 2012, cand doar ce venisera in Romania , cand toate ideile tale contau , cand angajatii erau si prieteni , dar incet incet au ajuns la concluzia ca e cel mai bine sa ne exploateze , pe bani cat mai putini, ca sa nu piarda ei lovele pe "niste saraci".. apoi au aparut si bisericutele , promovarile pe nedrept mentionate mai sus, S A M D , Daca spuneai ceva legat de asta ti se raspundea cu "vi s-a urat cu binele!! Aici avem Cola , si piure de plastic , platit de firma ( pt ca firma nu da bonuri de masa ) " . Inchei prin a mentiona ca managementul ar trebui sa IMI MULTUMEASCA CA NU AM SPECIFICAT NICIUN NUME. Cu placere !! Sper sa va dizolve ITM-ul !!!

Laurentiu Miercuri, 03 Apr 2013

Andreea, se vede ca minti de rupi, am lucrat 1 an la premium IT si nu exista nici o andreea care sa fi avut de terminat vreo dizertatie,
"sa nu mai vorbim de traininguri din care am invatat enorm" pe bune ?

Salariul vine APROAPE MEREU mai tarziu decat zic ei, ti se spune ca pe 4, vine pe 8 (dar in contract isi rezerva dreptul de a intarzia pana pe 10, deci ma rog, ti-o semnezi cu mana ta)

Este usor sa muncesti 3 4 luni acolo, si dificil sa lucrezi 1 an sau mai mult.

Ceea ce pot sa zic , incercand sa fiu obiectiv sunt urmatoarele:

Parti bune:

350 de euro care ii iei sigur
Mediul era ok la un moment dat dar s-au cam stricat pe parcurs ,au devenit din ce in ce mai stricti cu reguli aberante

Parti naspa:

Trebuie sa lucrezi in ture, uneori turele sunt de rahat, uneori ai 8 ore intre ture (desul de rar)

Daca te certi cu ei o sa ai ture de rahat

Lucrezi in weekend, esti nevoit sa faci sacrificii

NU ti se da liber cand vrei tu, si primesti raspunsuri idioate gen: facem tot ce e posibil pentru tine, cand raspunsul evident ar fi , nu vrem sa iti dam liber pentru ca tu vinzi, probabil daca ai fi frecat duda ti-am fi dat liber

Cand mi-am dat demisia au refuzat sa imi dea un bonus de 70 de euro (pentru care s-au batut cu pumnii in piept juma de an ca il dau si ca vai vai ce de bani va dam noi)

Concluzie

Daca ai nevoie de bani e ok sa te angajezi

Daca vrei ceva stabil nu e ok sa te angajezi pentru ca NU iti ofera ceva stabil

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Premium IT Technologies / PITT
dragos Luni, 04 Mart 2013

Am lucrat o vreme la PREMIUM IT, intr-adevar e de munca, dar unde nu este in perioada asta ?!...daca pui in balanta ca in sistemul bancar, de exemplu, pornesti entry level cu 950 de ron ai targeturi de vanzari imposibile, eventual daca gresesti mai pui si din propriul buzunar, esti EXTREM de presat sa realizezi acele targeturi si eventual ..daca esti bun..dupa 3 ani de munca silnica si nervi intinsi la maxim ajungi la un salariu de 1500 de ron, pai la Premium e BOIERIE

am avut sansa sa lucrez acolo o perioada, am cunoscut oameni foarte ok, cu care chiar am ramas prieteni, mediul a fost, contrar altor commenturi, relaxat-nu a trebuit sa imi menajez in vreun fel limbajul sau sa ma ingrijorez in legatura cu posibilele iesiri ( da, uneori esti stresat si simti nevoia sa te exteriorizezi, asa merge treaba in customer care, dai peste fel si fel de oameni ) ..concediu am avut 12 zile legat fara probleme, iar la baie m-am dus fara probleme, doar nu e nimeni absurd sa te lase sa.. faci pe tine?! totul tine de tine si de felul in care esti capabil ..sau nu sa gestionezi o situatie si sa iti impui punctul de vedere, iar daca nu iti convine sunt destule firme pe piata, nimeni nu te tine cu forta.

ps:

partea cu
"Au harta cu adresa fiecarui angajat si stiu unde locuiesti" ..mda si au si un departamanet special de spioni sa urmeasca ce mananci tu de dimineata...asta este cel mai ridicol lucru pe care l-am citit vreodata :)))

andreea Joi, 28 Feb 2013

Boss, intamplator, cautand cu totul si cu totul altceva, am dat de descrierea facuta de ...

tilipoc Miercuri, 20 Feb 2013

am fost la cateva interviuri in ultimele 2 saptamani si se pare ca celor care cunosc cel ...

aaa Miercuri, 13 Feb 2013

am uitat sa mentionez profilul de activitate: on line casino ...

aaa Miercuri, 13 Feb 2013

am fost saptamana asta la interviu la ei: cea mai mare prostie, nu are nici o legatura cu ...

andrei Vineri, 01 Feb 2013

Cum se platesc limbile nordice?

Boss Joi, 24 Ian 2013

Va zic eu cu ce se ocupa, fac ce face si CGS, se lucreaza in schimburi pe care te pun sa ...

K Marti, 22 Ian 2013

E naspa mai bine te angajezi la cgs :))

anr2000 Miercuri, 19 Dec 2012

Mai multe informatii despre aceasta firma? cum e mediul de lucru?

ZECA MARIA Marti, 30 Oct 2012

CU CE SE OCUPA ACEASTA FIRMA?

ANONIM Joi, 25 Oct 2012

Este cineva care a lucrat care poate sa ne spuna cum este atmosfera? Ce salarii au?

Locuri de munca Raiffeisen Bank Ofiter Tranzactii Clienti - Agentia Iancului
Raiffeisen Bank
Last update: 04.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Asistent Manager Magazin Otelu Rosu (f/m)
LIDL Romania
Caransebes
Last update: 19.07.2017
Locuri de munca Ubisoft Romania Localization Lead Dev Tester
Last update: 06.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Asistent Manager Magazin Vaslui (f/m)
LIDL Romania
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Accounts Payable
Collection Officer
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant medical
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...