Project Work - Munca pentru toti

• Site: www.cautlocdemunca.com

Forum despre Project Work - Munca pentru toti

user Duminica, 13 Apr 2014

Mesaj venit la: http://undelucram.ro/sugereaza-o-firma

"Am primit azi un mail de la <office@cautlocdemunca.com> , si este o mare teapa, acest lucru fiind demosntrat dupa solicitarea de a trimite un sms la 1424 cu textul munca.
Am cautat pe net detalii despre firma, nu apare niciunde, dar cand am cautat dupa numar acesta apare si la matrimoniale si la cursuri si la tot felul de nebunii.
Daca primiti mailul acesta dati ignore:
Buna ziua,
Acest e-mail este unul personalizat si se adreseaza exclusiv persoanei dumneavoastra. Daca nu sunteti persoana respectiva, va rugam sa stergeti acest mesaj. In josul acestui e-mail aveti un cod de acces cu care va veti putea inscrie pentru un job. Primiti acest mesaj deoarece ati aplicat un CV la unul dintre anunturile noastre de angajare.Va reamintim inca o data ca aceasta este o oferta de angajare prin care puteti aplica in mod direct si automat.
Locul de munca este oferit prin sistemul “Project Work” in calitatea sa de Consultant pe piata muncii, in vederea plasarii si ocuparii fortei de munca si ca participant la proiectul “Munca Pentru Toti!!!”, desfasurat prin platforma online - http://www.cautlocdemunca.com/.
Este un proiect realizat alaturi de mai multe firme partenere ca si Codart.S/Project Work din domeniul Consultanta, IT,Publicitate,Fashion dar si din alte domenii de activitate. Prin acest e-mail va anuntam ca ati fost selectat pentru a ocupa un post in cadrul acestui proiect, avand posibilitatea de a lucra in cadrul uneia dintre companiile partenere, fiind considerat eligibil. Pentru aceasta, am selectat 4 candidati, dintre care vor fi angajati jumatate,pe fiecare zona in parte. Decizia finala ii apartine firmei angajatoare. Dupa ce trimiteti documentele catre aceasta, vor fi studiate si se va lua decizia finala. In acel moment, cei selectati vor fi contactati si li se va propune un contract pe care pot sa il accepte sau sa il refuze. Cei care nu au fost selectati se pot angaja la alte firme daca bifeaza caseta in care solicita ca CV-ul sa le fie trimis catre toate firmele din domeniul vizat. Sansele de reusita sunt astfel mult mai mari!
Locul de munca este oferit prin intermediul platformei online http://www.cautlocdemunca.com/. Prin acest portal, toti cei care vor sa se angajeze o pot face mult mai usor.
Pentru aceasta, s-a realizat o baza de date cu peste 900.000 de firme din tara cu ajutorul ONRC (Oficiul National al Registrului Comertului), iar prin parteneriatului pe care il avem cu o firma care asigura servicii de call center, s-a completat baza de date cu informatiile necesare.
Toate firmele sunt functionale, iar o parte va sunt prezentate la sectiunea “Firme de pe platforma”. Puteti verifica validitatea acestor firme accesand sectiunea “Cauta Firme” de pe site. Firmele sunt prezentate pe fiecare judet in parte si le puteti vedea accesand pe harta fiecare judet (sunt prezentate cateva zeci de mii, cate 20 de firme de la fiecare litera alfabetica, restul, din motive de confidentialitate si de protectie a acestei baze de date importante nu sunt afisate).
Aceasta platforma este si un serviciu pe care noi il realizam pentru dumneavoastra prin care sa puteti aplica in mod direct si automat la postul dorit.
Puteti aplica cu un CV catre toate firmele de pe un anumit domeniu: software, agricultura, design, inginerie (oricare alt domeniu), puteti alege orice domeniu va intereseaza conform calificarii si sa aplicati pentru un anumit judet din tara.
DE EXEMPLU: Puteti trimite CV-ul simultan la 300 de firme din domeniul IT din Bucuresti. La ora actuala multe dintre firme care nu isi mai publica locurile de munca disponibile pe un site clasic de joburi, firmele acestea obisnuind sa isi creeze de obicei (singure sau cu ajutorul unor firme specializate) propria baza de date cu CV-uri iar in momentul in care au nevoie de personal apeleaza la aceasta, persoanele care nu sunt prezente in aceasta baza de date neavand acces la joburile respective. Astfel, lucrand cu noi, dumneavoastra sunteti cu un pas in fata celorlalti sau macar la egalitate.
Deoarece ati fost selectat deja, trebuie sa intrati pe aceasta platforma, pe pagina speciala “Colaboratori Directi”, si sa introduceti codul oferit in mod gratuit: 07agbv90, sa downloadati: Fisa Personala-Job-Aptitudini" si “Acord-Contractul de Reprezentare” si sa le completati, dupa care sa le trimiteti alaturi de un CV, accesand sectiunea – “Incarca CV” de pe site. Trebuie sa precizati anumite aspecte relevante legate de necesitatile firmei angajatoare si sa optati concret pentru un post anume:Tehnoredactor pe calculator, Tester, Traducator, Client Fals , Model/Promoter/Hostess,Actor/Figuratie ,Interpret etc.Aplicati pentru un job in acet domeniu,un nou concept unde puteti lucra part-time in timpul dumneavoastra liber sau chiar in proiecte de tip Project Work sau chiar Full Time pe anumite nise ca:Tehnoredactor pe calculator(se poate lucra si de acasa),Figurant/Actor in anumite reclame sau filme(se cauta persoane de toate tipurile si toate varstele,nu necesita experienta,puteti participa ca si public in cadrul unor emisiuni TV,dar si alte joburi ca si Modele,Traducatori,Client Fals(se poate lucra pentru a testa sub acoperire serviciile oferite de anumite companii dupa care sa raportati eficenta angajatilor si calitatea serviciilor oferite direct catre coducere,Tester(puteti lucra in a testa calitatea unor noi produse:jocuri,servicii,etc.Pentru acesta trebuie sa completati "Fisa Personala-Job-Aptitudini" si “Acord-Contractul de Reprezentare” unde trebuie sa specificati pentru ce domeniul,job doriti sa aplicati si sa lucrati.Sunt joburi bine platite ( in general pentru un proiect pe o saptamana se castiga sume cuprinse intre 250-500 lei pe langa faptul ca va puteti organiza munca cum doriti si cand doriti ).Sunt joburi part time dar si full time sau project based pe o perioada determinata.Nu necesita deplasare.
Aceste documente trebuiesc completate si introduse in sistem alaturi de CV-ul dumneavoatra, la sectiunea “Incarca CV” si sa le trimiteti, in primul rand catre firma pentru care v-am selectat, cat si catre alte firme din domeniul respectiv daca fireste doriti, prin bifarea optiunii “Doriti ca CV-ul dumneavoastra sa fie trimis si catre alte firme?”. Acest lucru se va face automat datorita codului folosit 07agbv90, prin downloadarea “Fisei Personale” si a “Acord-Contractului de Reprezentare” de la sectiunea “Colaboratori Directi, precum si datorita codului personal pe care o sa il primiti daca respectati cerintele de la sectiunea “Incarca CV”. Pentru a primi acest cod unic de acces, este necesar sa trimiteti cuvantul “MUNCA” prin SMS la numarul 1424 (valabil in retelele Vodafone, Orange si Cosmote).
Sistemul este astfel configurat sa fie automatizat complet si are autonomie completa. Codul furnizat gratuit poate fi utilizat o singura data si se introduce de la sectiunea “Colaboratori Directi” pentru a avea acces la “Fisa Personala-Job-Aptitudini” si la “Acord-Contractul de Reprezentare”. Va rugam ca, la sectiunea “Incarca CV”, daca se poate sa folositi numarul de telefon personal (pe care l-ati precizat in CV ca si numar de contact) pentru validarea in sistem a CV-ului dumneavoastra, aceasta fiind si o metoda de protectie.
Deoarece ati fost ales special prin intermediul acestui soft si ati primit codul unic (pentru completarea “Fisei Personale-Job-Aptitudini” si a “Acord-Contractului de Reprezentare”) puteti sa aplicati mai departe foarte simplu si independent de orice tip de influenta, avand in acest fel sanse egale, acesta fiind rolul platformei noastre. Codul de la sectiunea “Incarca CV”, il primiti prin SMS si este furnizat in mod independent de catre operatorii (Vodafone / Orange / Cosmote) cu care colaboram. Astfel am asigurat independenta sistemului.
Prin Numarul dumneavoastra personal introdus in sistem = Cod unic si personal = CV personal (introdus in sistem) = Recunoasterea dumneavoastra de catre sistem si de catre angajatori. Astfel se elimina orice problema referitoare la veridicitatea identitatii dumneavoastra si ne asiguram ca aceste persoane exista macar ca si date de contact, iar sistemul va recunoaste simplu si rapid aceste persoane. CV-ul si documentele vor fi trimise astfel automat catre firma respectiva. Un alt aspect important il reprezinta si faptul ca acest SMS prin care puteti obtine acces la sectiunea “Incarca CV” (trimis de catre dumneavoastra de pe numarul personal, cel specificat in CV) este si o confirmare a validitatii CV-ului dumneavoastra, ca intr-adevar existati fizic si ca nu propunem catre aceste firme ceva fictiv, o persoana care nu exista, deoarece, din varii motive, aplicantii obisnuiesc sa "infloreasca" mult in aceste CV-uri, unele persoane chiar sa nu existe sau sa introduca diverse date eronate precum varsta, chiar nume, studii etc. Aceasta confirmare reprezinta o metoda de protectie si filtrare a acestora.
Serviciile, sistemul si modalitatile de aplicare oferite de noi prin aceasta platforma sunt unice si palpabile, angajandu-ne prin aceasta sa va oferim calitate si eficienta! Aceasta este politica noastra.
Va dorim succes!!!
Echipa: Project Work

Ati primit acest e-mail in urma aplicarii dumneavoastre la unul dintre anunturile noastre sau ale companiilor cu care colaboram.Acest mesaj nu este nesolicitat.Pentru a nu mai primi joburi noi aparute pe www.cautlocdemunca.com - Project Work apasa: www.cautlocdemunca.com/dezabonare.php .To unsubscribe click here: www.cautlocdemunca.com/dezabonare.php .
2011-2013 www.cautlocdemunca.com . Toate drepturile rezervate."

Locuri de munca DK Global Recruitment Junior Accountant Roles / Greek Required
Locuri de munca Manpower Romania Order Management Specialist with German and English for HPE
Manpower Romania
Locuri de munca Telbridge Romania Consilier Vanzari Asigurari/ Operator Call Center
Telbridge Romania
Locuri de munca Huntrecruitment SQL Developer
Huntrecruitment
Locuri de munca Manpower Romania Controlor calitate
Manpower Romania
Sales Operations Specialist
-beneficiile extra (7card & Bookster)-bonuri de 15 lei
Partea salariala. Sediu modern.
- bonuri de masa;- 24 de zile de concediu;- abonament medicover;- bonus anual.
Operator telecomunicatii
Software Developer Intern