PTC

• www.ptc.com

Forum despre PTC

Lychee Luni, 25 Feb 2013

Mare adevar la capitolul nesigurantei jobului! Te temi oricand sa nu gresesti, de teama ca ti se gaseste nod in papura si zbori. Am vazut exemple reale! Trainingurile sunt varza, inadmisibil de putine si superficiale. Salariu bunicel, colegi ok in general (doar unii baga strambe), HR cu un comportament duplicitar.

Belissima Vineri, 01 Feb 2013

Confirm cele scrise mai sus, atmosfera este ok, de altfel si colegii (majoritatea). Personal,am 2 lucruri de reprosat acestei companii :
1. faptul ca oamenii sunt dati afara de pe o zi pe alta (in sensul cel mai propriu al cuvantului)
2. atitudinea total ostila, demotivanta si descurajatoare a HR-ului.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in PTC
Niciunul Joi, 31 Ian 2013

- Colegi tineri
- Atmosfera ok, in general
- Remuneratie decenta
- Training-uri, posibilitati de perfectionare
- Posibilitati de avansare in functie aproape inexistente in aproape toate departamentele
- Pizza gratis odata la 2 luni + excellence awards pentru a mentine moralul ridicat :)
- Management local tipic romanesc: managerii nu se coboara la nivelul multimii, sau nu se "trag de sireturi", au pretentia (atentie!) sa primeasca respect si angajatii sa se poarte cu grija pentru a nu le afecta "mediul", dau afara oameni pentru fara explicatii prea multe chiar si daca e vorba si de oameni care sunt dinaintea lor in firma, sunt vazuti foarte bine in afara, de catre management-ul strain, ei nu gresesc niciodata, HR management are prea mare influenta asupra angajatilor, si se poarta de parca ar fi seful firmei (foarte anormal).
- Unii colegi calatoresc mai mult in interes de serviciu
- Foarte multi au manager strain, ceea ce este foarte bine, in cele mai multe cazuri cu cateva exceptii
Concluzie: in general ok, dar sigur se poate mai bine.

Amdaris Romania SRL
Adobe Romania