PTC

• www.ptc.com

Forum despre PTC

Belissima Vineri, 01 Feb 2013

Confirm cele scrise mai sus, atmosfera este ok, de altfel si colegii (majoritatea). Personal,am 2 lucruri de reprosat acestei companii :
1. faptul ca oamenii sunt dati afara de pe o zi pe alta (in sensul cel mai propriu al cuvantului)
2. atitudinea total ostila, demotivanta si descurajatoare a HR-ului.

Niciunul Joi, 31 Ian 2013

- Colegi tineri
- Atmosfera ok, in general
- Remuneratie decenta
- Training-uri, posibilitati de perfectionare
- Posibilitati de avansare in functie aproape inexistente in aproape toate departamentele
- Pizza gratis odata la 2 luni + excellence awards pentru a mentine moralul ridicat :)
- Management local tipic romanesc: managerii nu se coboara la nivelul multimii, sau nu se "trag de sireturi", au pretentia (atentie!) sa primeasca respect si angajatii sa se poarte cu grija pentru a nu le afecta "mediul", dau afara oameni pentru fara explicatii prea multe chiar si daca e vorba si de oameni care sunt dinaintea lor in firma, sunt vazuti foarte bine in afara, de catre management-ul strain, ei nu gresesc niciodata, HR management are prea mare influenta asupra angajatilor, si se poarta de parca ar fi seful firmei (foarte anormal).
- Unii colegi calatoresc mai mult in interes de serviciu
- Foarte multi au manager strain, ceea ce este foarte bine, in cele mai multe cazuri cu cateva exceptii
Concluzie: in general ok, dar sigur se poate mai bine.

- Mediul de lucru mai mult decat lejer- Program 10 - 18- Colegi de treaba- Un loc unde poti castiga ...
Bonusuri, mediu, beneficii
Parte din echipaCat de cat lucrezi cu tehnologii ok
Concurs
Operator masinist