Quantic Lab SRL

• Profil activ
  • Site: www.quanticlab.com

Forum despre Quantic Lab SRL

iriname Luni, 23 Ian 2017

Hei, voi merge la un test de engleza si franceza la Quantic Lab. Siti care este structura lor? Mersi

AndreiN Joi, 19 Mart 2015

Am lucrat la ei timp de aproape un an de zile intre 2012-2013. Inca mai tin legatura cu fostii colegi si pot sa va spun niste chestii sigure:
Se incepe de la salar mic care creste dupa 3 luni in functie de competenta:
Criteriile de competenta sunt aleatorii si depind foarte mult de superiorul direct: lead tester-ul si supraveghetorul de sala.
Orele de lucru sunt destul de lejere mai putin cand esti chemat in weekend.
Eu am inceput pe 800 lei si am primit 1200 dupa 3 luni in timp ce alti colegi au primit doar 1000 sau 1100.
A doua crestere de salar are loc dupa 1 an intotdeauna. Eu eram lead tester dupa 6 luni si evaluam pe altii dar nu am avut parte de o alta crestere de salar.
Un plus este ca te ia fara experienta in domeniu si singurul criteriu de selectie este cunoasterea limbii engleze.
Alt plus este ca experienta de acolo e benefica mai ales daca vrei sa ramai in domeniu.
Eu am stat putin sub un an si am avut probleme la alte angajari dar alti colegi care au stat cu putin mai mult (14 luni - 18 luni) si-au gasit mai usor de munca in domeniu.
Quantic e perfect ca si entry dar nu se merita sa ramai mai mult de un an jumate.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Quantic Lab SRL
Cata Luni, 29 Dec 2014

Deci ca si game tester daca trudim mult si bine putem ajunge garantat la suma de 1500 lei dupa 3 luni? Poate confirma cineva?

Miha Marti, 09 Dec 2014

De pozitia de digital marketing specialist imi poate spune cineva ceva? Se da proba din ...

fost clacas Vineri, 29 Aug 2014

Se fac ore suplimentare la greu, neplatite evident, dar care se pot (subliniez) adauga la ...

adi s Miercuri, 13 Aug 2014

poate cineva sa ne spuna o parere mai detaliata: ce se intampla exact dupa acele 3 luni, ...

X Luni, 14 Iul 2014

1300 pare mai omenesc, dupa 3 luni au spus ca se ajunge sigur la suma asta?

Misu Joi, 10 Iul 2014

Se pot face si ore suplimentare?

Gaby Joi, 10 Iul 2014

Recent am fost la ei la inteviu, ofera 900 pentru inceput si peste 3 luni sare de 1300 ...

Liviu Marti, 17 Iun 2014

Nu stie nimeni nimic de aceasta firma? Am citi pe un forum ca salariul pentru un tester ...

Ciprian Vineri, 16 Mai 2014

As dori sa stiu ceva despre game tester: in ce consta interviul, cat de greu e testul de ...

Loki Duminica, 04 Mai 2014

Daca stie cineva ceva despre pozitia de QA game tester as dori sa stiu in ce consta ...

Locuri de munca BCR - Banca Comerciala Romana SA Specialist Documentare Conducere
BCR
Last update: 21.07.2017
Locuri de munca L`Oreal Romania Business Analyst Internship ( 6 luni, platit)
L`Oreal Romania
Network engineer
  • Asigurari servicii stomatologice
  • Pachet gradinita copii
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
1233 lei + bonuri de 9.57 lei/zi La OT se plateste dublu.
Alebooxoxo 19.08.2017
Promisiuni salariale nerespectate. Manageri incompetenti, impostori dpdv profesional. Nu te angaja aici decat daca esti disperat sau daca ...
Jack_London 19.08.2017
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Network engineer