• www.rei-d-services.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Forum despre REI Development Services

index224 Vineri, 03 Mai 2019

buna ziua! din cate am vazut firma isi va muta locatia. care va fi noua locatie?

anonim- Marți, 05 Iun 2018

Rei este o firma mica. Sunt 4 proiecte de Customer Support pe Germana, Italiana, Franceza si Engleza. Pe engleza este un rulaj foarte mare de personal din pricina faptului ca volumul de munca este mare iar salariile nu sunt atat de competitive. Cat despre bonus, mai bine ma abtin, imi vine sa rad cand ma gandesc cat trebuie sa muncesti ca sa speri ca il poti obtine. Firma are o Managera, din punctul meu de vedere foarte incompetenta, este o persoana care ii place sa lucreze doar cu oamenii care ii spun mereu "DA" la orice prostie zice. ( Acesta este punctul meu de vedere, pe perioada cat am lucrat in aceasta companie)
Un ultim subiect pe care doresc sa il abordez. Este posibil ca un angajat care are o vechime in firma sa castige mai putin sau in mod egal cu cel care abia este angajat, iar cel vechi trebuie sa il ajute pe cel nou. Firma nu tine cont de experienza acumulata, vechime, si alte aspecte. Cat despre marire salariala, trebuie sa le "cersesti" pt ca ei nu te vor chema niciodata sa iti propuna marire pt munca prestata. Daca demisionezi, te lasa sa pleci linisit, ca si cum abia asteptau sa scape de tine, si nu te primesc inapoi niciodata.

Nu recomand aceasta firma nimanui !

A răspuns lui anonim-
Joi, 14 Feb 2019

Buna, ne pare rau ca ai plecat atat de suparat/a de la noi. Credem insa, ca esti usor dezinformat, atat cu privire la Management, cat si la proiectele din companie, numarul lor, limbile straine necesare, si modul in care se fac trainingurile. Daaaar, intelegem si suntem empatici, probabil intaln irea noastra nu a avut finalul dorit si esti suparat. Multumim oricum, pentru interes, si feedback. Speram sa gasesti ceea ce cauti.

thdz Marți, 17 Apr 2018

Dupa lungi cautari in speranta unui loc de munca decent am dat peste cei de la REI.
Pot spune ca a fost o experienta destul de placuta, ce m a atras indeosebi a fost locatia companiei si atmosfera din birou extrem de placuta, un vibe pozitiv, aspectul biroului, curat spatios si cu multa lumina naturala, fata de la HR deosebit de draguta si primitoare m a intampinat la primul interviu; si mi'a oferit toate informatile necesare inainte de primul test.
Testul in sine a fost decent, de nivel mediu as spune.
Cel de al doilea interviu a fost putin coplesitor deoarece l am sustinut in limba engleza dar este ceva normal tinand cont ca postul pe care urma sa il ocup prespune comunicarea in limba engleza.

Un dezavantaj ar putea reprezenta faptul ca nu este un program fix, avand 3 ture iar weekend urile se lucreaza 2 pe luna.
Per total o experienta placuta, recomand cu drag.

La_Vie_en_Rose
A răspuns lui thdz
Luni, 30 Apr 2018

Ce salariu ofera pentru engleza?

A răspuns lui thdz
Joi, 14 Feb 2019

Multumim tare mult pentru feedback.

Răspunde

Oferte care ți s-ar potrivi

Sales Consulting

Cluj-Napoca

METRO.digital

Bucuresti

Fire Credit SRL

Iasi

bsg61 Vineri, 23 Feb 2018

Am participat la 2 interviuri pentru aceasta companie.La primul interviu am cerut sa vin ...

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să intri în contul tău.

Andreyrlz Miercuri, 08 Nov 2017

Ok, am fost la 2 interviuri la aceasta companie pt English Customer Support. Jobul ...

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să intri în contul tău.