Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura

• E-Mail: job@remarkcalldirect.com
    Site: www.dermafutura.com / www.sanlorenzo.com

Forum despre Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura

johnnie Vineri, 07 Dec 2012

Oameni buni, daca va luati dupa cat de frumos e sediul si cat de amabila e receptionista sau omul de la HR, cadeti in cursa. Ganditi-va logic. Targetul nu se poate realiza in conditiile in care aceste produse nici nu exista pe piata din Romania. NU a auzit nici dracu de ele. NU este un site, nu sunt brosuri, nimic. Lumea nu poate sa cumpere legata la ochi, daca nu stie nimic despre produse, nu are unde sa le vada. Puneti-va in locul clientului. Ce vrea el? Un produs bun, eventual, eficient la probleme, sa dea rezultate si sa nu fie foarte scump. Produse astea sunt foarte scumpe, de testat, nu le le-a incercat nimic, pentru ca nimeni nu stie de ele. In plus, nu exista o baza de date. Oameni buni, nu mai dati banii aiurea pe drum, mai completati si formulare tampite(auzi tu, sa le si cati bani am luat de la fiecare job, in conditiile in care vorbim de lucruri confideniale). Nu va faceti sperante. Eu am gandit la rece, m-a, consultat cu multi oameni, cei de la Remark sunt niste novici in vanzari directe. care se scarpina cu mana dreapta dupa ureachea stanga, isi dau cu stangul in dreptu'. Sunt de-a dreptul prosti si hoti. Faceti ceva util, lasati-va CV-ul la o firma serioasa, dar nu la 3 G Brothers Holding SA

Eu remark ... Un fenomen Joi, 06 Dec 2012

Eu remark un fenomen pe acest forum, existenta a doua categorii de persoane.
1. O categorie care deabea isi gaseste cuvintele pentru a se exprima corect si decent in limba romana, mai mult decat atat pana si expresiile violent - vulgare care le au in vocabular nu sunt exprimate corect si coerent .... Asemenea persoane ma tem ca doar cu greu isi pot gasi un loc de munca decent in secolul 21 cand cerintele sunt destul de ridicate ... In consecinta nu e greu de inteles de ce nu au fost acceptati sau dati afata dintr o companie multinationala, in care educatia conduita profesionala si flerul in comunicare sunt incredientele esentiale. Imi pare rau pentru voi dar nu e o solutie sa va prezentati frustrarile public ... Sfat : putem sa ne schimbam chiar de maine :) succes !
2. O categorie care are doar cuvinte de lauda atat profesional cat si la nivelul conducerii si admosferei de lucru. Sunt oameni din interior care au resursele pe care orice companie care doreste sa prospere le cauta la angajati : seriozitate putere de munca profesionalism fler in comunicare dar mai mult decat atat si nu incele din urma educatie si respect fata de interlocutor.
O seara minunata !

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura
ALEXUTZDACEVALAREMARK Miercuri, 05 Dec 2012

DE CE NAIBA NU RECUNOASTETI CA FIRMA ASTA ARE OAMENI CARE NU STIU NICI MACAR SA TINA UN INTERVIU CU UN POTENTIAL ANGAJAT? FIRMA ASTA MAI ARE ANGAJATI IN AFARA DE RECEPTIONER? TRAININGUL DE 3 ZILE=FRECTIE LA PICIOR DE LEMN. PORTOFOIU = 0, PROSFESIONALISM=POATE IN RAI. MAI TACETI DRACU DIN GURA MINTITI LUMEA. SA VA FIE RUSINE. CHIAR AM SA VA RECLAM.

Chiar te rog ... Marti, 04 Dec 2012

Alexutz ... Chiar te rog ... Chiar te rog sa te gandesti la ce spui ... Orice persoana ...

alexutz Luni, 03 Dec 2012

eu am mers la interviu si am inteles ca nimic nu e adevarat. Targetul este aproape ...

mada Luni, 03 Dec 2012

eu trev sa semnez contractul voi incepe in scurt timp...am sa vad eu cum este cu adv vad ...

alexutz Duminica, 02 Dec 2012

In firma asta proiectele sunt numai pe outbound, nimic inbound?

flo Joi, 29 Noi 2012

Buna! Sunt si eu chemata la un interviu, luni 03 decembrie. Poate cineva sa-mi dea ...

Me Miercuri, 28 Noi 2012

Si pe mine m au chemat la interviu nu stiu ce sa zic sunt foarte curioasa cum va fi dar ...

Alice Marti, 27 Noi 2012

Eu sunt angajata de o luna jumate, din prima luna mi am facut targetul si am primit 13 ...

Alexandra d. Marti, 27 Noi 2012

Drept sa va spun eu am fost azi acceptata. La interviu domnisoara mi a facut o impresie ...

dalya Vineri, 23 Noi 2012

tu ce ai lucrat acoiolo Irene?

Irene Vineri, 23 Noi 2012

numai minciuni si exploatare!

Irene Vineri, 23 Noi 2012

Daca vreti sa pierdeti timpul mergeti la Remark Call Direct, 3G Brothers Holding!! La ...

elena Vineri, 23 Noi 2012

MA duc si eu luni la un interviu pentru operatir telefonic! stie careva in ce consta ...

eeeeeee Marti, 20 Noi 2012

de ce nimeni nu a facut plangere la ...

Karime Sambata, 17 Noi 2012

Dragele mele In consecinta dupa tot ce am citit pe acest forum, dupa atatea pareri pro si ...

Anonimus Vineri, 16 Noi 2012

Aviz tuturor care nici nu stiu sa scrie sau sa citeasca corect, insa isi scriu parerea pe ...

pitica Luni, 12 Noi 2012

Ai perfecta dreptate,totul este praf,aroganta,nesimtire la greu si nimic altceva,asa ...

io Luni, 12 Noi 2012

De cand a plecat directorul Pana s-a ales praful de firma aia...DACA VREA SA MAI ...

Locuri de munca Lugera - The People Republic Agent Call Center
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Support Technician
  • Asigurare de viata
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Special Pricing ...
Inginer proiectant ...
Account Executive
Game tester
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...