Romstal Imex SRL

• Tel: 021.332.0901
    Site: www.romstal.ro

Forum despre Romstal Imex SRL

Atom_Ant Miercuri, 25 Noi 2015

la angajare, ti se promite marea-cu-sarea dupa se schimba kalimera.
managementul le numeste "instrumente de verificare":
agenda google. ca agent trebuie sa iti faci o agenda pe saptamana de lucru.
GPS! masinile sunt urmarite pe GPS
CRM - un intrument in care si aici, trebuie sa faci o agenda! .ALTA! care sa corespunda cu ce de pe Google. ok o faci in CRM si o exporti in iCalendar si o incarci in GCalendar.
Tot in CRM trebuie sa incarci poye de la santierele pe care le vizitezi.
si incepe verificarea.
Glosar: DF - director de filiala; DER - Director EuroRegional; DVOR - Director de Vanzari si Operatiuni Regionale
ziua "Z"... ai nenorocul unei analize comeciale cu DF+DER+DVOR
Agenda Google.. la ora 0900, ai avut intalnire cu X la santierul 123456.. ce ai scris in CRM? ce poze ai atasat (la ce ora a fost facuta poza?) ia sa vedem daca corespunde cu GPS-ul al ora respectiva! Hopa! nu bat orele de pe poza cu cele de pe GPS! ! minti! unde ai fost! am fost acolo si am discutat cu dl X... da?! ia sa il sunam va vedem daca asa este!
ora 10, intalnire cu dl Y la santierul 234567. nu corespunde ora pozei cu GPS-ul
si tot asa.
De ce ai stat atat timp la santier? ce ai discutat? da?! ias avedem ce spune dl Y
de ce nu ai vandut la santier? ptr ca ne-a tras-o concurenta la pret!!
Nu se poate. noi suntem cei mai buni. avem produsele cele mai bune si ieftine! asiguram service, garantie! Nu stii sa te vinzi!
referat ptr abatere disciplinara si sanctionare, ptr ca nu respecti agenda google, ca nu corespunde GPS-ul cu agenda.

Nu exista program de 8 ore! doar de la 0800 la 1830! si, bine-nteles fara ore suplimentare! mai mult, trebuie sa vii la munca si sambata!
nu iti convine, esti amenintat ca esti liber sa pleci, dar trebuie sa platesti cursuriile de formare initiala, de 300Euro. nu mai ai voie sa lucrezi in domeniu ptr 12 luni!

micutul Duminica, 15 Feb 2015

Romstal pe ansamblu este o firma ok, iar daca s-ar implica mai mult actionarii prin verificarea directorilor de regiune (nu numai prin solicitarea unor cifre ale unor indicatori economici), sunt sigur ca treaba ar merge si mai bine. Din pacate, conducerea firmei a fost lasata pe seama unor indivizi, care cred ca daca lucreaza de mult in cadrul societatii, pot sa-si permita aproape orice le trece prin cap. Printre ultimele gaselnite ale unor astfel de indivizi este ca o parte din personal sa aibe cumul de functii (de ex. un lucrator comercial sa fie si agent de paza umana) si asta fara a se incheia un alt contract, ca sa nu mai vorbim de remuneratia suplimentara. Bineinteles ca astfel de directorasi se vor bate cu pumnul in piept in fata actionarilor cum au reusit ei sa scada cheltuielile societatii!, nepasandu-le de cei care trebuie sa-si asume raspunderea pentru functia suplimentara. In momentul de fata, din punctul meu de vedere, li se acorda o putere prea mare acestor directori de regiune, care, in majoritatea cazurilor, habar nu au de problemele din teren, sau mai bine zis nu-i intereseaza - tot ce conteaza pentru ei este statistica si nimic mai mult; evitand sa discute eventualele probleme aduse la cunostiinta cu sefiilor lor ierarhici, preferand ca acolo sus (la nivel ierarhic) sa se mentioneze cat mai rar numele lor, atunci cand cauza o reprezinta o problema. Nu vreau sa generalizez, fiindca sunt si oameni capabili in Romstal (din pacate au ramas foarte putini), dar cei mai multi dintre cei cu functii nu incerca altceva decat sa obtina cat mai multe foloase pentru ei personal, de cele mai multe ori calcand pe interesul firmei (de ex.: incheierea unor contracte strategice cu anumiti furnizori de echipamente, in urma carora sunt comisionati managerii de produs fara stiinta conducerii; sau, mentinerea unor directori de filiale in functii, chiar daca s-a demonstrat in numeroase randuri ca incalca procedurile de lucru si regulile interne, iar in anumite situatii obtin foloase necuvenite - si asta fiindca sunt 'mana in mana' cu directorii de regiune, care bineinteles ca ii acopera, ghiciti voi cauza).

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Romstal Imex SRL
Cristi Duminica, 21 Dec 2014

Buna tuturor
Ca si Lucrator Comercial la Romstal ca este foarte greu.Un lucrator comercial trebuie sa faca si facturi si sa pregateasca marfa si sa descarce marfa.Tot timpul esti monitorizat de cei de la Bucuresti.Nu ai voie sa gresesti o factura ca trebuie sa dai declaratie la cei de la Bucuresti.Trebuie sa faci si incasarea la factura si sa iei bani.Ca si bonus este programul de la ora 8 la 18.30 si sambata de la ora 8 la 18 cu pauza de masa de 30 minute.

jean Vineri, 19 Dec 2014

Pentru abc : Daca tie programul de 8:30 la 17:00 cu pauza de masa ti se pare normal ,cel ...

abc Luni, 08 Dec 2014

Programul este absolut normal de la 8.30 la 17.00 ( cu pauza de masa ) presiune este ...

Horea Marti, 02 Dec 2014

Cunoaste cineva nivelul salarial pentru director de filiala la Romstal? Multumesc

gogu Joi, 26 Iun 2014

Pentru "interviu" este vorba despre un test online despre date tehnice ale ...

Insider Joi, 29 Mai 2014

Eu am lucrat la aceasta firma pentru o scurta perioada, in anii 2006 - 2007..pe atunci ...

interviu Miercuri, 21 Mai 2014

Buna ziua!As vrea sa stiu in ce consta testul de la al doilea interviu,pentru ca nu am ...

adr Joi, 06 Feb 2014

Sunt angajat de 2 ani in Romstal si pot spune ca sunt multumit de aceasta companie. Ca si ...

flosin Vineri, 30 Aug 2013

Ce stiti despre postul de director de filiala? Care este programul de lucru? Care este ...

jean Joi, 28 Mart 2013

Intre 1000 si 1200 ron net

alex Marti, 19 Mart 2013

ca si lucrator comercial ce salar dau?

Agerul Miercuri, 06 Mart 2013

Buna ziua!Am fost de curand la un interviu la Romstal.L-am trecut cu brio dupa care am ...

Gicu Joi, 21 Feb 2013

Voi incepe cu salariile care sunt bune pentru acesta perioada de criza(daca ai vechime) ...

Pinkka Marti, 15 Ian 2013

salarii mici in romstal 1000-1500lei.

Mio33 Marti, 08 Ian 2013

Cat de ok e salariul?

sburatorul Joi, 11 Oct 2012

Salarul e ok,.dar cerintele sunt exagerate.

radu Marti, 04 Sep 2012

orice detaliu despre romstal e binevenit

Locuri de munca OTP Advisors SRL Direct Sales Representative - Brasov
Network engineer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Game tester
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Inginer proiectant ...
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Support Technician
Casier si lucrator ...
Consilier clienti
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...