Romsys SRL

Fax: 021.529.4015
    Site: www.romsys.ro

Forum despre Romsys SRL

@Vineri Luni, 17 Feb 2014

Am plecat de ceva vreme din aceasta companie, insa mai tin legatura cu multe persoane. Am auzit ca in ultimele luni din 2013 au fost taiate salariile cu 10%-25% in functie de cat de pilos erai. In management au fost cele mai mici taieri - pana in 10%. Partea buna este ca nu s-au dat oameni afara asa cum s-a intamplat la SIVECO, UTI... Salariile sunt peste media de pe piata. Ca sa ajungi pe o pozitie buna trebuie sa ai pile sau sa aduci un client nou cu contracte peste 100 k EUR. La vanzari salariile incep de la 1100 EUR (Junior), 2000 EUR (Senior), 3800 (Sales Director) la care se adauga facilitati: masina de serviciu, telefon, laptop. Marketing 700 EUR (Marketing Specialist), 2000 EUR (Marketing Director). PM: 800 EUR (Junior), 1500 - 2000 EUR (Senior). BID: 500 EUR (Junior), 1000 EUR (Senior), 2400 EUR (BID Director). Dezvoltare: 600 - 900 EUR (Junior), 2000 EUR (Senior), 2800 EUR (Develop Director). Nu recomand aceasta companie daca vrei sa promovezi sau sa faci cariera. Ca junior merita sa stai maxim 6-12 luni (poti invata multe ca junior in orice departament) insa apoi esti nevoit sa pleci pentru ca nu exista posibilitatea sa promovezi. Esti verificat in fiecare saptamana si ai target-uri pe care daca nu le atingi zbori... mai repede de 6 luni... sau daca ai pile se trece cu vederea si vei fi promovat chiar daca nu iti faci treaba k lumea si nu iti atingi target-urile.

@Vineri Luni, 11 Nov 2013

Am inteles ca in Grupul NF au fost date persoane afara. Nici Romsys-ul nu a scapat din cate am inteles eu. Poate colegii pot spune mai multe

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Romsys SRL
Vineri Duminica, 10 Nov 2013

Chiar nimeni nu are ceva detalii despre mediul de lucru din Romsys? Sunt multe persoane care vor sa aplice la un post in dezvoltare, marketing, bid, project management, etc si sunt interesate de cum merg lucrurile la ei.

Eu va multumesc anticipat

puffy Luni, 01 Apr 2013

are cineva detalii despre ei?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Thinslices Development
Thinslices Development