Romtelecom

Telecomunicatii

Nu sunt evaluari
  • Site: www.romtelecom.ro

Forum despre Romtelecom

Compania Romtelecom a fost achizitionata de catre Telekom Romania Mobile Communications SA. Puteti impartasi in continuare experientele voastre aici.

Anonim Miercuri, 07 Aug 2013

Ca raspuns pentru intrebarea Anei.

Jobul in sine e stresant, cu un volum impresionant de munca, obositor si nu suficient de bine platit ca sa merite efortul, cu target-uri oarecum nerealiste avand in vedere ce ar trebui sa insemne un suport tehnic corespunzator (am lucrat pe un alt proiect de tech pentru U.K. si am suficienta experinta si cunostiinte ca sa stiu cum sa-mi fac treaba bine pana la capat).

Atmosfera depinde foarte mult de noroc si de cum ajungi sa te intelegi cu oamenii din training - noi am fost 25 - am ramas 7... dar in general e ok, mai ales in pauze - ca in timpul orelor de lucru, daca prinzi cateva secunde de respiro, te poti considera norocos.

Salariul, precum stii, e confidential, insa mai bine lucrezi direct la ei decat printr-un contact cu o firma de externalizare - din surse sigure: ca suport tehnic angajat direct iei aproape dublu fata de un angajat "outsourced".

Ca si incheiere... depinde ce cauti - daca vrei neaparat ceva de munca sau vrei sa capeti experienta - e un job cat de cat ok pentru o perioada si te caleste pentru alte joburi... dar eu unul, dupa aproape 8 luni as zice ca poti gasi mai bine (eu am plecat in alta parte, tot suport tehnic, pentru S.U.A si e mult mai ok).

Totusi, nu voi nega faptul ca experienta in sine m-a ajutat foarte mult si ca am avut si cateva lucruri bune de invatat. Sper sa te ajute in luarea unei decizii ;)

roberth Miercuri, 31 Iul 2013

Stie cineva pentru agent vanzari D2D care sunt conditiile? Salariu, targhete, etc?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Romtelecom
dodo Luni, 22 Iul 2013

am si eu un inerviu la romtelecom pe call center stie cineva ce teste se dau si alte detali

ana Miercuri, 10 Iul 2013

Lucreaza cineva pe postul reprezentant servicii tehnice clienti? Cum e ...

hiperborean Marti, 28 Mai 2013

De retinut: - negociati daca puteti salariu bun de la inceput ; nu mai pupati mariri, ...

Rtc Sambata, 18 Mai 2013

Salutare! Lucrez de 4 ani in aceasta companie... am aplicat la un post pe site-urile de ...

iulia Vineri, 17 Mai 2013

Buna! Am lucrat in aceasta companie un an jumatate. Venisem pe un post de trainee. ...

pasarik Miercuri, 15 Mai 2013

Reprezentant regional DTH Romtelecom "munceste" si pentru viitoarea sau actuala ...

iri Marti, 14 Mai 2013

stie cineva ceva despre proiectul T-Mobile la Romtelecom, as vrea sa aplic ca si agent ...

NIMIC Marti, 23 Apr 2013

lucrez de ceva vreme aici ,pe vanzari, insa in utimul timp s-au stricat rau de tot apele. ...

Mihai Marti, 02 Apr 2013

Din curiozitate va intreb , am vazut ca aceasta firma pune aceleasi anunturi pe ...

cititoare Duminica, 31 Mart 2013

Dar de ce sa se laude si de ce sa nu crezi??? Dupa 25 ani de experienta 2375 RON ti se ...

dicarmencitta1957 Vineri, 29 Mart 2013

As vrea sa stiu si eu,cat are un salariat care are 54 de ani dupa cel putin 25 de ani de ...

salut Joi, 07 Mart 2013

are cineva idee cum sunt salariile in it?

xXx Sambata, 23 Feb 2013

City gate sector 1 piata presei libere

ionutzz Vineri, 15 Feb 2013

care este adresa sediului din bucuresti unde pot depune o cerere pentru un loc de ...

ADilos Miercuri, 13 Feb 2013

Din ce stiu nu se mai fac angajari.Ca salarii la call center cei care se angajeaza direct ...

yaga Vineri, 08 Feb 2013

are cineva idee, pentru departamentul de call center cam care ar fi salariile?mersi

strutu Marti, 05 Feb 2013

si eu sunt angajat. pot sa spun ca e ok. dar nu as recomanda prietenilor sa munceasca, ...

hei Miercuri, 23 Ian 2013

angajari la romtelecom ...

Locuri de munca Business Shield Inspector Calitate pentru Timisoara/Blaj/Sibiu
Business Shield
Oradea, Sibiu, Timisoara, Job national
Last update: 17.08.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Sprechen Deutsch? Work in Bucharest now! Accounting roles RS
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca Renania Trade Area Sales Manager
Renania
Cluj Napoca
Last update: 24.07.2017
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Quality Engineer (Brasov)
Continental
Network engineer
  • Asigurari servicii stomatologice
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Merci meme123! O companie care se respecta ar trebui sa faca acest lucru, parerea mea. Am mai fost la interviuri la alte firme si am ...
Gya33 21.08.2017
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Manager Trainee
NOC Technician
IT Support
HR Specialist
Confidential
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...