RTT - Recrutare Turism & Training

E-Mail: office@recrutare-turism.ro / training@recrutare-turism.ro
    Site: www.recrutare-turism.ro

Forum despre RTT - Recrutare Turism & Training

Popescu Ion Sambata, 02 Aug 2014

Buna dimi in primul rand.
As avea niste intrebari pentru reprezentantul acestei firme:
1)- de ce ai dat dreptul la replica anonim? Nu stii si tu ca e frumos sa te prezinti?
2)-consideri ca simplul fapt ca acel ,, managing partner\'\' poate tutui pe toata lumea doar asa ca ne place sa zicem ca suntem prieteni?Cred ca iti dai seama ca una e sa vorbesti cu un student de 19 ani si alta este cu o persoana in decada a patra?Intelegi nu?Sau acel ,, managing partner\'\' are drepturi mai speciale doar pentru ca a citit el mai multe CV-uri?
3)-prin ce metode ti-ai dat tu seama ca era o problema la acel om in timpul interviului incat dai un diagnostic asa usor ?ce intelegi tu prin probleme ?poate alte firme nu ar gasi o problema faptul ca angajatul acela a schimbat multe joburi , chiar ei fiind interesati de persoane care accepta joburi pe un termen de cateva luni.Tu ce parere ai?
4)-In urma lecturarii mesajului tau/vostru am tras concluzia ca este un aer oarecum de superioritate.Si totusi expresii precum ,, i-am aratat usa\'\' suna cam a jargon , ne-am fi asteptat de la o asemenea firma de serioasa sa foloseasca alte cuvinte si expresii dar ma rog. Intelegi tu?
5)-Referitor la numele grele si portofoliul vostru de lucrari ar fi fost de dorit mai multe detalii pentru ca la o simpla cautare pe google nu am gasit decat o firma din domeniul constructiei .Este un srl.Ce vechime are firma voastra apropo ?
6)- Daca tot a venit vorba despre portofoliul vostru am dori si noi ,, denigratorii de imagine\'\' sa stim cate contracte ati facut in anul 2013 . Si nu de alta dar poate aveti si o statistica in urma careia urmariti si cat au stat oamenii in posturile pe care le-ai intermediat.
7)-Am sesizat si un level de agresivitate in mesajul vostru .Deasemenea el parca ar contine si unele elemente de razbunare asupra omului care a fost la interviu si a facut share la experienta lui.Daca din atata lucru ai o astfel de reactie la ce ar trebui sa ma astept daca am fi colegi?
Sper ca nu te superi ca am vorbit la per tu cu tine sau voi dar aici toti suntem prieteni.
Popescu Ion
lOL Vineri, 01 Aug 2014

Am si eu o intrebare?Cine este aceasta firma RRT? Ca eu sincer nu am auzit de ei!Dar voi?
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in RTT - Recrutare Turism & Training
iulianacoada Vineri, 01 Aug 2014

mie personal mi se pare foarte dubios sa ameninti cu incadrari juridice de prejudiciu al imaginii cand chiar voi prejudiciati imaginea acestui candidat prin oferirea intr-un mod public detalii pe care le aveti de la el sau despre el sub o politica de confidentialitate.

ceea ati facut prin aceasta replica este chiar mai mult decat atac la persoana. dar desigur asta este definitia excelentei si a experientei foare bogate cu mii si mii de clienti si cv-uri.

felicitari pentru abordarea mai mult decat profesionista!
mult succes si va doresc sa aveti candidati multi si care nu au schimbat prea multe job-uri ca de acolo va vin banii!
ben hur Miercuri, 23 Ian 2013

despre vorbitul la per-tu te-ai facut ca nu vezi tante/nene de la RTT.
Ana Rosu - undelucram.ro Miercuri, 23 Ian 2013

Buna ziua,In primul rand dorim sa multumim echipei RTT pentru amabilitatea de a ne scrie ...
RTT Miercuri, 23 Ian 2013

DREPT LA REPLICA - RTT - Recrutare Turism & TrainingDaniel, in primul rand, regretam ...
Daniel Luni, 03 Dec 2012

Am fost chemat la ei la interviu pentru un post si dupa ce mi au amanat ora programata, ...
ADMIN - undelucram.ro Duminica, 02 Dec 2012

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma RTT - Recrutare Turism & ...

Locuri de munca Manpower Romania Supervizor productie/ sef de schimb
ManpowerGroup Romania
Last update: 25.07.2017
Locuri de munca Vauban Lead Project Management Officer
Vauban
Last update: 27.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Iasi Str. Tabacului (f/m)
LIDL Romania
Iasi
Last update: 04.07.2017
Locuri de munca IBM Romania IBM Internship - Support Center Representative - Application Maintenance & Support
IBM Client Innovation Center ...
Last update: 03.07.2017
Locuri de munca Delta Recruitment Controlori calitate Sibiu