Sales Consulting

• Profil activ
  • Site: www.salesconsulting.ro

Forum despre Sales Consulting

banner1 Duminica, 19 Feb 2017

Am patit-o si eu cu "team leader-ul" de la Cluj.
Am fost contactat pe LinkedIn. In prima faza am fost intrebat cand am putea discuta telefonic pentru a-mi furniza mai multe detalii. Am transmis un interval din urmatoarea zi in care as fi fost disponibil, nu am fost apelat. Am primit un mesaj cu dorinta de a reprograma convorbirea. Am dat o zi in care puteam fi contactat la orice ora, nu am fost sunat. In al treilea mesaj am comunicat faptul ca saptamana viitoare pot fi contactat la ce ora ar fi fost convenabil pentru ei, nu am fost contactat.
Cel mai probabil aveau contract cu clientul ca sa fie platiti in functie de numarul de candidati care raspundeau la mesaje. Asa ca au dres din condei cifrele astfel incat sa factureze niste costuri supradimensionate.
O abordare complet neprofesionista. Lucrand in domeniu, genul asta de atitudine mi se pare nepotrivita din toate punctele de vedere. Astfel de "profesionisti" sunt toxici si perpetueaza renumele prost cu care s-a procopsit HR-ul.
Nu vreau sa mai am de-a face cu ei. Prefer sa colaborez cu alta agentie de recrutare pentru aceeasi pozitie, una care da de inteles ca merita sa primeasca acel comision.

TPH1 Luni, 09 Mai 2016

Si in cazul meu aveau CV-ul in baza de date.Am fost anul trecut la un interviu,iar de atunci nu am mai auzit de ei.M-au invitat acum la un alt interviu pentru un internship (neplatit,8h/zi) pe HR,iar eu din naivitate am cedat insistentelor si am acceptat.La nici jumatate de ora dupa,primesc alt telefon de la ei prin care ma anunta ca dat fiind faptul ca am fost la interviu in trecut "nu mai vad sensul" (exact asa s-au exprimat) sa mai colaboram.Inteleg asta,insa nu inteleg de ce nu sunt capabili sa sorteze niste amarate de CV-uri,daca asta este pana la urma treaba lor.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Sales Consulting
cutzi Joi, 21 Apr 2016

Aveau CV-ul meu in baza lor de date si m-au invitat la un interviu cu managerul companiei pntru un post de contabil.Imediat dupa interviu m-a sunat tipa de la HR sa ma anunte ca managera m-a selectat pt. o colaborare si ca in decursul saptamanii urmatoare voi primi o oferta. Dupa aproape o saptamana in care nu am primit nici o oferta am sunat-o eu pe tipa de la HR care mi-a spus ca de fapt urma sa ma anunte ca s-au razgandit si ca ma are in vedere in viitor.....concluzia mea este ca sunt lipsiti de profesionalism si transparenta in sistemul de recrutare.

floo89 Vineri, 05 Feb 2016

Haideti sa va relatez si eu cate ceva despre aceasta minunata firma de recrutare. Tin ...

monav Luni, 06 Apr 2015

Am avut interviu cu un Team Leader / HR Consultant de la Sales Consulting Cluj Napoca. In ...

Costel Miercuri, 25 Sep 2013

In Cluj, feedback-ul la ei, e un dezastru total!

German Vineri, 05 Iul 2013

Am aplicat prin ianuarie la un job postat de ei pe ejobs. Am fost contactat de o ...

Cosmin Miercuri, 03 Iul 2013

La Cluj ... Profesionalismul e sub nivelul marii.

Nikname Joi, 23 Mai 2013

Se lucreaza OK cu ei. Cel putin cu cei din Bucuresti.

Locuri de munca Capgemini Romania Customer Service Advisor with English
Capgemini Iasi
Iasi, Suceava
Last update: 14.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Operator Date Iesire Marfa (f/m)
LIDL Romania
Last update: 21.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Dutch speakers most wanted in Bucharest! Accounting roles RS
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca ALTEN Romania Test Engineer-Timisoara
ALTEN SI-TECHNO Romania
Timisoara, Job national
Last update: 06.06.2017
Locuri de munca Hipo.ro Internship in creatie @ Leo Burnett
Jobs from top companies in ...
Last update: 25.07.2017
Network engineer
  • Asigurari servicii stomatologice
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?