Samsung Electronics

3.5
  • Site: www.samsung.com.ro

Forum despre Samsung Electronics

Zevzecul Luni, 22 Iun 2015

Cand am avut de-aface cu ei aveam aproximativ 5 ani de experienta in domeniul financiar.
Trei interviuri tin minte ca am avut. Ultimul interviu a fost penibil. Persoana careia urma sa ii raspund direct/managerul imi prezenta super ofertele: "nici un minut intarziere", "tinuta office", "nicio greseala de munca" (suna altfel dar nu spun exact cerinta, pt. a nu ma deconspira). ...Si multe alte oferte asemanatoare, de nerefuzat.

Nici o problema pana aici. Firma mare, "merita!", imi ziceam eu in sinea mea. Am crezut ca negocierea salariului este o formalitate, mai ales ca precizasem deja salariul de pe care doresc sa plec. ...Oferta salariala care mi s-a facut, la sfarsitul ultimului interviu, a fost mizerabila din cale afara (evident, sub ce castigam deja). Aproape ca am fugit spre lift; mi se zbateau venele de nervi si incepusem sa debitez prostii :).

Sfat final: discutati despre salariu in primele 15 minute. Veti economisi mult timp.

acum Vineri, 09 Ian 2015

Sunt multe companii in care financiarul face ore suplimentare (neplatite :( )...deci daca nu mai am viata personala macar sa stiu pentru ce ma sacrific. Multumesc frumos pentru feedback.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Samsung Electronics
PP Marti, 06 Ian 2015

@ acum - Da, am eu o prietena care lucreaza in financiar la ei si tot ce pot sa spun este ca are bani ok (in jur de 5000 ron net), dar nu mai are viata. Orele suplimentare sunt platite dublu si le vei face cu siguranta. In inchidere se sta si pana la ora 03:00 dimineata. Prima ei zi de lucru anul acesta a fost duminica, 04 ianuarie, iar anul trecut de ziua ei - intr-o sambata, la ora 12:00 noaptea cand am sunat-o era la birou. Eu nu am mai auzit de astfel de conditii pana acum!! Mediul de lucru este ok, puncte tari si puncte slabe ca oriunde. Mai stiu ca daca esti outsourced ai mai putine beneficii decat daca esti angajat Samsung. Cred ca este o varianta suportabila pe termen scurt, iar daca esti cumpatat poti sa pui si niste banuti deoparte. Succes si putere de munca :)

acum Luni, 05 Ian 2015

ceva pareri despre departamentul financiar? salariu, conditii de munca??

Anda Marti, 16 Apr 2013

mai sunt internshipuri la Samsung Romania?

Ram Miercuri, 20 Feb 2013

Buna tuturor!In umbra aceasta multinationala...este foarte important sa detii cateva ...

Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Asistent (a) administrativ \"Travaux\"
VEO Worldwide Services
Last update: 16.08.2017
Locuri de munca Veeam Software SRL Inside Sales Associate Italy
Veeam Software
Last update: 20.07.2017
Locuri de munca Bombardier Transportation Finance - Site Controlling Analyst (m/f)
Bombardier
Cluj Napoca
Last update: 03.08.2017
Locuri de munca UPA Solutions Functionar Administrativ - Oarja
UPA Solutions
Pitesti
Last update: 27.07.2017
Locuri de munca Bombardier Transportation Procurement Solutions Analyst (m/f)
Bombardier
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Collection Officer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Confidential
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...