SmartX Net Apps

E-Mail: hr@smart-x.net
    Site: www.smart-x.net

Forum despre SmartX Net Apps

titan Marti, 24 Mai 2016

Tot ce s-a spus despre SmartX este din pacate adevarat. Desi colega de la HR se incapataneaza sa o tina pe a ei si nu mai stie ce hackathon sa mai mai sponsorizeze, ce reclama video sa mai faca doar doar se vor uita "evenimentele" neplacute. Insa nu cred ca "lupul" isi uita naravul asa usor..
Recent am aflat ca firma a avut anterior sediul in Panama, patria offshore-urilor. Intre timp, pentru o si mai buna "optimizare fiscala" numai asa zisa firma mama a ramas inregistrata in offshore in Curacao, fostele Antile Olandeze si activitatea s-a mutat in outsourcing in Romania. Asa ca asteptam cu interes dosarele Antilelor Olandeze!
utilizare Joi, 11 Feb 2016

Draga pabibabum, ti-au trebuit mai bine de 6 luni sa ai revelatia ca nu esti HR. Asta inseamana ca ori te-aupromovat (si au uitat sa ne anunte si pe noi, lucru devenit normal avand in vedere dezorganizarea de la toate nivelurile) sau cu o ultima farama de bun simt ai refuzat sa executi unul din "taskurile" impuse de cei din afara.
Cum stim cu totii cu cata marsavie au fost "executati" la sfarsitul anului o buna parte din colegii nostrii ultima ipoteza cade.

Asadar felicitari pentru avansare!
Despre asa zisa "pauza de masa de 2 ore" nu stiu de unde ai scos-o.
Pot sa-ti spun ca niciodata nici eu nici colegii mei nu am abuzat de ea iar "raidurile" managementului, neincrederea si suspiciunea afisata la tot pasul nu fac decat sa ne demobilizeze si sa intre in contradictie cu sloganurile pompoase "one big family", "dynamic and fun atmosphere" etc.

In concluzie, draga pabibabum, poti sa minti cativa oameni tot timpul si toti oamenii o perioada, dar nu poti sa minti toti oamenii tot timpul!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in SmartX Net Apps
pabibabum Luni, 08 Feb 2016

Pai la 2 ore si ceva pauza de masa e normal sa se intample asemenea mailuri.Nu sunt HR.
utilizare Vineri, 24 Iul 2015

Draga pabibabum sau hr manager sau cum vrei sa-ti spui, pana acum am stat pe margine insa ...
pabibabum Joi, 23 Iul 2015

@angajatul07 Nu cred ca este un stres asa mare decat atunci cand sunt probleme ...
angajat07 Luni, 06 Apr 2015

E o firma care cere loialitate totala insa nu ofera in schimb mai nimic. Se ocupa de un ...
Cate? Luni, 10 Noi 2014

de ce site se ocupa?care este salariul unui programator junior/mid/senior?
student Marti, 07 Oct 2014

Am fost la doua interviuri la ei pt un post de testare automata ca student an 4 ... mi sa ...
jonjon Marti, 06 Mai 2014

@misha90 - de la monitorizare baze mysql si activitati de intretinere pana la setupuri de ...
nullroute Marti, 01 Apr 2014

@misha90 O sa lucrezi cu MySql , cam asta o sa faci.Query-uri , diferite optimizari la ...
misha90 Miercuri, 19 Mart 2014

Buna,ce stiti despre jobul de DATABASE ADMINISTRATOR ?Merci
valer Duminica, 09 Feb 2014

N-ai pierdut nimic, Mickey, totul e la misto. I-au facut oferta la cine trebuie
Mickey Marti, 21 Ian 2014

Pacat ca anuntul ala de Software Tester pe manuala de pe site-urile de profil pare pus la ...
QA Luni, 20 Ian 2014

la testare manuala 500 EUR pt. inceput + bonuri de masa
vasi Vineri, 17 Ian 2014

Prea putin la ce pretentii au
Mickey Miercuri, 15 Ian 2014

@QA: Multumesc de raspuns. Am aplicat la anuntul de pe bestjobs, sper sa fiu chemat la un ...
QA Marti, 14 Ian 2014

@Mickey - 700 - 900 EUR + porn all day long :)
Mickey Luni, 13 Ian 2014

Cam care este salariul mediu pentru un Software Tester la aceasta firma ? Sau macar un ...
curios Miercuri, 27 Noi 2013

Au postat un job nou de QUALITY ASSURANCE MANAGER. Are vreo cineva o idee de cat ar fi ...
@smart Joi, 14 Noi 2013

chestia cu marea diferenta chiar m-a facut sa rad :)) e un site adult impartit in ...

Locuri de munca Active Soft SRL Seo Specialist
Active SOFT
Last update: 06.07.2017
Locuri de munca Maguay Impex SRL Inginer Vanzari
MAGUAY
BUCURESTI, Job national
Last update: 12.05.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Now you can start a great  career in Bucharest! Fluent Spanish required!    RS
Last update: 24.07.2017
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Technical Customer Service
Continental
Last update: 28.06.2017
Locuri de munca Bosch Romania (Robert Bosch SRL) Working Student on Technical Department - Bosch Cluj
Robert Bosch SRL - R&D ...
Cluj Napoca, Job national
Last update: 15.06.2017
Business consultant
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Tehnician
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Asigurare de pensie facultativa
Reprezentant
  • Masina de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Support Engineer
Grafica/Video
Customer Support Representative
Administrator credite
Game tester
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...