Software Business Partners

Nu sunt evaluari
  • Site: www.sbp-romania.com

Forum despre Software Business Partners

alina123 Miercuri, 28 Sep 2016

Eu am fost de curand la interviu, locatia arata bine, poate au schimbat sediul intre timp, primul interviu este foarte simplu (un test de logica, o problema de mate si una de info), al doilea dureaza minim 5 ore, eu am stat 8 ore si nu am terminat pentru ca trebuia sa plec (o problema de OOP, una de bugging, iar ultima de implementare sa afisezi toate fisierele si folderele dintr-un anumit folder)

Despot Duminica, 28 Aug 2016

Salut,

Am si eu cateva intrebari. Ma gandesc sa aplic la aceasta firma, dar parerile multor studenti mai mari m-au pus serios pe ganduri.
Poate o sa aflu mai multe pareri si aici pentru a-mi face o impresie generala.
1) Sistemul de "time tracking" mai este implementat de firma ?
Am auzit ca daca nu pui "pe pauza" atunci cand, de exemplu, te duci la toaleta, iti poate scadea din salariu.
Acelasi lucru este valabil si cand iti iei un pahar de apa sau dai un sms. Mi se pare exagerate aceste lucruri, de parca am fi sclavi.
In alte firme din IT atitudinea nu este de "big brother" inca sa te monitorizeze pana si atunci cand te duci la baie.
2) Perioada de training este tot "la negru" ? Fara contract, fara nimic ?
3) Este adevarat ca esti obligat sa stai in firma pt 1 an ( sau ceva asemanator ) dupa perioada de training ?
4) Am auzit ca atitidinea sefilor e cam "comunista" fata de angajati. De ex trebuie sa-ti iei concediu cu multe luni inainte.
Sau daca ai o problema nu sunt deloc intelegatori.

Merci!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Software Business Partners
@Nu-i treaba ta Sambata, 18 Oct 2014

Se pare ca multa lume nu suporta adevarul cand li se spune verde-n fata. ( apropo de reactia ta de mai sus - esti unul din sbp-istii care stau cu ochii pe forumul asta ca pe butelie ca nu cumva sa se spuna ceva "de rau" de ei ! ). Parerea mea este ca sunteti varza.
Adevarul doare ! Accepta asta !

Nu-i treaba ta Vineri, 17 Oct 2014

Salut Spui ca ai refuzat oferta dar apoi postezi aici un comentariu in care jicnesti ...

Anti-sbp Sambata, 11 Oct 2014

Vad ca sbp-istii se autosesizeaza imediat cum apare aici un comentariu care nu le face ...

obiectiv Joi, 25 Sep 2014

Proces de selectie exagerat de lung.   Procesul de selectie era compus din "3 ...

Stefan Luni, 08 Sep 2014

@LTestul de logica are 10 intrebari, este eliminatoriu, trebuie sa faci minim 5 ca sa ...

L. Miercuri, 03 Sep 2014

Buna,A un interviu saptamana viitoare si as vrea sa stiu exact ce presupune testul ala de ...

@no-sbp Luni, 04 Aug 2014

Daca nu iti place de ce ai semnat contractul ? Sa inteleg regreti iesirea la restaurant ...

No-sbp Sambata, 02 Aug 2014

Regret ca m-am angajat aici ! Trebuia sa ascult de comentariile de pe acest site. :(

ccna Marti, 22 Iul 2014

@un jok okDelirezi, amigo. Lasa propaganda mai moale.

un job ok Luni, 21 Iul 2014

@CorectAsta chiar nu e adevarat... si e pacat ca prin astfel de rautati unii incearca sa ...

Corect Luni, 21 Iul 2014

Da...cate 50 lei ....

un job ok Duminica, 20 Iul 2014

Mie imi place, mi se pare un mediu ok in care sa muncesti zi de zi. Cel mai ok e ca se ...

user2 Joi, 17 Iul 2014

Mai lucreaza cineva la aceasta firma? A ramas aceeasi sau s-a schimbat?

A Joi, 17 Iul 2014

Ca sa stiu daca are sens sa aplic: Cam cat e salariul pentru delevoper? Full-time / ...

Angajat Miercuri, 16 Iul 2014

Am citit comentariile postate aici si pot sa zic ca unele sunt pertinente, altele mai ...

ION Luni, 23 Iun 2014

Salut. Am fost la interviu la SBP acum aproximativ o luna. Am trecut de primul interviu, ...

@ Troll.G Vineri, 20 Iun 2014

Troll.G, vorbesti de parca "SBP" ar da 3000$ :)) fii serios, omule ! Sa stie ...

Mihai17 Joi, 19 Iun 2014

Din nou, ca angajator exploatator, raspunsul e "nu".

Locuri de munca QS Quacquarelli Symonds Digital Operations & Delivery Executive
Quacquarelli Symonds
Last update: 31.07.2017
Locuri de munca Manpower Romania Sef sectie
ManpowerGroup Romania
Last update: 31.07.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Start your Career in Bucharest with French ! ITS roles RS
Last update: 18.08.2017
Locuri de munca SCC Services Procurement Analyst - French Language
SCC Services Romania
Iasi
Last update: 21.06.2017
Locuri de munca Competence Call Center - CCC Operator Call Center Telecomunicatii - ROMANA - Bucuresti
Competence Call Center
Last update: 23.06.2017
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Support Technician
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Special Pricing ...
Inginer proiectant ...
Account Executive
Game tester
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...