StreamWIDE Romania

• Tel: 021.327.5550
    Site: www.streamwide.ro

Forum despre StreamWIDE Romania

eusitu Joi, 03 Nov 2016

Am fost chemat la interviu de aceasta firma. Sicer am ramas fara cuvinte:
- Sediul firmei spui ca e un spital, cu mobilier si miros ca si intr-un spital vechi
- Jobul era pentru front end insa majoritatea intrebarilor erau de back end
- Am dat un test la firma de recrutare, apoi am fost anuntat cand am ajuns la ei ca trebuie sa mai dau inca un test
- Testul a fost cu mysql, html, css, javascript, jquery. Trebuia sa scrii cod nu erau intrebari si aveai 30 minute ceea ce mi s-a parut o aberatie sa dai doar 30 min la cat era de scris, mai ales ca aveai de facut o pagina de html5 si css/css3 care nu era simpla.
- Am citit si comentariile de aici si sunt sigur ca cei din firma le-au scris pe cele bune.

Mie sincer mi-a nu mi-a placut nimic, la cat se laudau in descriere si la firma de recrutare cu america, mi-au spus ca nu au nimic in america :).
Nu lucreaza cu GIT ci cu Mercury, ceea ce nu am inteles de ce o firma care spune ca e asa mare nu e la zi cu softurile.
In fine, pentru cine se va duce la interviu si o sa fie incantat de ceea ce vede, ii doresc succes.

anonimu\' Duminica, 24 Aug 2014

habarnam are dreptate !

Iar cei care au venit sa contreze adevarul spus de habarnam sunt oameni foarte bine impamanteniti in aceasta firma (mai mult sau mai putin in pozitii cheie), greu adaptabili intr-un altfel de mediu sau colectiv si cu o comoditate iesita din comun.

Tocmai de aceea pozitia lor asupra adevarului curat, spus mai sus o sa fie intotdeauna contrara.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in StreamWIDE Romania
Catalin Enache Vineri, 21 Feb 2014

Lucrez in companie de 8 ani. Am sa continui ideea lui habarnam.

Daca esti programator senior, cu aere si pretentii de guru sau vip, daca nu te poti integra intr-o echipa, daca regulile nu sunt pentru tine, sau daca vrei sa codezi doar ce ai chef, cand ai chef, daca strambi din nas cand trebuie sa scrii o documentatie sau sa dai un raport, intr-adevar, nu veni in StreamWIDE.
Dar, daca vrei sa lucrezi intr-o companie serioasa, stabila, unde salariile si bonusurile se dau la timp indiferent ca este criza sau nu, ca variaza cursul euro sau pozitiile astrelor, daca vrei un mediu de lucru unde ai posibilitatea sa inveti si sa evoluezi, un mediu de lucru unde statul peste program nu este ridicat la rang de virtute, sau daca vrei sa fi apreciat pentru performanta si implicarea ta, da, atunci poti veni la noi, s-ar putea sa-ti placa.

ProgramatorLaStreamwide Joi, 20 Feb 2014

Raspuns pentru review-ul de mai sus:1. Lucrez de 5 ani la aceasta firma. E o firma destul ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

habarnam Vineri, 13 Dec 2013

Pentru post de programator:Plusuri:- colegi de treaba- salariu ok (cel putin asa a fost ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Elektrobit Automotive
Elektrobit Automotive
Merchandiser
Un mediu de lucru placut
Proceduri pentru orice, you just have to follow them.Mediu de lucru relaxat.Timp pentru dezvoltare ...
Responsabil logistica
Au transportul asigurat compania fiind pe Centura Bucuresti ,salariu se plateste la timp ,echipe de ...
Merchandiser