Sustainalytics SRL

• Profil activ
  • Site: www.sustainalytics.com

Forum despre Sustainalytics SRL

pancha Miercuri, 10 Mai 2017

Am lucrat la sediul lor din Bucuresti pentru o perioada scurta de timp. Chiar daca au o serie de beneficii atractive, din pacate alte aspecte cruciale lasa de dorit, ca s-o spun foarte elegant. Programul flexibil pe partea de HR/ financiar-contabil inseamna asteptarile implicite de overtime. Esti practic obligat sa stai peste program, mediu de lucru este foarte dezorganizat si managementul.. nepoliticos cu angajatii. Va sfatuiesc sa trageti propriile concluzii, insa fara naivitate si cu vigilenta.

milka Luni, 08 Mai 2017

A fost cineva recent la interviu pe partea financiar-contabila cu aceasta firma?
Ce inseamna program flexibil?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Sustainalytics SRL
LauCodorean Sambata, 09 Apr 2016

Ii salut si le multumesc tuturor celor care au postat comantarii despre aceasta companie.
Sunt angajat la Sustainalytics intr-o pozitie de management de aproximativ 2 ani.
Vreau sa va asigur de urmatoarele aspecte:
1. Nu am cunostinta ca in cei doi ani de cand lucrez in cadrul companiei sa fi fost cineva concediat pe motive de incompatibilitate cu aspectele mentionate in capitolul "Mission, vision and values" (detalii pe site www.sustainalytics.com);
2. Compania ofera in cadrul contractului colectiv de munca o serie de beneficii care lasa angajatului libertatea de a-si largi orizontul de cunoastere chiar si dincolo de nevoile postului in care activeaza;
3. Atat numarul angajarilor in perioada 2014 - 2016, cat si rezultatele unor studii de piata efectuate de companii specializate, spun mult mai multe despre pozitionarea salariala a companiei, respectiv despre mediul de lucru de acolo, decat as putea eu sa o fac in comentariu.
Imi pare sincer rau pentru cei (r, SunshineSky) care au avut (daca au avut) o interactiune mai putin placuta cu compania in care lucrez.
Va sfatuiesc pe toti cei interesati de noi sa fiti curiosi, iar daca vreodata ne intersectam (la initiativa voastra sau a noastra), va rog sa ne si sa va oferiti sansa de a va convinge despre cine suntem noi, in mod direct.

Va multumesc,
LaurentiuC

SunshineSky Joi, 18 Feb 2016

Un mediu de lucru foarte urat, si este exact cum s-a mai zis anterior, angajatii sunt ...

Jean Joi, 13 Noi 2014

Salut. Am fost chemat la un interviu la ei. Imi poate da cineva informatii despre ...

r Joi, 17 Apr 2014

E o firma in care nu inveti nimic ce te-ar putea ajuta pe viitor. Unii oameni sunt dati ...

winAdmin Vineri, 04 Apr 2014

am vazut ca a aparut ceva job de IT Engineer, stie careva in ce consta interviul si care ...

n Duminica, 07 Apr 2013

stie cineva ce cod CAEN au?

can Marti, 02 Apr 2013

ce anume te intereseaza?

m Vineri, 29 Mart 2013

ce stiti despre Sustainalytics?

Locuri de munca Capgemini Romania Customer Service Advisor with Bulgarian & English
Capgemini Iasi
Iasi
Last update: 22.06.2017
Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Payroll Specialist Iasi
VEO Worldwide Services
Iasi
Last update: 19.08.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Polish speaker most wanted in Timisoara!- Experience in HR required ! RS
Last update: 10.08.2017
Locuri de munca Schneider Electric Romania SRL Technical Support Engineer with Hungarian
Schneider Electric
BUCURESTI, Job national
Last update: 26.07.2017
Locuri de munca GroupM Internship - Online (Digital) Media
GroupM
BUCURESTI, Job national
Last update: 24.07.2017
Network engineer
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Game tester
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Concediu de crestere a copilului
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
Ceva idei noi din 2017 se poate ? Multumesc
nmerrynote 19.08.2017
1233 lei + bonuri de 9.57 lei/zi La OT se plateste dublu.
Alebooxoxo 19.08.2017
Promisiuni salariale nerespectate. Manageri incompetenti, impostori dpdv profesional. Nu te angaja aici decat daca esti disperat sau daca ...
Jack_London 19.08.2017
IT Support