TeamNet Group

Software/Tehnologii

• Site: www.teamnet.ro

Forum despre TeamNet Group

Adrian Marti, 15 Oct 2013

A avut cineva intarzieri la plata ultimului salariu?

securisti Vineri, 23 Aug 2013

:)))) rad pentru ca am citit unele comentarii mai sus, de toata jena. imi pare rau sa vad ca oamenii vad numai securisti in jur. chiar nu are nicio importanta, pentru statutul unui angajat cine si din ce zona sunt proprietarii unei companii. din ce stiu eu, stie-ul acesta se concentreaza pe informatii relevante pentru cei care vor sa se angajeze. so, ca angajat de ceva vreme aici, ma gandesc sa ofer si eu cateva informatii (sper) relevante:

1. procesul de recrutare este super profi. testele de inteligenta, personalitate si specialitate sunt bine construite, relevante pentru hiring manager si chiar si pentru angajat. eu una am primit feedback pe testul de specialitate de la toti managerii cu care am dat interviuri dupa incheierea etapei de hr.

2. oamenii care lucreaza in teamnet sunt in mare majoritate super ok, atat ca abilitati profesionale ca si din punct de vedere al caracterului. de altfel, daca va uitati pe linkedin, veti vedea ca majoritatea au istoric cu greutate, venind din firme mari, unde au avut roluri de raspundere.

3. salariul este mult peste medie, chiar si pentru industria IT. da, se foloseste si sistemul PFA, dar a. ti se spune asta inca de la primul interviu, deci daca nu iti convine poti renunta, b. se ocupa firma de impozite si declaratii, c. tot setupul CIM + PFA este perfect legal (am verificat cu un prieten jurist) si reprezinta o simpla optimizare a poverii fiscale

4. niciodata banii pentru salariati nu au intarziat. nici macar o zi (nu vorbim de cazurile in care viramentele se fac interbancar, sau ziua de salariu pica intr-o sambata, spre exemplu, ci ca principiu)

5. firma are expunere la proiecte mari, complexe, iar pentru un tanar care trebuie sa isi construiasca portofoliul profesional (fie analist, fie dezvoltator, fie pe suport etc.) este un loc foarte bun pentru a dobandi competente

6. intr-adevar are loc un proces de reorganizare care e departe de a fi ideal, dar cine isi imagineaza ca e singura firma care face schimbari se inseala. da, sunt probleme, se pierde o gramada de timp cu treburi administrative si cu solicitari urgente de rapoarte si sedinte, etc. si da, o parte din manageri, din toate straturile de management, sunt mai putin ok decat altii, dar sincer.. in orice firma din romania (indiferent de proprietari) sunt promovati in management oameni cu asemenea caracteristici.. asa ca nu veti scapa de ei niciunde.

so, nu sunt de la hr, nu sunt din management, sunt "de pe floor" cum ar veni, dar am vrut sa imi spun si eu parerea pentru cei care stau in cumpana gandindu-se daca sa aplice sau nu, sau daca sa continue sau nu cu procesul de recrutare. eu zic ca merita si ca avantajele depasesc dezavantajele. in plus, omul sfinteste locul... si daca exista chimie buna cu viitorul sef / viitoare sefa, atunci go for it.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in TeamNet Group
4k Luni, 05 Aug 2013

Cum vine asta : bid specialist fara experienta directa in domeniu ? Ori este specialist ori nu ai experienta ?
Intreb si eu....sper sa nu deranjez prea tare.... :-)
kkk Duminica, 04 Aug 2013

are cineva habar care este nivelul salarial pe bid specialist (fara experienta directa pe ...
Miss J. Miercuri, 17 Iul 2013

Maine am si eu interviu la ei pe Technical Documentation Reviewer (m-au chemat la sediul ...
intrebare Vineri, 31 Mai 2013

Ma intreb, oare HR-ul de la Teamnet nu intervine cu nici un comment ?
sjobs Vineri, 24 Mai 2013

In cazul asta, cei care nu au semnat inca, ar putea sa "negocieze" mai multe ...
sfs Vineri, 24 Mai 2013

Compensatia in cazul de azi este inca un salariu platit pana la 1 iulie. ATAT, aceasta ...
sjobs Vineri, 24 Mai 2013

Au oferit compensatii celor disponibilizati ?Daca vor sa-i dea afara se vor gasi motive ...
pffff Marti, 21 Mai 2013

la mine a trecut mai mult de jumatate de an si nu am primit nimic... :))
Mimi Miercuri, 15 Mai 2013

Sally, dureaza mult pana primesti feedback-ul de la interviuri??
student Luni, 29 Apr 2013

Poate sa imi spuna cineva in ce constau testele pt angajare la teamnet ? Am aplicat pe o ...
sally Miercuri, 24 Apr 2013

mie imi pare tare rau ca nu am fost aleasa, desi am trecut testele, nu stiu ce nu i-o ...
financiar Vineri, 19 Apr 2013

e super ok departamentul financiar.
Mimi Joi, 18 Apr 2013

Puteti sa-mi dati informatii despre atmosfera din departamentul financiar?? E e foarte ...
black cat Miercuri, 03 Apr 2013

Salut, Am lucrat si eu la Team Net.Nu am stiut de site-ul acesta decat de curand,astazi ...
Ciobanul Duminica, 31 Mart 2013

Care sunt salariile mari ? Peste media pietei ?
sally Duminica, 31 Mart 2013

cum e la contabilitate-financiar
ghiran Vineri, 29 Mart 2013

TeamNet plateste mult peste media din piata. Asa ca fiecare decide ce este prioritar in ...
ilie Luni, 31 Dec 2012

cu managerul departamentului unde ar trebui sa lucrezi

Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Supervizor de schimb - Fabrica de electronice TSR
Continental
Last update: 24.07.2017
Locuri de munca General Electric Romania HR & Payroll Process Specialist at GE Global Operations
General Electric
Last update: 28.06.2017
Locuri de munca TELUS International Europe Training Lingvistic Preangajare FRANCEZA (gratuit)
TELUS International Europe
Last update: 24.07.2017
Locuri de munca Manpower Romania Master Data Specialist (French language)
ManpowerGroup Romania
  • Masina de serviciu
Reprezentant
Recrutor
  • Concediu de maternitate & paternitate
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
IT Helpdesk
Consilier vanzari
Call Center Department
First level manager
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...