Tenaris Silcotub

2.5
  • Site: www.tenaris.com

Forum despre Tenaris Silcotub

Zeus Duminica, 01 Mart 2015

Atmosfera e la fel in orice locatie Tenaris, indiferent de departament, tot ce poate fi diferit sunt oamenii cu care lucrezi. Din primul contact cu firma asta ti se spune ca ei se asteapta sa faci ore suplimentare, ca la ei trebuie sa dovedesti calitati deosebite etc.
Sa fie simplu, sunt angajat in prezent la Tenaris si vreau sa va dau niste informatii clare si concrete:
salariile nu sunt suficient de mari pentru efortul despus. difera in functie de locatie, de natura jobului etc, te poti astepta ca in zalau, calarasi, campina, bucuresti ceva peste 2200 ca analist, dar trebui sa te vinzi bine pt entry level. la cluj am auzit ca e mai mic cu vreo 20-25% salariul ca asa e piata.
chiar si cu bonusurile lor si tot, media ta salariala nu va creste cu mai mult de 15-20%
maririle de salar anuale (pe baza performantei sau pe baza negocierilor sindicale) sunt ft mice, sub 10%, chiar daca ai evaluare peste 3, am vazut colegi de ai mei care li s-a "explicat" de ce doar atat marire.
programul de lucru, cum va imaginati daca ati citit restul comentariilor... sa zicem o medie de 11-12 ore pe zi.(daca esti norocos)
este o firma in care te poti dezvolta: PENTRU TINE, nu sunt sanse reale de promovare fara sa ai putin noroc, lipici, expunere... si as zice o vechime in companie, daca se pune intrebarea cineva cu 2-3 ani vs cineva cu 5 ani, poti sa fii tu cat de bun vrei, cel cu 5 e mai eligibil.

Nicu Luni, 22 Dec 2014

Stie cineva care este atmosfera de lucru/ angajatii /sefii in plant-ul din Campina? Tot asa ca in celelalte locatii, fiindca nu este prea incurajator ce citesti aici pe forum...
Multumesc
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Tenaris Silcotub
Intrebare Vineri, 08 Aug 2014

Stie cineva daca se fac angajari la TenarisSilcotub Zalau ?
Vasi Marti, 04 Mart 2014

Ma poate informa si pe mine in ce consta interviul pentru Global Trainee Program????
Sebi Marti, 11 Feb 2014

Stie careva cam cat este salariul unui senior HR analist la centrul de servicii din Cluj? ...
Slayer90 Luni, 10 Feb 2014

Ca si proaspat absolvent de Automatica (Universitatea Tehnica Cluj - Napoca ) fara ...
junior Joi, 10 Oct 2013

salut, as dori sa stiu si eu cat ia un inginer debutant, desi mai am ceva experienta as ...
Mara Duminica, 25 Aug 2013

Stiti cumva ce salarii au la HR?
Andrei Duminica, 18 Aug 2013

Am fost chemat de Tenaris pentru a participa la un interviu pentru Global Trainee Program ...
tenaris Miercuri, 22 Mai 2013

mergi si vezi, dar cred ca un 2100-2500 ron. cam atat sunt salariile la analisti, dar ...
papa Miercuri, 22 Mai 2013

salut, are cineva idee cat castiga un IT Business Analyst?
gidu Joi, 21 Mart 2013

Dupa 5 ani petrecuti in companie, pot sa spun urmatoarele, ca propria mea parere ...

Locuri de munca Huntrecruitment Basis SAP Expert
Hunt Recruitment
Last update: 27.07.2017
Locuri de munca UPA Solutions Senior Recruitment & Employer Branding Coordinator
UPA Solutions
Last update: 08.06.2017
Locuri de munca Active Soft SRL Programator iOS
Active SOFT
Last update: 13.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Bucuresti Aviatiei Full-Time (f/m)
LIDL Romania
Last update: 04.07.2017