Therme Nord Bucuresti

Nu sunt evaluari
  • Site: www.therme.ro

Forum despre Therme Nord Bucuresti

dany_dany Miercuri, 09 Aug 2017

Stie cineva care este salariul pentru asistent comercial?

UtilizatorBam Marti, 19 Ian 2016

Buna ziua,
Am lucrat la aceasta firma inainte sa se deschida.
Prima luna a fost extrem de interesanta, am facut cursuri de public speaking, customer care si diferite cursuri de formare specifice domeniului in care urma sa lucram.
In cea de-a doua luna a inceput calvarul. Am lucrat cate 10-12 ore pe zi, cu o pauza de 5 min, cat sa mananci un sandwich; Am frecat podele, am plantat flori, am facut curat in saune functionale (in conditiile in care nu este indiccat sa stai foarte mult intr-o sauna de 90 de grade), s-au carat obiecte grele (de la roabe cu mortar pana la tot felul de aparate de bucatarie, frigidere, palmieri, etc.).
Problema cea mai mare a fost lipsa de respect, patronul este un om foarte needucat, desi a facut tot felul de studii in afara Romaniei, ne adresa injurii si ne dadea cu piciorul in galeata cu apa cand frecam podele, tipa si ne ameninta ca ne da afara daca ne vedea ca ne ridicam sa ne indreptam spatele sau daca voiai sa iei pauza de tigara.
Desi am avut contract legal in care se specifica numarul de ore pe care trebuia sa le muncim, nu s-a tinut cont de el; Lucram 10-12 ore, cate 8-9 zile la rand si o zi libera.
Nu s-a tinut cont nici de protectia muncii; Erau oameni cocotati pe tobogane pentru a le curata si nu aveau casca si nici nu erau legati cu vreun ham.
Dupa aceasta luna de calvar, in care am muncit mult peste norma, dupa ce mi-am dat demisia, salariul meu a fost dat pe jumatate.
Daca s-ar face o investigatie s-ar confirma afirmatiile mele de mai sus prin numarul urias de oameni care si-au dat demisia in luna decembrie.
Complexul arata exceptional, nu pot sa neg acest fapt, mi-a placut enorm proiectul. Angajatii sunt oameni foarte in regula si foarte pregatiti, insa conducerea distruge totul.

Locuri de munca Wipro Technologies Travel & Expenses with Italian
Wipro Ltd.
Last update: 17.08.2017
Locuri de munca Huntrecruitment PL/SQL Developer Expert
Hunt Recruitment
Last update: 27.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Medgidia Full-Time (f/m)
LIDL Romania
Medgidia
Last update: 10.08.2017
Locuri de munca Segula Technologies Romania Inginer Logistica Prototip Montaj Autovehicule Rutiere
SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
  • Pachet gradinita copii
Game tester
  • Tichete cadou
Inginer proiectant ...
Merci meme123! O companie care se respecta ar trebui sa faca acest lucru, parerea mea. Am mai fost la interviuri la alte firme si am ...
Gya33 21.08.2017
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Manager Trainee
NOC Technician
IT Support
Suport tehnic
Asistent manager
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...