Tripsta.net

Turism

• Site: www.tripsta.net

Forum despre Tripsta.net

Toho Joi, 09 Mart 2017

Ok vad ca sunt multe persoane nemultumite de experienta la Tripsta. Lucrez de o perioada destul de lunga de timp si probabil mult timp de acum incolo. Intr-adevar este un mediu foarte solicitant, dinamic, dar daca ticketing-ul se prinde de tine si iti place ceea ce faci, munca devine mult mai usoara si mai placuta.
Din punctul meu de vedere Tripsta este singurul loc din Romania unde poti invata tot ceea ce inseamna ticketing si te ajuta sa devii un agent de ticketing in adevaratul sens al cuvantului. Ok poate mai sunt si cateva minusuri dar lumea trebuie sa inteleaga faptul ca aceasta companie este in continua crestere si multe lucruri se invata din mers, in plus, nicio companie nu e perfecta, cu toti angajatii multumiti (arunca o privire pe forumul Oracle de exemplu sau orice alta multinationala).
Sa-i raspund Mihaelei, Tripsta nu concediaza angajati care exceleaza, decat daca au un motiv intemeiat sau pur si simplu acest job nu i se potriveste sub nicio forma si nu da randament. Se ofera foarte multa sustinere si suport noilor angajati (eu unul m-as fi concediat la cat de prost m-am descurcat la inceput, dar am avut foarte mult sprijin din partea team leader-ilor si colegilor). Din nou, este un mediu solicitant, dar trebuie sa iti si doresti sa muncesti si cel mai important sa-ti placa ceea ce faci. Exagerari precum roboti/sclavi nu-si au rostul. Intr-adevar volumul de munca poate parea destul de mare, dar pana la urma trebuie sa vrei sa si muncesti iar daca iti si place acest domeniu, munca devine cu 50% mai usoara.
In incheiere, pentru cei interesati de un eventual interviu, recomand cu cea mai mare incredere sa incercati. Un mediu foarte placut, colegi geniali, suport din partea Team Leaderilor in comparatie cu alte corporatii, si cel mai important, nu e un job in care te plafonezi.
Mihaela87 Joi, 09 Feb 2017

Experienta mea la Tripsta a fost o lectie de viata. Va rog sa tineti cont de un lucru important: concediaza oamenii capabili peste noapte si se inconjoara de non-valori care stiu sa spuna managementului ce vrea sa auda. Oamenii sunt foarte ok, pacat de management care lasa mult de dorit.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Tripsta.net
Anonymouss Sambata, 08 Oct 2016

Aș vrea să vă povestesc cum a fost experiența mea în cadrul unui interviu la această firmă. Am aplicat pe EJobs. Am primit un mail din partea unei persoane din Grecia pentru a fixa o discuție telefonică. Am zis că a doua zi e ok. Am fost sunat în intervalul propus de mine. Discuția a fost în limba engleză. Menționez că acea persoană nu avea un limbaj elevat, adică cunoștințele de limbă să mă dea pe spate, dar asta e o altă discuție. În cadrul interviului telefonic ce a ținut 35 min am discutat despre experiența mea, despre faptul că avea ceva experiență în domeniul ticketing, ce așteptări salariale am, dacă e vreo problemă pentru mine cu programul de noapte etc. În cadrul aceluiași interviu am stabilit și o întâlnire cu un office manager în cadrul sediului din Pipera. M-am prezentat la acel interviu la ora stabilită. Totul s-a desfășurat în limba engleză, toate părând a fi ok. La fel ca și în cadrul interviului telefonic mi s-a cerut detalii cu privire la experiența mea anterioară, așteptări salariale etc. Ceva clasic. Din păcate pentru mine, ei lucrează cu Amadeus în special. Eu nu am prea multă experiență în acest GDS, deci am fost oarecum cam defavorizat, fapt ce a contat și în acordarea feedbackului. Per total a fost un interviu ok, doar că ei caută un alt tip de candidați, diferiți de profilul meu. Un aspect enervant e faptul că cer recomandări de la fostele joburi. M-am milogit de un fost team leader să îmi dea o recomandare, pe care cred că nici nu au citit-o. Dar asta e problema lor.
Cartman Sambata, 10 Sep 2016

Voi incerca sa fiu cat mai obiectiva cu putinta. Am lucrat in cadrul Tripsta pentru o ...
Insider Miercuri, 03 Dec 2014

Lucrez si eu la ei de ceva timp, tot ce pot sa va spun este ca aici am gasit o a doua ...
Angajat Tripsta 2 Vineri, 12 Sep 2014

Buna tuturor!Dragilor, Daca aveti experienta in domeniu, va place ceea ce faceti si ...
Ioana Sambata, 30 Aug 2014

@ anonimCrezi ca ne poti da mai multe detalii despre desfasurarea interviului dupa ziua ...
anonim Joi, 28 Aug 2014

am aplicat pt un job de data analyst junior la tripsta..stiti cumva ce salariu este? am ...
RoxN Luni, 04 Aug 2014

Buna, dupa toate lucrurile scrise pe aici, chiar imi este cam " aiurea" sa mai ...
george Luni, 21 Apr 2014

intra pe site la ei si aplica e cel mai ok!
gherghescu gabriel Luni, 07 Apr 2014

buna ziua.am fost la targul de job-uri de la sala palatului si am lasat un cv.sa las un ...
@flo Marti, 11 Mart 2014

In eur 600-800
flo Luni, 10 Mart 2014

toti vorbiti de salariu peste medie ? ce inseamna asta ? vorbiti in lei sau euro
Angajat Tripsta Miercuri, 05 Mart 2014

@Putin:Iata cateva aspecte pozitive si negative venite direct din interior. Pentru ca ...
Putin Marti, 04 Mart 2014

@Paris Strict in spiritul contradictiei, ma uit la mesajul tau si nu vad decat ca vrei ...
@Simon.Bolivar Luni, 03 Mart 2014

Draga Simon.Bolivar:imi pare rau, dar trebuie sa te contrazic!Orele suplimentare se ...
Simon.Bolivar Sambata, 15 Feb 2014

Daca intarzii un minut, ti se face morala jumate de ora, iar daca aduci in discutie ...
Paris Vineri, 14 Feb 2014

Voi incerca sa fiu cat mai la obiect cu putinta in cele ce urmeaza. De ce ai veni ...
yoyo Luni, 27 Ian 2014

salut. cine ma poate ajuta cu mai multe detalii despre conditiile de munca de la ei, care ...
@cristiana Sambata, 19 Oct 2013

Cristiana, tu ai lucrat sau ai aplicat la ei?

Locuri de munca Bosch Romania (Robert Bosch SRL) Production Planner
Robert Bosch SRL - R&D ...
Cluj Napoca
Last update: 15.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Advanced Portuguese speaker needed . e
Last update: 05.07.2017
Locuri de munca Temps Customer Experience Specialist English, French, Spanish, Italian
Temps
Last update: 10.07.2017