URSUS Breweries / SABMiller

Bunuri de larg consum

• Site: www.ursus-breweries.ro

Forum despre URSUS Breweries / SABMiller

Andrei H. Luni, 06 Oct 2014

Pro:
1. Companie relativ mare, cifra de afaceri anuala de peste 300 milioane euro. Are peste 1500 angajati.
2. Produse cunoscute in Romania - Ursus, Timisoreana, si produse de import - Peroni, Grolsch.
3. Berea este un produs profitabil in Romania pentru ca romanul desi sarac consuma bere de marca.
Concluzie: exista bani pentru salarii, insa sunt oferite diferit in functie de interesul managementului romanesc al URSUS.

Contra:
1. SabMiller, proprietar URSUS, este multinationala de mai putin de 30 de ani. Concluzie: nici la URSUS nu exista sisteme sau proceduri ca intr-o multinationala recunoscuta (Coca Cola sau UNILEVER) si nici nu se doreste foarte tare implementarea lor
2. In multe departamente, exista structuri de zeci de persoane rude intre ele.
Majoritatea angajatilor stiu de aceste situatii, insa evident nu fac nimic pentru ca nu vor sa isi piarda locul de munca si oricum URSUS nu este firma mamei lor.
3. Personalul tanar care se angajeaza in URSUS poate considera ca asa cum se lucreaza in URSUS este frumos si placut.
Desi managerii mari lucreaza asa de multi ani, nu este normal ca:
- oameni sa fie concediati doar pentru ca un manager mare vrea sa-si angajeze rudele.
- unor angajati sa li se dea salarii mai mari sau alte beneficii doar pentru ca sunt finul sau cumnatul nu stiu carui alt manager mare.

Anonim Marti, 24 Iun 2014

MIe mi-a placut foarte mult la Ursus, este o multinationala in adevaratul sens al cuvantului. Ai parte de orice doresti: provocari, munca, distractie, implicare in proiectele companiei, beneficii de tot felul.. Un mediu de lucru foarte fain, dar depinde bineinteles in ce departament esti, in unele dintre ele este stres mare si oameni de o valoare indoielnica, insa acestia sunt mai mult exceptii. Este multa munca insa mediul este placut si majoritatea oamenilor binevoitori si foarte bine pregatiti. Am cunoscut manageri in adevaratul sens al cuvantului, foarte multi profesionisti. Un singur lucru mi s-a parut ca lipseste in aceasta companie: prea putine training-uri ptr angajati, poate si datorita perioadei de criza, nu stiu... Multe cuvinte de lauda din partea mea, dintre toate companiile in care am lucrat, majoritatea multinationale, mi-a placut cel mai mult la Ursus.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in URSUS Breweries / SABMiller
rasu_cristian Marti, 01 Apr 2014

salut, sourcing specialist sau category manager are cineva detalii, conditii, salarizare? Multumesc
Ahura Vineri, 28 Mart 2014

Depinde cu cine ai deaface. Am lucrat acolo si am cunoscut atat oameni de treaba cat si ...
curiosul Miercuri, 19 Feb 2014

a lucrat cineva la ei agent pe IKA? salarizare?
Anonim Vineri, 14 Feb 2014

@haiosenie Ai avut tu ghinion sa nu primesti pahar cu apa. :)Am fost si eu la interviu si ...
haiosenie Marti, 11 Feb 2014

robert, am fost eu la finalul anului pentru o pozitie de specialist pe partea de admin. ...
Robert Miercuri, 13 Noi 2013

Cine a avut experiente sa vina si cu argumente! Toni, de ce ai plecat dezamagit?
Toni Miercuri, 13 Noi 2013

Am fost la un interviu (in departamentul de Brand Managemnet - Ursus), si am plecat total ...
radu Marti, 09 Apr 2013

care este mediul de lucru la Ursus?

Locuri de munca UPA Solutions Farmacist - Buzau, Tecuci, Tulcea
UPA Solutions
Buzau, Tecuci, Tulcea
Last update: 20.07.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Jobs with French in Multinational Company in Bucharest  e
Last update: 13.07.2017
Temenos
Last update: 21.07.2017
Tehnician
  • Asigurari servicii stomatologice
  • Concediu de crestere a copilului
Reprezentant
  • Telefon de serviciu
Recrutor
27.07.2017
27.07.2017
Buna ziua! Ce salarii sunt la Aerotec, in productie, logistica? Am auzit foarte multe cunostinte spunand ca: este foarte lejer dpdv al ...
Pokke 26.07.2017
Support Technician