Vauban

• Profil activ
  • Site: www.vauban.ro

Forum despre Vauban

eusitu Marti, 13 Iun 2017

@frida proiectul este pentru React sau Angular ver 1, 2 si 4. Trebuie sa fii foarte buna pe cele doua ca sa faci o analiza si sa le spui ce sa aleaga. Eu am fost la interviu si le-a placut ce le-am spus React vs Angular.
Unul dintre proiecte era strict pe React si ei cauta un Senior pe React, de asemenea si pe Angular. Daca nu stii Angular1, 2 si 4 foarte bine , React + Redox, probabil asta a fost cauza ca nu te-au selectat.
Mie sincer CEO-ul David mi s-a parut super de treaba si tot personalul a fost dragut cu mine. Testul cu un PM a fost foarte lejer(din punctul meu de vedere) si am glumit din cand in cand. David la fel a fost glumet si prietenos.

frida Miercuri, 07 Iun 2017

Buna

Referitor la interviu...am fost contactata de ei pentru o pozitie tehnica, am sustinut un prim interviu cu o tipa de la HR urmand sa mi comunice daca mai continuam sau nu..a trecut o luna si nimic..intre timp am incercat sa o sun i am dat mail insa nimic...intr un final primesc un email spunanad ca scuze dar cand o fi o pozitie potrivita pt tine te vom contacta, ca nu sunt pozitii disponibile bla bla
Pai atunci la ce ma mai suni sa mi propui un proiect???
Oricum nu mi a lasat o impresie buna
Neseriosi

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Vauban
anonimvi Marti, 19 Apr 2016

@xena
ca idee, vauban este o firma la care multi dintre angajati lucreaza la client (banci, asigurari etc) - asa-zisa consultanta ; despre ei, nu stiu ce sa spun, depinde de multi factori (dar stiu oameni care lucreaza de 5 ani la acelasi client si inca nu se plang);

eu am avut norocul sa lucrez pentru un client din Franta, deci nu se pune problema sa fiu la sediul lui; prin urmare, locul meu de munca este la sediul Vauban (in centru), adica o locatie excelenta;
ore suplimentare nu fac, decat rar (gen - hai poate pana la 7) pentru ca fillosofoa clientului nu este sa stai de nebun pete program; e drept, am parte de un client foarte ok, cu care poti discuta liber si spune ce se poate face, ce nu se poate face, intelege, replanificam etc........i-am aratat ca intelegem proiectul, am invatat ce trebuie facut, are incredere in noi .......

mai sunt, tot la sediul, si alti oameni care lucreaza pe alte aplicatii (interne etc); nu am simtit un stress prea mare la ei; nu i-am vazut stand peste program; oameni ok, ne intelegem bine, atmosfera ok;

tot la sediul mai stau si cei care sunt juniori si invata diverse chestii pentru interviuri cu clienti, sau cei care se intorc de la vreun client, dupa ce isi termina misiunea, si devin disponibili pt alt client; la categoria asta - chiar niciun stress :)

legat de salarii, sa spunem, depinde mult de cum stie fiecare sa-si negocieze; in general poti primi o oferta slaba din partea lor, dar trebuie sa-ti impui punctul de vedere; prin urmare sunt si salarii bune;

mega-beneficii nu prea sunt (sa zicem comparativ cu multinationalele, dar nici nu se compara cu o multinationala) - bonuri de masa, asigurare privata, niste avantaje pt cei care vor sa aiba de-a face cu BRD-ul (carduri, credite etc), din cand in cand iesiri la masa, prin centru; eu , personal, si daca as avea mai multe beneficii (sala de sport, reduceri pe la tras de fiare etc....) nu as avea timp de ele (am lucrat si pt companii care se laudau cu astfel de oferte, dar nu am apelat niciodata la ele);

cam asta, in general;

xena Luni, 28 Mart 2016

@anonimvi cum e atmosfera acolo? Ore suplimentare se fac? care este programul real?

anonimvi Luni, 14 Dec 2015

da, am fost la interviu;intrebarea mea nu mai are sens pentru ca am acceptat deja oferta ...

catalinF Sambata, 12 Dec 2015

@anonimvi, ai fost cumva la interviu sau evaluare? cum e?

anonimvi Marti, 08 Dec 2015

Salut,Este cineva care lucreaza la sediul Vauban din Bucuresti?La sediu, nu la client.Cum ...

Junior_dev Marti, 28 Apr 2015

Mi se pare un mediu de lucru profi. Eu am participat in Pitesti la un interviu, mi s-a ...

cristian Miercuri, 30 Iul 2014

Imi puteti spune cum a decurs interviul pentru junior developer Vauban Pitesti?

Dezamagire Vineri, 30 Mai 2014

M-au chemat la interviu. Nu stiu de unde au avut cv-ul meu, Am stabilit data si ora ...

Zuzu Miercuri, 21 Mai 2014

Pentru pozitia de PM, stie cineva se salariu se ofera???

Aly Sambata, 03 Mai 2014

Salarii peste media pietei pt pozitiile de BA. Atmosfera de lucru depinde de clientul la ...

i Vineri, 03 Ian 2014

Stie cineva ce salariu are un business analyst senior?

Emil Duminica, 17 Noi 2013

Auzisem de 1200 lei salariul. Isi faceau reclama si prin ASE.

csq Joi, 07 Noi 2013

salariile sunt mai mari decat media pietii pentru cei care sunt buni si intr-adevar ...

Cartof Marti, 28 Mai 2013

salut, ce se mai aude despre aceasta firma? au contracte, sau bate vantul? ce salarii ...

Maria Marti, 29 Ian 2013

Am vazut de curand un anunt de angajare pe PL/SQL Developer si scria ca pot aplica si ...

programator Marti, 29 Ian 2013

salut, ce salarii se ofera pt programatori si care este atmosfera de lucru?

cristina Luni, 28 Ian 2013

buna, ceva informatii despre aceasta companie? in special despre pozitia de PM. merci!

Locuri de munca Webhelp Romania Client adviser with English
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca Wipro Technologies Service Desk Analyst with Russian
Wipro Ltd.
Last update: 04.08.2017
Locuri de munca GfM Research Customer relationship analyst (m/f) with German language skills
GfM Research
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Accounts Payable
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Collection Officer
  • Concediu de crestere a copilului
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant medical
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...