vidaXL

vidaXL

• Site: www.vidaxl.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Forum despre vidaXL

Benefits Miercuri, 06 Nov 2019

Firma de mana a 3a e putin spus, sincer. Am avut un Team Leader pus acolo pe baza de nepotism, care abia leaga doua cuvinte in Engleza, si nu are efectiv nici o pregatire relevanta. Nu are people skills, nu are management skills, nu stie sa gestioneze anumite situatii mai sensibile, nu nimic. E un fel de Dorel pus acolo sef, care face totul din topor. In alta companie nu ar primi nici postul de Agent Call Center in Romana. Colegii iti zambesc in fata si te injunghie pe la spate, iar peste jumatate din angajati sunt acolo pe baza de nepotism. Domnisoara Incident Manager nu avea efectiv deloc habar ce are de facut sau cu ce se mananca postul acela. Nu facea decat sa incurce si enerveze pe toata lumea, facand greseli dezastruoase. Dar fiindca este "nepoata" cuiva sunt altii dati afara. Personal am avut curajul sa ii spun ca nu are habar ce face si mai rau incurca, moment in care eu eram liber si ea la serviciu. A plans pe acolo a facut ca toate alea ca vai ce i-am facut eu ei, asa ca am fost dat afara. Am aflat asta de la colegi pentru ca Team Leader-ul nu m-a anuntat si nu a mai avut curajul sa dea ochii cu mine. Te doare capul sincer, iti sta mintea in loc. De cresteri salariale ai parte doar daca esti prieten cu careva din management, altfel nu. Nu te incadreaza in functie de ce stii sa faci ci dupa ce au ei nevoie, chiar daca tu esti Senior, daca ei au nevoie de Entry te incadreaza Entry. Ti se cere sa muncesti volum se Senior cu salariu de Entry, si daca nu o faci te dau afara. Nu recomand nimanui sa se angajeze acolo. Am mai intalnit si prin alte companii tot felul de situatii, dar asa ca aici nicaieri.

moraruadrian-m
A răspuns lui Benefits
Vineri, 29 Mai 2020

Salutare! Stie cineva un nr de telefon al vreunui angajat de acolo.

Vasile5 Marți, 06 Aug 2019

Ce parere aveti despre firma,sef?
Unde au sediul in Buc.?
Ce salariu primeste un recruiter fara exp.?