Wizrom Software

Fax: 0213.180.266
    Site: www.wizrom.ro

Forum despre Wizrom Software

Lossanne Marti, 30 Mai 2017

Am fost la ei la interviu astazi pt operator salarizare, anuntul nu specifica foarte multe detalii, dupa interviu ti-i se da un test cu intrebari din legislatie si salarizare, sediul este foarte frumos.

Monyk Luni, 02 Ian 2017

Dupa ce treci de interviu, ajungi in prima zi acolo, vine tipa de la HR (destul de simpatica) si te prezinta colegilor dupa care te lasa la un calculator... si atat, te lasa balta. Depinde de norocul tau, se poate ca lumea sa te bage in seama sau nu. Eu am avut noroc si cativa colegi au venit sa imi arate cam pe ce o sa lucrez si sa imi dea documentatia lor pe care trebuia sa o citesc.... timp de 3 luni. Timp in care, daca avea careva timp de mine imi mai aratau cate ceva sau imi mai dadeau exercitii.
A mai fost un baiat care a plecat in cateva zile. Nu il baga absolut nimeni in seama, deloc, zero. Deci am avut noroc.
Dupa cele 3 luni se asteapta sa faci si ce nu stiu aia sa faca de cand sunt angajati acolo.

Esti vazut prost daca nu iesi la bauturi, mancare, distractii si teambuilding-uri pe banii tai si in timpul tau liber. Trebuie sa pupi foarte mult in fund, pentru ca majoritatea sufera de nebagare in seama si de narcisism extrem iar daca nu, "nu vei ajunge departe".

Aerul conditionat este dat drumul chiar si iarna, asa ca daca sunteti mai sensibili mai bine stati acasa decat prin spitale. Ma durea capul in fiecare zi.

Majoritatea colegilor sunt ok, dar mai dai si peste cate unul cu probleme care nu vrea sa si le rezolve la psiholog, care iti invadeaza viata personala si te streseaza pe retelele de socializare obligandu-te sa-i fii prieten si care stie doar sa tipe si sa insulte (viata personala pe care acolo esti obligat sa ti-o expui, inclusiv c***l in piscina daca se poate si sa inviti la nunta toti colegii ca sa creati o legatura mai profunda care sa aduca beneficii echipei).
--- tine mult si de manager ce se intampla in echipa x sau in exhipa x

In fata multi iti zambesc, pe la spate multi te barfesc. (Nu stiu daca si pe mine sau nu, am observat relatiile intre ei).

Contractul se face pe perioada determinata de 3 luni si dupa poti sa o iei de la cap.

Salariu foarte mic in comparatie cu banii pe care trebuie sa ii arunci acolo. Daca mai stai si cu chirie nu mai zic. Nu-ti raman nici de-o maslina.

Se poarta numai concediile in strainatate si e "boring" daca stai acasa.

Exista masina de la S-Park la Piata Victoriei dar nu se mai dau carduri care sa demonstreze ca lucrezi acolo si ca firma plateste transportul, asa ca risti sa te dea afara soferul din masina (mi s-a intamplat)

Locatia este foarte frumoasa si moderna.

Nu poti lucra de acasa, nu ai laptop sau telefon de serviciu.

Program de la 8:30 la 17:30.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Wizrom Software
johndoe Marti, 05 Apr 2016

Pe vanzari

Parti rele:
- salarii mici (sub media pietei)
- echipament invechit (monitoare crt cu tub, calculatoare ca pe vremuri, laptopuri vechi de 4-5 ani, telefon de serviciu cu memorie 50 contacte - gen 3310)
- in functie de ce vinzi, este posibil fie: sa ai un sef super ok care sa fie alaturi de tine si sa aprecieze si altceva in afara de "profitul brut", fie sa ai un sef mai putin ok, deconectat de la cerintele pietei, cu targeturi imposibile si impasibil la dedicarea angajatului.
- a durat 5 luni pana sa imi faca un set de carti de vizita
- amatori de jocuri psihologice : am fost martor la urmatoarea faza- o colega a avut 3 contracte pe perioada determinata, consecutive, de 3 luni; asta desi in contract scria clar ca vor fi 2 perioade de 3 luni dupa care va fi un contract pe perioada nedeterminata.
- foarte secretosi cu bonusurile si criteriile lor de distributie.
- sediu la Piata Presei Libere
- lipsa de directie - lucrurile se schimba foarte rapid si aparent fara nici un motiv clar; ma refer aici la obiective, metode de lucru, rapoarte, etc.
- te obliga sa optezi pentru ING, se pare ca nu se poate alege alta banca.

Parti bune:
- desi nu ai metrou la Piata Presei Libere, ai maxi taxi gratuit de la Victoriei
- sediu modern
- ING este foarte ok
- team-buildinguri din cand in cand
- evenimente din cand in cand
- plata salariului este intotdeauna la timp (da, a ajuns sa devina beneficiu sa fii platit la timp pt ce muncesti, of...)
- colegi ok in general

Per total o experienta destul de proasta si imi pare rau ca nu am gasit mai multe informatii despre firma inainte sa ma angajez la ei.

razvan Joi, 09 Oct 2014

Salutare,Am aplicat la postul lor de business analist si am fost chemat pentru un ...

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

ML Marti, 16 Sept 2014

Pentru consultant ce test se da? Am fost sunat pentru interviu si nu imi e clar daca e un ...

gheorghe popescu Miercuri, 30 Oct 2013

am fost la wizrom si am dat un test (test de sql), dar nu l-am luateram curios doar sa ...

Wiz Miercuri, 09 Oct 2013

Salut, Eu am lucrat acum cativa ani la WizSalary. A fost foarte ok acolo. Parti ...

cineva Miercuri, 07 Aug 2013

pe vanzari cum e in wiz? puteti da un feed-back despre asta va rog? multumesc

fosta angajata Marti, 30 Iul 2013

Am lucrat la ei cam 2 ani, anii de inceput. Pe salariu mic evident dar am invatat multe ...

nocomment Marti, 16 Apr 2013

Buna,Au postat anunt pt Consultant implem. Stie careva care ar fi oferta lor pt aceasta ...

Dora Joi, 07 Feb 2013

Au fost mai multe teste: C#, C/C++, Silverlight si T-SQL. Cel de Silverlight mi-a dat mai ...

Dora Joi, 07 Feb 2013

programator C#

Maria Miercuri, 06 Feb 2013

Poti da mai multe detalii despre testul tehnic? Multumesc.

Maria Miercuri, 06 Feb 2013

Dora, pentru ce post ai fost?

dora Vineri, 01 Feb 2013

am fost la interviu la aceasta firma. am dat testul tehnic. dupa ceva vreme, m-au ...

Locuri de munca InCrys Computers ASP.Net Developer
Maguay Impex SRL
Locuri de munca ALTEN Romania RMA Hardware Engineer-Timisoara
ALTEN Romania
Customer Support Specialist
Colegi-Prieteni. Program fix. Beneficii. Salarii la timp. Stabilitate.
Manager proiect
Este un bun loc de munca pentru inceput, studenti si tineriMedia de varsta este destul de mica, si ...
Logistician gestiune flux
Se poate invata, orice, dar inveti.Loc de munca stabilSindicat sub "bocancul ...
Ofiter bancar
Relationship manager