Ce reprezintă Lidl Internship?

Programul de internship se adresează tinerilor studenți, entuziasmați și motivați să își construiască un drum în cariera pe care și-o doresc. Poți opta pentru unul din departamentele vizate (Achiziții Interne, Controlling, Juridic, Protecția Datelor și Compliance, Contabilitate, Achiziții, Marketing etc.) și timp de 3 luni vei lua parte la un proces de formare și dezvoltare profesională.

Obiectiv

Ne propunem să îți dezvoltăm noi abilități și competențe, astfel încât la sfârșitul proiectului să ai o perspectivă asupra mediului de afaceri și să fii integrat(ă) în cultura noastră organizațională. Pentru că investim în oameni și suntem în căutare permanentă de tineri talentați, ai posibilitatea de a rămâne în companie la finalul celor 3 luni.

Profilul tău:

- Ești student în cadrul unei universități  cu profil economic, umanist sau tehnic

- Ai abilități de comunicare și lucru în echipă

- Ai spirit analitic

- Dai dovadă de atitudine proactivă și de responsabilitate

- Cunoști limba engleză, limba germană reprezintă un avantaj

- Cunoștințe de lucru cu pachetul Microsoft Office

- Implicarea în stagii de practică, voluntariat  pe timpul studiilor reprezintă un avantaj

Beneficii:

- Ai posibilitatea de a căpăta experiență profesională într-o companie care este în continuă dezvoltare

- Vei beneficia de un mentor pe parcursul întregului program și de o persoană responsabilă cu dezvoltarea ta în cadrul departamentului

- Dezvoltarea abilităților profesionale prin metode de învățare moderne

- Îndrumare continuă din partea celor mai buni specialiști

- Remunerație lunară

Cum poți aplica?

Urmărește pagina noastră cariere.lidl.ro pentru următoarele oportunități de dezvoltare Lidl Internship!