AbbVie SRL

AbbVie SRL

• Site: www.abbvie.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

16.03.2022
Am fost la interviu în Noiembrie 2022, în Bucuresti
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
Am fost contactat telefonic de o companie de recrutare, si am fost intrebat daca pot raspunde la cateva intrebari. Am vorbit cam 10 minute si a fost un interviu in toata regula despre cv, realizarile mele, de ce imi doresc sa aplic pentru pozitia respectiva etc. Dupa care am programat un interviu pe teams. Cand am intrat la interviu, era acelasi domn, care mi-a pus exact, dar exact aceleasi intrebari, doar ca "de data asta hai sa si notam" s-a exprimat. A fost foarte dezamagitor. In afara de asta, din discutie mi-am dat seama ca domnul nu stia foarte multe despre postul respectiv, dar asta era cel mai putin deranjant lucru.
La finalul interviului mi s-a spus ca va trebui sa completez doua chestionare online si apoi, daca voi fi selectat, va urma un interviu de tip panel in decembrie. Urma sa ma anunte daca am trecut de aceasta etapa sau nu, in ziua urmatoare. Intre timp, am decis sa ma retrag, asa ca in ziua in care trebuia sa fiu anuntat daca am trecut mai departe sau nu, i-am scris domnului de la firma de recrutare, specificand faptul ca renunt in ziua in care dansul decidea cine trece mai departe, ca sa poata oferi sansa mea unui alt candidat. Nu am primit niciun raspuns.
O saptamana mai tarziu, primesc un mail in care sunt anuntat ca nu am fost selectat pentru a vontinua procesul deoarece concurenta era foarte mare. Practic, mailul meu cu discursul motivational despre cum ofer sansa altcuiva ajunsese undeva in vant.
Foarte neserios acest domn, si cu o atitudine destul de superioara pe care o remarcasem in discutia telefonica si la interviul de pe teams.
Cam asa as descrie experinta. Nu as repeta procesul.

Întrebări și teste la interviu?
Legate de CV, determinare, motivarea alegerii postului respectiv, cum cred ca ma poate ajuta acel rol in cariera

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Intern

Niciun răspuns
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Mediu

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Interviu INTERNSHIP MARKETING

07.12.2021