Altius SRL

• www.altius.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Interviul are trei etape :
1. Interviul cu coordonatorul regional
2. Interviul cu coordonatorul national
3. Interviul cu directorul

Primele doua interviuri s-au desfășurat intr-un mod foarte plăcut. Interviul final cu directorul firmei mi-a lăsat un gust amar. Eventual ar trebui sa aveți câțiva colegi/prieteni care lucrează acolo ca sa va poată recomanda . In caz contrar,e destul de greu sa ajungeți la primul interviu. De reținut: dacă sunteți din provincie va trebui sa ajungeți la sediul central din București( nu se va deconta nimic). Nu va așteptați sa primiți un răspuns in urma interviului final ( o adevarata firma își anunța candidații printr-un email eventul telefonic ). După tot timpul pierdut e posibil sa primiți un set de documente pe care trebuie sa le învățați( in funcție de departamentul in care o sa activati),pe care dacă nu le știți ca pe “Tatăl nostru” este posibil sa nu primiți jobul( de precizat ca acest interviu este prin telefon).
Pachetul salarial diferă in funcție de puterea ta de negociere . O sa rămâi surprins cât câștiga unii colegi de-ai tai mai vechi sau mai noi. Nu exista comision din vanzari decât după o lunga perioada de timp.
Mult succes la interviu însă eu nu as recomanda Altius !

Întrebări și teste la interviu?
Întrebări din farmacologia veterinara( antibiotice,anti inflamatoare,etc).
De studiat foarte bine profilul companiei și produsele comercializate.
Precizez faptul ca se pun întrebări de matematica de genul 23x67 , 7% din 45 pe care ar trebui sa le pe loc,fără foi,pixuri. Un răspuns greșit la una din aceste întrebări va îndreaptă spre un răspuns negativ ( medicina veterinara se studiază pe parcursul a 6 ani,timp in care rezolvarea ecuațiilor nu este subiect de examen).
Pregătiți-va sa știți câți bani aveți la voi cu punct și virgula ,eventual sa le arătați și cardul de credit.
In anuntul de angajare se specifica o experiența de peste 1 luna in medicina veterinara( absolvenți) dar dacă nu ai o experiența anterioară intr-o farmacie/cabinet o rămâi dezamăgit de atitudinea pe care o va avea persoana care va intervievează.
Câștigi o suma mare de bani,ce faci cu ea ? Cu siguranța sa nu investiți intr-o afacere ! Se doresc roboti care sa își vadă doar de interesul firmei,doamne fereste spirit antreprenorial.
Sfaturi pentru conducere : angajați o firma care sa se ocupe de recrutare,teste unice.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Agent vanzari

24.11.2017
Experiență negativă
Nicio ofertă primită
Am fost la interviu în Iulie 2016, în Bucuresti
Durata interviu: 2 zile
Dificultate interviu: Mediu

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Locuri de muncă
FEV ECE Automotive