Bolt

• www.bolt.eu

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Martie 2021, în Bucuresti
Durata interviu: 23 zile
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
Interviul a fost foarte plăcut, axat proeminent pe zona practică, însă a acoperit și puțină teorie generală de programare. Deși a fost un interviu întins pe o durată lungă de timp, a fost foarte plăcut și interesant!

Întrebări și teste la interviu?
Interviul a constat în 5 părți. HR, 3 tehnice, și o discuție liberă cu echipa din care ar urma să faci parte după toată nebunia, legată de experiență și alte aspecte legate de trecutul tău în programare. Cele 3 interviuri tehnice sunt structurate astfel: 2 de live coding în care rezolvi o problemă ușoară și una medie de pe Leetcode, cu propriile modificări ale Bolt. Dacă se învârt rotițele și programarea este o pasiune, sunt pur și simplu o plăcere cele 2. Al 3-lea este un interviu de system design unde discuți la nivel de presupunere cu intervievatorul despre cum ai dezvolta o soluție software după ce primești cerințele acelei soluții. Înainte de fiecare etapă am primit resurse de documentație de la HR și a fost super util. Un interviu care asigură calitatea echipei de dezvoltare în timp ce pune niște challenge-uri foarte drăguțe în calea ta. P.S. Toate discuțiile sunt în engleză, chiar dacă intervievatorul e român.

Sfat pentru alți candidați
Pentru etapele tehnice trebuie gândit outside the box, și dacă faci câteva probleme de pe Leetcode e suficient să înțelegi ce și cum. Pentru zona de system design, în principiu se prinde în timp pe baza experienței de a lucra în multiple proiecte cu diferite cerințe. Sunt foarte multe informații pe net despre cum să te pregătești pentru zona asta dacă nu ai experiență. În rest, o abordare calmă a procesului e singurul secret, iar dacă totuși ai emoții, intervievatorii vor fi foarte calmi și ok, și te vei liniști foarte repede fără să îți dai seama. Multă baftă!

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Operations Restaurant

Am fost la interviu în Noiembrie 2020, în Bucuresti
Durata interviu: 1 luni
Dificultate interviu: Dificil

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

HR DAILY

Full time

Ploiesti, Campina, Baicoi, ...

Luxoft Romania

Full time