Bosch Romania (Robert Bosch SRL)

Inginerie

4.5
  • Profil companie inactiv
  • Tel: 021.405.7520
    Fax: 021.233.1313

Site:

www.bosch-romania.ro
    www.boschcommunicationcenter.com

Interviuri companie Bosch Romania (Robert Bosch SRL)

interviuri
Experienta negativa

Am refuzat oferta

Interviu Operator linie productie

22.07.2017 Util (0)
Am fost la interviu in Aprilie 2017, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
Pana in ziua de azi nu inteleg pentru ce am fost sunat. Am aplicat cu mai multe luni inainte sa fiu sunat pe niste posturi care nu aveau nici o legatura cu lucrul pentru care am fost sunat.

Initial ma suna o fatuca, presupun ca de la resurse umane, ca am fost selectat din partea firmei bosch pentru "training de inductie", si ca sa ma prezint luni la 9.

Bine, hai sa fie.

Intrebari si teste la interviu
Initial au fost niste prezentari generale despre firma bosch, daca are omul un calculator, un laptop, un telefon si stie sa caute pe google, putea sa treaca peste toata etapa asta, a fost o pierdere totala de vreme .

Testul in sine, era un fel de test de inteligenta simplificat, combinat cu niste teste de dexteritate, genul pune rapid puncte cu pixul in locurile marcate pe hartie sub 40 de secunde. Eu tot asteptam unde dzo intervine acel training de inductie, nimic.

Dupa test, cei care vor fi sunati nu vor mai veni, cei care nu sunt sunati, sa se prezinte inapoi la 4 dupa-masa.

Pana la urma nu am fost sunat, deci ma prezint, ajung fata in fata cu persoanele care fac angajarile. Abia acolo aflu ca stai, de fapt ei cauta oameni care sa lucreze pe banda rulanta, la care le mai prezint o data acel cv care il au si ei in baza de date, si ii intreb frumos. Totusi, de ce am fost sunat, nu am aplicat pentru acest post, si unde este acel training de inductie?

Sa stiu si eu ca nu am pierdut o zi intreaga degeaba. Pai ca de fapt ,ca nu se stie,ca ceva comunicare proasta,ca nu training.

Motiv respingere oferta
Pentru ca am avut "tupeul" sa cer macar un 1400 ron, am zis daca tot am avut o zi absolut penibila si am batut niste drumuri, sa mergem totusi pana la capat, poate merita. Da un drac, 1400 net? La care fata aia s-a uitat la mine de parca am injurat-o de mama sau ceva. De zici ca m-am prezentat ca un sultan care nici un se uita la tine daca nu ii dai macar 150 de mii de euro lunar.

Jur daca inteleg pana in ziua de azi pentru ce am fost chemat, nu am auzit lucruri rele despre Bosch, dar nu am avut niciodata un asemenea "interviu". Multumesc in orice caz, am sa evit firma bosch, cat traiesc.

Nicio oferta primita

Interviu Programator Senior C++

11.02.2015 Util (0)
Am fost la interviu in Noiembrie 2014, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

Locuri de munca DK Global Recruitment Czech Account Receivable role in Bucharest! Experience Required! RS
/ 0 - 1 an experienta
BUCURESTI, Job national
Last update: 31.08.2017
Locuri de munca Ubisoft Romania Junior Technical Artist
Last update: 04.09.2017
Locuri de munca Ubisoft Romania Junior BI Applications Specialist - 1 year contract
Last update: 01.08.2017
Oportunitati reale de cariera.Colegi foarte bine pregatiti din punct de vedere profesional
Numele companiei; experienta pe care o poti acumula
Un mediu bun de crestere, posibilitatea de a interactiona cu multi oameni din industria de ...
Salutare lasa-mi si mie detalii..cum e cu ei..fac ce promit in tara? Banii cum sunt? De la cat la cat? Io vreau sa merg si eu..sa ma duc ...
Retroitsiwebstencsialexie 25.09.2017
Si pentru 1700 ti-ai batut tu capul cu atatea teste si interviuri timp de trei saptamani? Dumnezeule!
angajata2612 25.09.2017
Vai ce mizerie! Sa nu accepti un astfel de salariu.
angajata2612 25.09.2017
Customer Service Agent
Order Processing ...
Financial Analyst
Daca angajatorii ii doresc, daca vor contributia lor in sensul unui aport valoric deosebit pentru companie, atunci trebuie sa le acorde ...
Atunci cand trebuie sa faci un rezumat a tot ceea ce inseamna munca, experienta, si abilitatile tale in maximum 3 pagini nu e deloc usor si ...
Poate nu esti sigur ca te potrivesti cu noul loc de munca, cu noii colegi. E posibil sa nu stii ce impresie vei face sefului si, in cele ...