Caranda Baterii SRL

Caranda Baterii SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Aprilie 2021, în Bucuresti
Durata interviu: 1 săptămâni
Dificultate interviu: Foarte dificil

Cum a decurs interviul?
Trebuie mentionat inca de la bun inceput ca firma respectiva nu si-a postat anuntul pe propriul cont de angajare al site-ului de postari de locuri de munca, ci printr-o agentie de recrutare.

Mi s-a prezentat foarte profesionist si exact ceea ce urma sa fac si modul in care voi fi evaluat de catre Clientul Final (Caranda). Am fost placut surprins de sinceritatea interviului, chiar mi-a placut, urmand sa astept un raspuns daca sunt sau nu acceptat de firma Caranda.

Zis si facut, am efectuat deplasarea la Caranda, bucuros ca am fost acceptat si foarte curios cu privire la intrebarile care urmau sa imi fie puse, marele soc a fost chiar la interviu, voi detalia mai jos. Stiu, pare greu de crezut.

Salariul mentionat in anuntul de pe internet: 4000 lei, bonuri de masa 400 lei, al 13-lea salariu.

Întrebări și teste la interviu?
Angajatorul principal este un senior cu o experienta vasta in domeniul productiei de baterii. Este director general sau mai bine zis presedinte de companie, o alta persoana se afla la conducerea firmei in mod efectiv.

Intrebarile au fost bazate pe ceea ce lucrez in acest moment si daca pot fi in stare sa fac anumite elemente de natura tehnica in legatura cu bateriile.

Ulterior, pe langa partea profesionala, am fost abordat de intrebari de natura personala, la care am raspuns cu sinceritate, din dorinta de a vedea cam unde se poate ajunge, din pacate:

Cu cine locuiesti?
Aveti probleme de sanatate? (daca fumati, e un vot negativ, nu se mentioneaza nimic de bautura(?!))
Stati in chirie sau proprietate personala?
De unde proveniti?
Copii aveti?
Sunteti casatorit, aveti pe cineva?
Ce hobby-uri aveti?
Va enervati usor?