Regina Maria

Interviu Receptionist

27.03.2017 Util (8)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Martie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Saptamana trecuta, am fost la un interviu in cadrul companiei Regina Maria pe postul de receptionista. Am luat primul interviu si am dat interviul final cu o doctora, mi-a explicat despre ce este vorba si ce presupune postul respectiv si mi-a spus ca raspunsul il voi primi prin telefon de la colegul cu care am dat primul interviu.
Am asteptat cateva zile sa primesc raspunsul, dar bineinteles ca nu l-am primit si am hotarat sa dau pana mail.
Dupa ce am dat mail cel de la HR m-a sunat si mi-a zis ca am fost aceptata dar postul este inca ocupat si ca ar trebui sa astept pana se elibereaza.
L-am intrebat de ce m-a chemat la interviu daca postul este ocupat , dar el mi-a raspuns" ca este normal sa recrutam doua persoane, si sa le repartizam pe posturile libere, dar din pacate postul a fost luat de altcineva, dar am fost si eu acceptata, in caz ca persoanei respective nu ii place, tu vei ocupa postul. Dar nu astepta dupa noi pana vom veni cu un feedback, daca ai alte planuri le poti pune in aplicare".

Nu recomand firma asta deoarece mi-a dat impresia ca este neserioasa cu un management dezastruos .

Intrebari si teste la interviu
Test psihologic de 60 de intrebari in 30 de minute si intrebari generale despre tine

Sfat pentru alti candidati
Firma este tare neserioasa in ceea ce privesc recrutarile

Locuri de munca Farmavet Farmacist Veterinar
Farmavet
Job national
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Reporting Analyst
Locuri de munca Medlife Registrator medical -  Hyperclinica MedLife Baneasa
Medlife
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL R2P Associate with Dutch
BUCURESTI, Strainatate
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Invoice to Cash Representative with French
Process Assistant AR
program de lucru flexibil, echipa tanara
Gestionar
nu exista nimic pozitiv
Stai o mare din timp degeaba
Specialist produse ...
System Administrator