Creative Marketing SRL

• Creative Marketing SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Decembrie 2017, în Bucuresti
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?
Aplic pe Best Jobs pentru un post de asistent manager si in secunda doi primesc un mail de la o persoana care imi spune ca salariul e de 4000 de lei si sa-i trimit niste poze cu mine.
Il intreb care e programul de lucru si in ce zona se desfasoara activitatea, imi raspunde ca programul e flexibil si munca e de teren, insistand pe poze. Insist si eu, cerandu-i un site si fisa postului pt a vedea cam care sunt cerintele. Imi raspunde ca detaliile astea le aflu DOAR dupa ce ii trimit pozele pt ca el nu da astfel de informatii oricui.
La o simpla cautare pe Google, realizez ca site-ul nu exista, iar logo-ul lor nu este altceva decat un simplu template pe un site care se ocupa cu asta.
M-am simtit datoare sa-l intreb de ce e atat de secretos si surpriza ( ! ) nu a raspuns.
Multi dubiosi zilele astea pe piata muncii in ziua de azi si chiar u mi-as dori ca acesta sa fie unul din cazurile in care siguranta candidatilor sa fie pusa la indoiala.

Întrebări și teste la interviu?
Se pare ca singura conditie era sa trimiti poze.....

Sfat pentru alți candidați
Puneti cat mai multe intrebari despre job-ul pt care aplicati ca sa fiti siguri ca este ceva serios