Dedeman

Interviu Specialist E-media

01.04.2017 Util (7)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Martie 2017, in Bacau.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviul?
Interviul are 3 etape.

1 testarea de 4 ore cu diverse teste de inteligenta, gramatica,traduceri, redactare e- mail, teste specifice postului. Volum foarte mare pentru 4 ore fara pauza.

2 intervievarea propriu zisa cu HR + sef departament + higher management. De unde stiu cine erau persoanele? Ei bine am o intuitie foarte buna, deoarece nimeni nu s-a prezentat. Dupa ce au intarziat 20 de minute au inceput cu mine in forta. Intrebari afresate cu superioritate, malitiosi (mai putin seful de depart). Au minimizat responsabilitatile postului. Aici m-au pierdut putin, anuntul pentru job era unul foarte pompos si bogat in descrieri. Cerinte de studii superioare, limbi straine si multe cele iar in final sa aud ca jobul presupune redactare de continut si atat.
Cea mai proasta experienta in materie de interviuri. De nerecomandat. Au batut moneda pe faptul ca e job entry level (a se citi 'bani putini'). Bulina mare neagra pt HR, domnilor.

Intrebari si teste la interviu
Hobby, responsabilitati actuale, salariu dorit, conflicte la actualul job, ce obiect studiat m-ar ajuta pt acest post.

Intrebare adresate cu superioritate, bineinteles.

Sfat pentru alti candidati
Vrei sa ai o zi proasta?

Ei bine, accepta sa fii intervievat de HRul de la Dedeman.

Nu hotarat acestei companii de provincie, cu aer de institutie comunista. Cladire noua oameni vechi.

Locuri de munca Yves Rocher Romania
beneficii, colegi
Online Marketing Analyst
salariubonusurireduceri de angajatparcaretelefon/laptopfructe + cafea + apa
Legal adviser
Activitate dinamica, diversitate la locul de munca in ceea ce priveste relationarea cu tipuri ...
Inginer productie
Electrician