Duqueine

• www.duqueine.fr

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Decembrie 2019, în Timisoara
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Foarte dificil

Cum a decurs interviul?
HR-ul impreuna cu ceva manager plictisit si iritat m-au dus intr-o camara la vreo 10 grade celsius.
Acel manager voia sa se afirme ca firma este intr-un moment dificil si ca nu are chef de incepatori cu toate ca postul era pus ca si entry level.
Atmosfera foarte stresanta, parca eram la scoala cu un profesor foarte satisfacut din prisma faptului ca elevul nu e asa pregatit.
Cerintele din anunt nu bateau cu ce voia managerul, ma incadram perfect acolo dar el a considerat ca am nevoie de mult mai multe abilitati decat cele ce le aveam eu, un punct era considerat avantaj dar omu' voia sa fii expert pe acel punct, nu am primit nici macar un test de CAD.
La finalul interviului acel manager parea ofensat ca am avut tupeul sa aplic pentru post.

Întrebări și teste la interviu?
Am primit ceva test de matematica, nici nu pot sa-l descriu, ceva exercitiu de calculat productia pe 3 schimburi intr-o saptamana la 4 masini cu durate diferite de productie. (Nu cred ca avea legatura cu postul meu dar omu' a considerat ca trebuie sa-l fac). Nu m-am descurcat genial dar am ajuns la o concluzie.
Apoi am primit un test de electronica cu toate ca eu am gatat mecanica la care bineinteles, nu m-am descurcat.

Sfat pentru alți candidați
Nu va pierdeti timpu' cu aceasta firma, ma bucur ca nu am luat postul pentru ca am avut un amic ce l-a luat, esti platit mizer, munca multa, sefi scarbosi si pretentii de "heffe" pe plantatie.
Daca, prin absurd, vedeti un anunt si aveti impresia ca va incadrati, credeti-ma, nu va incadrati....

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Inginer proces SMT

Am fost la interviu în Decembrie 2019, în Timisoara
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Locuri de muncă
Continental Romania