ELMET GROUP METAL&ELECTRIC

ELMET GROUP METAL&ELECTRIC

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Martie 2021, în Bacau
Durata interviu: 2 zile
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?
Interviul initial a fost scurt. O scurta prezentare de ambele parti, intrebari ok, si un scurt test, cu intrebari de logica, probleme matematice. La al doilea interviu, au fost doar intrebari despre mine, intentii, de ce firma lor, intrebari din aceastea de duzina, plus la final, si imi reprosesz ca am continuat, scursa asa, cat de subtil se poate in acest caz, intrebareea cu aveti de gand sa faceti copii in viitorul apropiat? Sunt curioasa daca adreseaza aceasta intrebare si candidatilor de sex masculin, lipsa tottala de bun simt in primul rand, si de profesionalism. Asigurari ca pt ei nu e o problema daca vrei sa faci copii, ca mai sunt angajate in concediu de maternitate, si nu sunt date afara nici data mai fac copii dupa, sunt asteptate sa revina la locul de munca.

Întrebări și teste la interviu?
Test cu intrebari logice si de matematice, anumeite intrebari simple legate de MS Office.

Sfat pentru alți candidați
Interviurile nu sunt exagerat de dificile daca ai o pregatire minima, daca tii la timpul personal fiti atenti la orele suplimentare, aveti incredere in voi si alegerea pe care doriti sa o faceti cand vi se pun intrebari care nu isi mai au rostul mai ales in 2021, de ex. daca aveti de gand sa faceti copii.

Locuri de muncă
Continental Romania