Essensys Software

Interviu Intership

13.11.2018 Util (8)
Experienta neutra

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Mai 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.

Cum a decurs interviul?
Am fost chemat la sediul companiei pentru a sustine testul tehnic. Nu am ce sa reprosez modul de desfasurare al interviului.

Intrebari si teste la interviu
Am primut un test pe calculator ce continea mai multe intrebari. Unele raspunsuri necesitau scrierea de cod intr un limbaj la alegere.

Interviu Junior Developer

17.10.2018 Util (6)
Experienta pozitiva

Am refuzat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Iulie 2013, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.

Interviu Participant Software Academy

10.06.2017 Util (4)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Aprilie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 14 zile.

Interviu Junior Developer

08.05.2017 Util (5)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Aprilie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 10 zile.

Essensys Software
Marti, 29 Aug 2017
Salut! Vă mulțumim că ne-ați acordat din timpul vostru și ne pare rău că interviul nu a fost un succes, în final. Suntem foarte deschiși și îi încurajăm pe candidați să ne comunice așteptările lor, tocmai pentru a găsi o soluție convenabilă pentru ambele părți.Procesul nostru de recrutare poate părea laborios și anunțăm asta de la început, astfel că fiecare candidat știe din start etapele prin care urmează să treacă și are o perspectivă generală asupra conținutului testelor. Facem eforturi ca procesul să fie cât mai corect și transparent, iar experiența voastră, a candidaților, să fie una pozitivă. Este vorba despre 3 întâlniri (test tehnic preliminar, interviu tehnic și ofertă) pe care, în funcție de disponibilitate, încercăm să le comasăm în 2. Etapele sunt eliminatorii, astfel că interviul tehnic este condiționat de un rezultat bun la testul preliminar. Pe parcursul procesului păstrăm legătura cu toți candidații și îi anunțăm de rezultat, indiferent care ar fi acela. Poate uneori durează mai mult, dar de fiecare dată oferim un răspuns.Referitor la conținutul testelor, noi căutăm oameni care au o bază în programare, iar testele sunt concepute în așa fel încât să ne dăm seama de potențialul candidaților, de capacitatea lor de a învăța tehnologii noi și de a se adapta cerințelor unor proiecte reale. Ne așteptăm să existe greșeli și dificultăți la anumite probleme, tocmai pentru că ne adresăm juniorilor și pentru că e omenește să mai și greșești.Academia de Software este o platformă educațională dezvoltată de compania noastră pentru a da șansa studenților din facultățile tehnice să învețe programare conform cerințelor reale din piață. În cadrul Academiei avem acest program adresat studenților din ani terminali care vor să înceapă o carieră ca dezvoltator de software. Este vorba, așadar, despre un loc de muncă precedat de o perioadă plătită de 2 luni de training și learning by doing. Într-adevăr, juniorii din program dezvoltă o aplicație și în funcție de rezultatul obținut la evaluarea acesteia, au oportunitatea de a rămâne, în continuare, în companie ca junior developers. Am început Academia de Software acum 7 ani și în fiecare an am cunoscut oameni inteligenți care au rămas în echipa noastră.Un proces de recrutare este bidirecțional și cum încurajăm comunicarea sinceră, apreciem feedbackul și sugestiile de îmbunătățire. Putem fi contactați la jobs@essensys.ro sau office@essensys.ro și vom ține cont de orice sesizare.
ALTEN Romania
Industrial Software (Indsoft)
ALTEN Romania
Elektrobit Automotive
Contactat la scurt timp dupa aplicare
Operator date
Nu exista nimic pro.
Inginer Mentenanta
Mediu curat, colegi tineri, posibilitate de a invata multe dacă vrei
Concurs
Credit Analyst