Extreme Training

• Site: www.traininguri.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
Interviu normal, pe Skype 1 ora

Întrebări și teste la interviu?
Intrebari legate de experienta, asteptari, disponibilitate

Sfat pentru alți candidați
Impartasesc aceste randuri in speranta ca la un moment dat, cineva , isi va putea formula eventualele asteptari legate de Extreme Training si respectiv Marian Rujoiu.
Am aplicat la aceasta firma pentru un post de trainer. Ca incepator.
In faza de discutii am avut un interviu de o ora cu Marian Rujoiu, pe Skype.
Acesta mi-a propus o sesiune de demo de doua ore, cu participanti reali.
In acest sens a trebuit sa vin cu o prounere de structura.si prezentarea a cursului.
Am facut un curs asa cum poate sa faca un vanzator cu 20 de ani de experienta.
A fost fixata apoi data sesiunii undeva la sfarsitul lunii Aprilie. Anuntul urma sa apara pe siteul lor unde aveau loc si inscrierile.
La un moment dat mi s-a comunicat ca inscrierile au fost sistate pentru ca s-au inscris 30 de persoane. Uluitor, in mintea mea, dat fiind ca eu nu mai tinusem niciodata un curs.
Mi s-a spus ca din experiante lor de obicei insa nu vin mai multi de 18-20 persoane.
Foarte multi totusi. M-am pregatit timp de aproape o luna pentru marele eveniment.

La ora stabilita venise 1-2 persoane si dupa o intarziere academica au venit toti cinci. 5 din cei 30 adica maxim 20.
Asta e tara noastra si societatea mi-am spus. Mai ales ca din cei prezenti nici unul nu avea vreo legatura cu vanzariele, esenta cursului meu. Si atunci cui si cu cine sa vorbesc?
Ma rog, ghinion. Sau asta parea.
La sesiune a participat Rujoiu, sora lui ce a ocupat un scaun de cursant , si o fata care a inregistrat video toata sedinta . Marian Rujoiu nu si-a ridicat ochii din laptop. Ia notite mi-am zis.

La final dupa plecarea ultimului " cursant" Marian Rujoiu a spus ca mai are de vazut inca 4 subiecti si in maxim 2 saptamani revine cu raspuns.
Dat fiind efortul " subiectilor" in pregatirea evenimentului, a cursurilor a ideilor etc ma asteptam la un raspuns mai profesionist. Sa-l numim feedback.

Dupa cele doua saptamani au inceput sa curga celelalte saptamani. Cam dupa o luna de zile am cerut direct un raspuns. Acesta a venit in urmatoarele minute. Era negativ si cu asta basta.
Asta m-a facut sa imi dau seama ca uitase de mine cu totul. Bravos profesionalism, mi-am zis!.

Intamplarea face sa povestesc unei cunostinte despre experianta mea.
Ce am auzit mi-a schimbat cu totul perceptia. Mind blowing.
Cunostinta fusese si ea recent la un interviu .Tot cu Rujoiu. Fiind trainer de meserie imi imaginez ca discutia a fost la un alt nivel.
Se pare ca pe parcursul discutiei Rujoiu si-a tot notat chestiuni. Lucru destul de sesizabil atunci cand ai un interviu si iti imaginezi ca isi noteaza despre tine.
Imensa i-a fost surpriza acestei cunostinte , cand dupa o perioada, si-a vazut ideile expuse in interviu intr-o prezentare a lui Marian Rujoiu.
Stau si ma intreb: oare aparenta "uitare", sau lipsa de profesionalim nu este decat o masca ? Ca poate lucrurile se intampla altfel decat ne-am putea vreodata inchipui noi?

Locuri de muncă
Bucuresti