Fordaq International

Am fost la interviu in Februarie 2020, in Bucuresti
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Mediu

Cum a decurs interviul?
Interviul a fost pur si simplu oribil

Intrebari si teste la interviu?
Interviul programat la ora 9. Ajung acolo, sunt plasata in fata unui computer si mi se da un test super simplu in limba engleza. Termin testul, apoi sunt rugata sa astept. Trece o ora si jumatate inainte ca cineva sa se arate la insistentele mele pentru ca deja eram in intarziere in alta parte. Ma invita intr-o camera sa discutam si imi comunica punctajul testului, dupa care ma intreaba de actualul job si imi da detalii despre pozitia pe care o au ei disponibila. Intreaba apoi daca mi-ar placea pozitia si raspund ca nu din moment ce nu e cea pentru care am aplicat. Ma ignora si-mi spune ca un training incepe luni, dar cum eu lucrez, n-ar vrea ca eu sa-mi dau demisia si sa astept dupa ei asa ca ma vor contacta ei cu o luna inainte de urmatorul training. Au asumat ca as accepta jobul chiar daca eu le-am spus ca nu as fi fericita cu asa ceva. De asemenea, au fost foarte secretosi in privinta salariului atat telefonic cat si in timpul interviului. Salariul pe care ei il ofera este de fix 400 Euro, cu mult sub media pietei pentru un job de customer support.

POWERNET TECHNOLOGIES
POWERNET TECHNOLOGIES