Interviuri companie Genpact Romania

Am fost la interviu în Ianuarie 2019, în Bucuresti
Durata interviu: 1 luni
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
o experienta neplacuta, am aplicat la ei pe un post de accounts payable cu limba germana, am fost sunata dupa 3 saptamani si ceva, dupa ce uitasem ca aplicasem la ei si deja eram in proces final de recrutare cu o alta companie, dar am zis hai fie, sa am interviul ca nu am ce pierde. urmatoarea zi am fost sunata de una din colegele lor, interviul trebuia sa fie la ora 12:00, am fost sunata la 13:30 si am primit clasica scuza ca "eram intr-o sedinta", iar la interviu au fost initial intrebari despre mine, experienta, sa povestesc un film, apoi ma intreaba lucruri tehnice si de IT, ce este html, www, ce fac daca mi se blocheaza contul la birou, apoi m-a dus prin intrebarile specifice postului de accounts payable - ce date sunt pe o factura, ibanul, alte lucruri. inca nu imi dau seama daca femeia aia stia exact pentru ce post m-a sunat sau care a fost treaba, dar abia asteptam sa inchid apelul pentru ca nu imi placea deloc

bineinteles, dupa o saptamana ma suna sa imi dea feedback si sa imi spuna ca ei cauta persoane cu nivel C2 de limba germana si nivelul meu este cu mult sub cel mediu (desi am atestat de nivel C1) si ca vor alege pe altcineva cu mai multa experienta. etapele urmatoare daca as fi trecut mai departe ar fi fost inca 2 interviuri la sediul firmei, dar nu a mai fost cazul

IRONIA face ca dupa inca 2-3 zile sa ma sune sa ma intrebe daca INCA mai sunt interesata de post, ca au o echipa unde se cere nivel mai mic de germana si asa mai departe, insa am refuzat categoric sa continui pentru ca am preferat sa confirm la o alta companie unde nu a fost bataia asta de joc

Întrebări și teste la interviu?

Sfat pentru alți candidați
companie foarte neserioasa - aveti grija pe ce post aplicati, nu o fi la fel la toate departamentele

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Process Associate

Premii
Beneficii companie
Galerie foto
Noutăți Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...